!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Lyžujte na Lipně i během Vánoc
Lyžujte na Lipně i během Vánoc
"> "> "> "> "> "> ">
Zimní sporty

Lyžujte na Lipně i během Vánoc

Vydáno 24. prosince 2020
Skiareál Lipno hlásí příznivé sněhové podmínky. Aktuálně na sjezdovkách leží 50 cm sněhu a v provozu jsou všechny čtyři lanové dráhy a dva pojízdné koberce ve Fox parku. Lyžaři mohou využívat více než 5 km sjezdových tratí. Na Lipně se lyžuje každý den, tj. i během vánočních svátků od 8:30 do 16 hodin. Díky intenzivnímu zasněžování se povedlo zprovoznit všechny lanovky už na začátku zimní sezóny. Návštěvníci se tak mohou přirozeně rozptýlit po celém areálu.
ski lipnoLipno je na letošní Vánoce připravené. Lyžuje se každý den, a to od 8:30 do 16 hodin. U nástupních stanic lanových drah jsou vymezené koridory, které pomáhají lyžařům dodržovat předepsané rozestupy.

Lyžařská škola nabízí jak individuální, tak i skupinové lekce. Rodiče mohou se svými dětmi samozřejmě využívat i Fox Park, do kterého je vstup zcela zdarma. Je to ideální prostor pro první seznámení s lyžemi. Jediná podmínka je, že všichni návštěvníci Fox Parku, a to i doprovod musí být na lyžích. Celý lyžařský set nebo jen část z něj je možné si zapůjčit v Intersport rent půjčovně, která se nachází v nových prostorech a je bohatě zásobena.
 

Skipas pořídíte on-line, na svah dorazíte i skibusem

ski lipnoOnline prodej skipasů se osvědčil a využívá ho stále více návštěvníků. Možnost zakoupit si skipasy ještě doma nebo prostřednictvím mobilu během cesty na lyžování využívá už mnoho návštěvníků. Je vidět, že lidé objevili kouzlo Lipno.Card, kdy si na kartu nahrávají už konkrétní služby. Restaurace v celém areálu fungují v režimu otevřeného okna. Tedy ani svačina z domova není nutná. Teplou polévku i hlavní jídlo je možné si na svahu zakoupit a dodat tak potřebnou energii na další sjezdové kilometry.

Kromě individuální dopravy autem lze na Lipno vyrazit i díky pravidelným linkám skibusů, které jezdí z Českých Budějovic a z Jindřichova Hradce. Odjezdy autobusů a zastávky jsou zveřejněny na Lipno.info. Všichni, kteří využijí pro cestu na Lipno hromadnou dopravu, mohou čerpat 30% slevu na nákup celodenního skipasu.
Skiareál Lipno - nejpohodlnější rodinné lyžování v Čechách

Skiareál Lipno - nejpohodlnější rodinné lyžování v Čechách

Skiareál Lipno je moderní, pětihvězdičkové lyžařské středisko zaměřené především na rodiny s dětmi, začátečníky a školní lyžařské kurzy. Skiareál nabízí bezpečné a kvalitně zasněžené sjezdovky o celkové délce 11,6 km. Pohodlnou přepravu zajišťují tři čtyřsedačkové lanovky.

Lipno Card - karta hosta

Lipno Card - karta hosta

Lipno.card − je to věrnostní karta plná výhod a tipů, která odemkne váš čas na Lipně v dovolenou plnou zábavy. Je zdarma, zaplatíte pouze vratnou zálohu ve výši 100 Kč. Aktivní je až po jejím přiřazení k registraci na webových stránkách projektu.

Fox park a Bambini park Lipno

Fox park a Bambini park Lipno

Největší výukovou plochu v České republice najdete u Lipna. Foxpark kapitána Lipánka a Skischool Lipno Park ve Skiareálu Lipno využívá moderní technologie, které jsou osvědčené v alpských střediscích, a proto je velmi oblíbeným místem zimních radovánek především pro rodiny s dětmi.