Úvod > Aktuality > Malostranská beseda v pátek oslaví páté výročí svého znovuotevření
Malostranská beseda v pátek oslaví páté výrocí svého znovuotevrení
"> Malostranská beseda v pátek oslaví páté výrocí svého znovuotevrení "> kulturní program bude probíhat ve všech prostorách "> Vstupenky na akci jsou k dostání v síti Ticketstream
Kultura

Malostranská beseda v pátek oslaví páté výročí svého znovuotevření

  • Vydáno26. února 2015
Přesně před pěti lety se po rozsáhlé rekonstrukci znovu vrátila Malostranská beseda do kulturního života Prahy. Během té doby se odehrálo mnoho výstav, koncertů, plesů a dalších společenských událostí. Na pátek 27. února se v Malostranské besedě na oslavu chystá pestrý sváteční program – vystoupí zde například Ivan Hlas, Vladimír Mišík, Ester Kočičková s Lubomírem Nohavicou, Ondřej Ruml a další.
Malostranská besedaVše odstartuje úderem 18. hodiny, kulturní program bude probíhat ve všech prostorách Malostranské besedy, na třech pódiích. Organizátoři doufají, že se podaří navodit milá a příjemná atmosféra se spoustou hudebních, divadelních i jiných vystoupení. Účastníci se mohou těšit i na ochutnávku pokrmů ze zdejší kuchyně, plzeňské pivo či vína z Valtic.

V rámci oslav v Malostranské besedě vystoupí Ivan Hlas, Vladimír Mišík, Lili Marlene, Petr Kolář, Ester Kočičková s Lubošem Nohavicou, kapela Špuntkvaně, Epoque kvartet, Petr Wajsar a další. Součástí programu bude také projekce fotografií z koncertů od Ájy Dvořáčkové. Vstupenky na akci jsou k dostání v síti Ticketstream v ceně 250 korun.

Dnešní pozdně renesanční budova Malostranské besedy byla od konce 15. století radnicí Malé Strany, a to až do roku 1784. Do dnešní podoby byla budova radnice přestavěna v letech 1617-1630. V roce 1784 byla budova Malostranské radnice přestavěna na sídlo fiskálního úřadu, berního archívu a politického vězení. V roce 1868 zde vznikla kulturní instituce Malostranská beseda, která sehrála významnou úlohu v rozvoji národního a kulturního života, jejím členem byl i Jan Neruda.
Malostranská beseda – kulturní centrum Malé Strany

Malostranská beseda – kulturní centrum Malé Strany

Malostranská beseda na stejnojmenném náměstí sloužila dříve jako Malostranská radnice. Dnes je renesanční budova kulturním centrem – nachází se zde společenský klub s koncertním sálem, galerie, restaurace s českou kuchyní, kavárna i vinárna.