Úvod > Aktuality > Lyžařské středisko Pustevny láká na skvělé lyžování i na sochy z ledu
Zimní sporty

Lyžařské středisko Pustevny láká na skvělé lyžování i na sochy z ledu

  • Vydáno22. ledna 2017
Pustevny jsou krásné, velmi přitažlivé místo s dalekým výhledem a jedinečnou architekturou. Mimořádně silný genius loci Pusteven je proměnil v nejnavštěvovanější místo Beskyd. Lyžařské terény moravských Beskyd jsou vhodné jak pro začátečníky, tak pro zdatnější lyžaře. V okolí Pusteven jsou upravovány také lyžařské běžecké tratě jak pro klasiku, tak i pro bruslení. Aktuálně můžete navštívit také výstavu Ledové sochy na Pustevnách. Lanová dráha v provozu denně od 8:00 do 17:00, jezdí každou půlhodinu. Lyžařské vleky jedou denně od 8:00 do 16:00 hodin.
PustevnyLyžařské středisko Pustevny se nachází 6 km od Frenštátu pod Radhoštěm. Středisko Pustevny je vybaveno 2,8 km sjezdových tratí, má k dispozici 1 lanovku a 3 vleky. Do střediska pravidelně zajíždí Beskydský skibus, který jezdí po trase z Nového Jičína a který končí na parkovišti u hotelu Ráztoka. Odtud vás převeze náš skibus do spodní stanice lanovky a zpět.

K nejvyhledávanějším běžeckým trasám patří nenáročná hřebenová trasa s výhledy do okolí, směrem na Radhošť (1129 m n. m.) nebo na opačnou stranu směřující trasa na Martiňák. V okolí Pusteven pravidelně upravují až 74 km běžeckých tratí (tam i zpět, v jednom směru 53 km), vhodných jak pro klasiku, tak i bruslení.

Ledové sochyTradičně v lednu na Pustevnách lákají návštěvníky ledové sochy. Ty zde umělci zhotovují po tři víkendy přímo na horách, umístěny jsou pak ve speciálních stanech. Mezi sněhovými a ledovými díly v nadživotní velikosti nechybí ledový bar i dětská ledová a sněhová dílna. Svou nezapomenutelnou stopu můžete otisknout do ledové stěny, děti si zkusí malování do sněhu. Metr vysoké ledové kvádry, ze kterých ledové sochy vzniknou, váží 150 kg a pro krásnou průzračnost soch se na ně používá filtrovaná voda. Akce probíhá od soboty 7. ledna a potrvá do neděle 22. ledna 2017.
Naučná stezka Radegast

Naučná stezka Radegast

Naučná stezka Radegast má 9 zastavení pojednávajících o přírodě, krajině i historii tohoto krásného, a všeobecně známého koutu Beskyd.

Zima v Horní Bečvě

Zima v Horní Bečvě

Horní Bečva, vesnička ležící v CHKO Beskydy, je ideálním místem pro odpočinek. Pro vyznavače sjezdového lyžování je zde připraveno šest lyžařských areálů s celkem 14 vleky a jedna sedačková lanovka. Na své si přijdou jak nejnáročnější lyžaři, tak také rodiny s dětmi.

Chráněná krajinná oblast Beskydy

Chráněná krajinná oblast Beskydy

CHKO Beskydy je svou rozlohou 1 160 km² největší chráněnou krajinnou oblastí v České republice. Naleznete zde původní pralesovité porosty, horské louky s výskytem vzácných karpatských rostlin a živočichů i unikátní pseudokrasové jevy.

Skanzen Rožnov pod Radhoštěm – Valašské muzeum v přírodě

Skanzen Rožnov pod Radhoštěm – Valašské muzeum v přírodě

Když se v Česku řekne skanzen, mnozí si představí právě ten v Rožnově pod Radhoštěm. Největší a nejstarší skanzen ve střední Evropě byl založen v roce 1925 a v jeho třech expozicích, Dřevěném městečku, Valašské dědině a Mlýnské dolině, je rozmístěno téměř 100 památkových objektů.

Lyžařské středisko Pustevny

Lyžařské středisko Pustevny

Společnost Pustevny s.r.o., provozovatel lanové dráhy a lyžařských vleků na Pustevnách, dospěl k nelehkému rozhodnutí nepustit v sezóně 2020/2021 ani jeden lyžařský vlek.

Další aktuality