Úvod > Aktuality > Lyžařské areály v Javorníkách a Beskydech spojují síly
Lyžařské areály v Javorníkách a Beskydech spojují síly
">
Zimní sporty

Lyžařské areály v Javorníkách a Beskydech spojují síly

  • Vydáno3. prosince 2012
Lyžařské svahy Ski regionu Beskydy, kam patří sedačkovými lanovkami vybavené areály Bílá a Kohútka, v této sezoně opět nabídnou lyžařům spojený vícedenní skipas, které umožní lyžování ve kterémkoliv z těchto areálů. Návštěvníci resortu Valachy ve Velkých Karlovicích, kteří od ledna do konce března 2013 spojí návštěvu Beskyd s ubytováním v některém ze tří hotelů Resortu Valachy – Lanterně, Horalu a Galiku, získají možnost lyžovat s vícedenní permanentkou nejen v místním Ski areálu Razula, ale také ve střediscích Kohútka a Bílá.
Permanentky jsou zahrnuty v ceně zvýhodněného lyžařského pobytu „Zimní dovolená v Beskydech“, do kterého patří i další bonusy – ubytování dětí do 12 let zdarma, masáž či volný vstup do relaxačních center s vyhřívanými bazény.

Ski areál Bílá je nabízí osm sjezdovek v areálu v Bílé a čtyři sjezdovky v Mezivodí. Pro nadcházející zimní sezónu chystá pro návštěvníky novinky: osvětlenou ledovou plochu, osvětlený běžecký okruh v délce 2 kilometry a nový lyžařský talířový vlek v dětském lyžařském parku.
 
Ski centrum Kohútka v Javorníkách disponuje 10 sjezdovkami. V letošní sezoně bude celý areál pokryt bezplatným internetovým signálem, na vybraných bodech areálu budou zřízeny wi-fi pointy, proběhne instalace nových digitálních kamer a meteostanice. Vstupní informace budou prezentovány na velkoplošném panelu na hlavním parkovišti, na kterém bude navýšen počet parkovacích míst.
 
Ski areál Razula tvoří čtyři sjezdovky rozptýlené v karlovickém údolí Léskové. Zkušené sjezdaře nejvíce láká hlavní sjezdovka Razula dlouhá 1 km s převýšením 210 metrů. Pro rodiny s dětmi je jako stvořená mírná, 350 metrů dlouhá sjezdovka Horal u hotelu Horal, kde v zimě funguje také lyžařská Tygří školka a snowtubing. Nově tu letos přibude sáňkařská louka a snowpark pro segway s možností jejich zapůjčení, do areálu začne nově jezdit skibus z Ostravska.

Hotel Galik – cyklistika, turistika i lyže ve Velkých Karlovicích

Hotel Galik – cyklistika, turistika i lyže ve Velkých Karlovicích

Hotel Galik ve Velkých Karlovicích je ideálním výchozím bodem řady turistických, cyklistických i běžkařských tras uprostřed CHKO Beskydy. Díky příznivým cenám ubytování i stravování je nakloněn rodinám, seniorům, studentům a nenáročným cestovatelům. Nabízí služby pro cyklisty včetně půjčovny kol.

Termální bazény Wellness Horal – moře na Valašsku

Termální bazény Wellness Horal – moře na Valašsku

Nyní už vás v Beskydech nezaskočí ani obleva v zimě nebo deštivé počasí v létě. Wellness Horal s termálními bazény v Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích přináší relaxaci i zábavu ve slané vodě vyhřívané až na 36°C po celý rok.

Ski centrum Kohútka Javorníky

Ski centrum Kohútka Javorníky

Lyžařské středisko na Kohútce se nachází v překrásném koutu Moravy – Javorníkách, v hraničním pásmu hor mezi Slovenskou a Českou republikou. Je prvním areálem ve Zlínském kraji se čtyřsedačkovou lanovkou.

Dětský lyžařský park ve Ski areálu Bílá

Dětský lyžařský park ve Ski areálu Bílá

Dětský lyžařský park ve Ski areálu Bílá je nejmodernější a nejvybavenější výukové hřiště na Moravě. K dispozici máme super technologie zaručující komfort a bezpečnost při lyžování a snowboardingu.

Skiareál Bílá v Beskydech

Skiareál Bílá v Beskydech

Ski areál Bílá v Beskydech se nachází v údolí řeky Bílá Ostravice nedaleko Frýdlantu nad Ostravicí. Ski region Bílá, zahrnující také Skiareál Mezivodí, nabízí osm sjezdovek a sedačkovou lanovku v areálu v Bílé a čtyři sjezdovky v Mezivodí.

Lyžařský areál Razula ve Velkých Karlovicích – rodinné lyžování v Beskydech

Lyžařský areál Razula ve Velkých Karlovicích – rodinné lyžování v Beskydech

Turisticky atraktivní chráněná krajinná oblast Moravskoslezských Beskyd a Javorníků nabízí také špičkově vybavený lyžařský areál s nejmodernějšími vleky. Ski areál Razula nabízí celkem čtyři sjezdové tratě a snowpark.

Další aktuality