Úvod > Aktuality > Malenovický hrad bude v sobotu patřit dětem
Hrad Malenovice - prepychové sídlo rodu Šternberku
"> Hrad Malenovice - prepychové sídlo rodu Šternberku "> Detský den na hrade Malenovice "> Hrad Malenovice zve na detský den
Památky

Malenovický hrad bude v sobotu patřit dětem

  • Vydáno10. června 2014
Speciální prohlídky hradu šité na míru dětské zvědavosti. Hledání tajného hradního pokladu s kostýmovanými průvodci. A spousta soutěží a her. To bude Dětský den na hradě Malenovice, který se uskuteční v sobotu 14. června 2014 od 10 do 16 hodin. Konat se bude za každého počasí.

Hrad Malenovice – přepychové sídlo rodu ŠternberkůHlavním tématem celodenní zábavy bude středověk. V prostoru před hradem si děti budou moci vyzkoušet středověké soutěžní disciplíny: strefování řemdihem do hrnce, střílení z kuše, házení kroužků na meč nebo shazování plechovek míčky.

Otevřena bude i hájenka a její expozice Dřevo, proutí, sláma. Své místo si v této barokní stavbě najdou také speciální tvořivé dílničky, v nichž si zájemci vyrobí vlastní šperky. Pro princezny a dvorní dámy bude připraven kurz vyšívání.

Po celý den budou na akci z výšky dohlížet draví ptáci, neboť budou připraveny oblíbené ukázky sokolnictví. Chybět nebude hradní královská čokoláda, bohaté občerstvení místních cukrářských mistrů i tradiční nabídka stánkového občerstvení.

Kdo z dětí přijde v kostýmu z doby středověku, bude mít na prohlídky vstup zdarma. Ostatní návštěvníci zaplatí za prohlídku hradu i hájenky běžné vstupné. Kostýmovaní dospělí jsou vítáni. Poslední dětská prohlídka začne v 15.30 hodin, půl hodiny před koncem akce.

„Dospělácké“ prohlídky hradu a jeho expozic se tento den nekonají, zoologická expozice bude uzavřena. Děti se mohou ještě do konce června zúčastnit výtvarné soutěže Hrad jako malovaný. Obrázky s tématikou hradu Malenovice budou v letních měsících veřejně vystaveny. 

Hrad Malenovice – přepychové sídlo rodu Šternberků

Hrad Malenovice – přepychové sídlo rodu Šternberků

Jedna z nejvýznamnějších historických památek zlínského regionu, hrad Malenovice, leží jen 6 km od centra moderního Zlína. Hrad má krásně upravené okolí a doslova vybízí k návštěvě.