Úvod > Aktuality > Monínec bude pro veřejnost jezdit od pátku každý den
Monínec bude pro veřejnost jezdit od pátku každý den
"> "> ">
Zimní sporty

Monínec bude pro veřejnost jezdit od pátku každý den

  • Vydáno8. prosince 2016
Hlavní sjezdovka Areálu Monínec bude od pátku 9. prosince zasněžena v celé své šířce. Sjezdovka od tohoto dne zároveň spustí provoz tak, že bude pro veřejnost k dispozici každý den. Doposud se zde lyžovalo od pátku do neděle a v rámci večerního lyžování od úterý do soboty.
Technologie zasněžování Snowfactory na Monínci umožnila, že se v areálu mohli první lyžaři svézt již od středy 26. října, kdy byla spuštěna Hotelová sjezdovka. Od čtvrtka 17. listopadu pak byla spuštěna i hlavní lanovka a horní kotva s tím, že lyžaři doposud využívali především horní část sjezdovky a ve spodní se jezdilo na sněhovém pruhu, jenž ústí u restaurace M2 a dolní stanice lanovky. Hlavní sjezdovka má na Monínci celkovou délkou 1200 metrů. Její provoz obsluhuje čtyřsedačková lanovka s přepravní kapacitou 2400 osob za hodinu, která je v provozu nejen v zimě, ale i v létě. Dále je zde Hotelová sjezdovka, snowpark a Funline trať. Denní lyžování je v areálu od 9.00 do 16.00 hodin a večerní od 18.00 do 21.00 hodin.

Nová technologie zasněžování Snowfactory, kterou je Areál Monínec od letošního roku vybaven, je založena na klasickém chladícím principu. Celý proces výroby sněhu se odehrává v uzavřeném okruhu. Sníh, který uvedená technologie vyrábí, je proto také bez jakýchkoliv chemických přísad a je založený pouze na dvou hlavních zdrojích – vodě a vzduchu. Sníh tvoří malé ledové šupinky s teplotou -5 °C. Vzhledem k této nízké teplotě vytváří vlastní chlazení a taje velmi pomalu. Výsledný sníh se řadí do kvality firn: sníh, jehož vločky již prošly kompletní krystalickou přeměnou v drobná ledové zrna.
Česká Sibiř – drsný kraj v jižní části Miličínské vrchoviny

Česká Sibiř – drsný kraj v jižní části Miličínské vrchoviny

Česká Sibiř je oblast na rozhraní středních a jižních Čech umístěná zhruba mezi Voticemi, Sedlcem-Prčicí a Táborem, která dosahuje nadmořské výšky i přes 700 metrů. Své pojmenování získala oblast díky drsným klimatickým podmínkám, protože je zde zima delší a tužší než jinde ve vnitrozemí.

Hotel Monínec

Hotel Monínec

Areál Monínec leží na Javorové skále (723 m n.m.) necelých 70 km jižně od okraje Prahy. Nabízí ubytování v Hotelu Monínec*** s wellness a restaurací a dále v penzionech a artmánech. Z letních aktivit se nabízí například golf, tubing, naučná stezka, lanové parky, koupaliště, cyklotrasy a další.

Zážitková karta Toulavka

Zážitková karta Toulavka

Vezměte do rukou zážitkovou kartu turistické oblasti Toulava, od Tábora až k nám... a vydejte se objevovat Toulavu se spoustou výhod. Karta, kterou si vyzvednete zdarma v podobě papírové brožury na infocentrech, nebo se zaregistrujete do karty online, nabízí více než 50 bonusů a slev.

Další aktuality

25.9.
2022
Objevujte královská města Čech

Objevujte královská města Čech

Středočeský kraj | Památky
22.9.
2022
Stromem roku 2022 je Uranová hruška z Drásova

Stromem roku 2022 je Uranová hruška z Drásova

Středočeský kraj | Příroda
21.9.
2022
Za vínem se vydejte tento víkend na Karlštejn

Za vínem se vydejte tento víkend na Karlštejn

Středočeský kraj | Gurmánská turistika