Úvod > Aktuality > Lyžujte (skoro) jako Lukáš Bauer
Lyžujte (skoro) jako Lukáš Bauer
">
Zimní sporty

Lyžujte (skoro) jako Lukáš Bauer

Olympijský medailista z Vancouveru Lukáš Bauer je pro krušnohorské městečko Boží Dar skvělou reklamou. Ve zdejším informačním centru se prodávají odznaky s lyžařovým podpisem, mnoho lidí přijíždí vyzkoušet Bauerovy běžecké okruhy a někteří si dokonce podle tabulek v terénu porovnávají své časy s jeho výkony.
Boží Dar je coby nejvýše položené město České republiky (1 028 m n. m.) střediskem zimních sportů. V okolí najdete dva lyžařské areály pro děti, začátečníky a mírně pokročilé, na něž navazuje Ski areál Boží Dar – Neklid se špičkovým snowparkem a další areály na úpatí Klínovce, nejvyšší hory Krušných hor (1 244 m n. m.).

Pohodové lyžování na úrovni s veškerými doprovodnými službami, levně a přitom bez front, si užijete ve Ski Centru Bublava. Nová kilometrová sjezdovka zdobí lyžařský areál v krušnohorské Bublavě. Ve spolupráci s německým Klingenthalem chce chtějí založit lyžařský mikroregion, aby mohli podnikatelé z obou měst snáze dosáhnout na evropské dotace. Zatím začala spolupráce na propojeném systému informací a nabídce služeb.

Zajímavé terény nabízí také Ski areál Mariánské Lázně, kde můžete ve dne i večer lyžovat na svazích Slalomář a Krakonoška a na dětské sjezdovce se 120 m dlouhým vlekem.

Boží Dar – středisko zimních sportů

Boží Dar – středisko zimních sportů

Tím správným místem pro sport, rekreaci a odpočinek v panenské přírodě centrální části Krušnohoří je Boží Dar. Tři km od tohoto nejvýše položeného města v České republice (1 028 m) se nachází nejvyšší hora Krušných hor Klínovec (1 244 m) s horským hotelem, rozhlednou a lyžařským sjezdovým areálem.

Ski areál Mariánské Lázně

Ski areál Mariánské Lázně

Do Mariánských Lázní nemusíte jezdit pouze relaxovat do lázní. Využít můžete také nabídky Ski areálu Mariánské Lázně, kde můžete lyžovat jako začátečníci, ale i závodní lyžaři.

Ski Centrum Bublava – Stříbrná

Ski Centrum Bublava – Stříbrná

Ski Centrum Bublava patří mezi nejlépe vybavené lyžařské areály v ČR s úplným spektrem doprovodných služeb. Pro svou výhodnou polohu v samém středu nejzápadnějšího výběžku Krušných hor s dostatkem sněhu patří již od počátku minulého století mezi vyhledávaná celoroční turistická střediska.

Skiareál Neklid na Božím Daru

Skiareál Neklid na Božím Daru

Lyžařské středisko Neklid s nadmořskou výškou 850 – 1135 m se nachází v těsném sousedství městečka Boží Dar, 3 km od známého německého střediska Oberwiesenthal.