!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Aktuality > Lyžařský areál Annaberg v Andělské Hoře nabídne letos novou sjezdovku

Lyžařský areál Annaberg v Andělské Hoře nabídne letos novou sjezdovku

Vydáno 10. prosince 2019 Zimní sporty
Jesenické lyžařské středisko Annaberg v Andělské Hoře ležící patnáct kilometrů od Bruntálu letos nabídne nově upravenou sjezdovku. Středisko už pilně zasněžuje a začal také předprodej sezónních skipasů.
annabergSkiareál Annaberg se snowboardovým parkem se nachází 1 km za městem Andělská Hora u hlavní cesty mezi Vrbnem pod Pradědem a Bruntálem. Všechny sjezdovky se nacházejí v jednom společném údolí. Uprostřed nich vede  dvojkotvový vlek  Snowtech-Doppelmayr. Sjezdovky mají převýšení 125 m a jejich náročnost je s označením "červená". První "hlavní" sjezdovka byla v roce 2019 upravena a bude nově otevřena pro sezonu 2019/2020. Je situována vpravo od vleku a bude se na ní provozovat večerní lyžování. Délka této sjezdovky je cca 750 m, šířka sjezdovky je cca 40-50 metrů a je uměle zasněžována a každoročně se na ní zahajuje nová sezona.  

annabergDalší druhá sjezdovka "okolo lesa" je na levé vzdálenější straně od hlavního vleku a vede od horní výstupní stanice vlevo k lesu, je dlouhá cca 850 m, má náročnější sklon, bývá zde tvrdší sněhový podklad, protože se nachází ve stínu. Tato sjezdovka bývá v provozu pouze při dostatečných přírodních sněhových podmínkách. 

Třetí sjezdovka je "free-riderová", nachází se na pravé straně hlavního vleku, její délka je 850 m s převýšením 125 m. V horní části této sjezdovky jsou umístěny snowboardové překážky. Tato sjezdovka se uměle nezasněžuje, není technicky udržovaná a je v provozu pouze při dostatečných sněhových podmínkách. Vstup a sjíždění této sjezdovky je pouze na vlastní nebezpečí.

annabergMezi další novinky 2019 patří i nové prostory pro lyžařské kurzy (odpočívárna a úschovna). V rámci odpočinku mohou děti využít dětský lyžařský kolotoč, dřevěný domeček  nebo svačinkový stan. Vlek v Annabergu vyjíždí do nadmořské výšky 850 metrů a končí v sousedství barokního poutního kostela svaté Anny. U horní stanice začínají upravované běžecké stopy a za dobrého počasí jsou odtud vidět i Beskydy.
Lyžařský areál Annaberg a Suchá Rudná

Lyžařský areál Annaberg a Suchá Rudná

V podhůří Jeseníků mezi Bruntálem a Vrbnem pod Pradědem leží lyžařský areál Annanberg se dvěma lokalitami, Suchou Rudnou a Andělskou Horou, pro které platí jednotný odbavovací systém. Přijdou si zde na své zdatní lyžaři, začátečníci, snowboardisté, ale hlavně rodiny s dětmi.

Další aktuality

29.1.
2020
Skiareál Karlov odmění děti za vysvědčení lyžováním zdarma

Skiareál Karlov odmění děti za vysvědčení lyžováním zdarma

Severní Morava a Slezsko | Zimní sporty
14.1.
2020
Beskydy budou hostit nejextrémnější zimní závod

Beskydy budou hostit nejextrémnější zimní závod

Severní Morava a Slezsko | Zimní sporty
31.12.
2019
Vydejte se na Nový rok na Praděd!

Vydejte se na Nový rok na Praděd!

Severní Morava a Slezsko | Zimní sporty