Úvod > Aktuality > Skiareál Králičák otevírá v sobotu s velkou novinkou – unikátním propojovacím pásem mezi údolími
Zimní sporty

Skiareál Králičák otevírá v sobotu s velkou novinkou – unikátním propojovacím pásem mezi údolími

  • Vydáno12. prosince 2023
O víkendu 16. a 17. prosince 2023 zahájí letošní sezónu oblíbený Skiareál Králičák, horské středisko v masivu Králického Sněžníku v Hynčicích pod Sušinou. Velkou novinkou letošní sezóny je nový krytý pojízdný pás, který propojuje obě údolí. Pás s průhledným krytem ochrání lyžaře před nepřízní počasí a pohodlně je vyveze od hynčické lanovky Kaple na vrchol kopce Štvanice k horní stanici.
ski areál KráličákHorský areál Kraličák v Hynčicích zahajuje v sobotu 16. prosince novou sezónu 2023/24. Největší novinkou je zde unikátní propojovací pás mezi údolími. Bude sloužit lyžařům nejen pro vyšší pohodlí, ale také snížení energetické náročnosti. Pás vznikl na místě starodávné pomy z 80. let. Krytý pojízdný pás o celkové délce 150 metrů propojí vrchol kopce Štvanice s horní stanicí hynčické lanovky Kaple. Pás efektivněji, šetrněji, bezpečněji a tišeji propojí provoz v obou údolích: hynčickém a stříbrnickém.
 
Nový pás s průhledným krytem také chrání před nepřízní počasí a využít jej můžou děti i dospělí. Instalací pásu navýšili ve Skiareálu Králičák celkovou délku krytých moderních pojízdných pásů v areálu bezmála na 400 m. Mohou se tak chlubit největší délku pojízdných krytých pásů v Česku.


Zahájení nové zimní sezony s ČT Sport

ski králičákZima lyžařům letos přeje, proto přijeďte si vše vyzkoušet a užít si čas příjemně strávený venku. Kromě sjezdových tratí se na vás těší i après ski a horské středisko plánuje na nadcházející zimu řadu akcí, od prosince až do března. Začíná se jako již tradičně, třetí prosincový víkend, 16. prosince 2023.

V sobotu do areálu a na televizní obrazovky opět zavítá oblíbený lyžařský hobby závod S ČT Sport na vrchol pro malé i velké, tentokrát jako úvod celé letošní série. Přijeďte si zalyžovat, zazávodit i zafandit! Registrace probíhá od 9:00 hodin.
Skiareál Králičák

Skiareál Králičák

Horské středisko Hynčice pod Sušinou se nachází v masivu Králického Sněžníku. Najdete zde 10 sjezdovek pro všechny výkonnostní kategorie lyžařů a snowbordistů v celkové délce 8,9 km. Ski Areál Kraličák vznikl propojením Skiareálu Hynčice pod Sušinou a Stříbrnice.

Další aktuality

Malí navštěvníci se v Pradědově dětském muzeu o jarních prázdninách rozhodně nenudí

Dětská vesnička nabízí milion a jednu hru... na kuchaře, na doktora, na ježibabku, hokynáře i hospodského. Vejděte na náves a žijte životy obyvatel každého jesenického domečku. Ochutnejte regionální potraviny a speciality v samoobslužné kavárničce a zaplaťte do prasátka zlaťáky.
Olomoucký kraj | Zážitky

Sbírkové skleníky s jedinečnými květy a exotickými zvířaty jsou v Olomouci opět otevřené

Nádherné květy podivuhodných tropických rostlin, plodící kávovník anebo exotická zvířata v teráriích a ve velkém mořském akváriu. To vše je k vidění ve sbírkových sklenících v olomouckých Smetanových sadech. Milovníci flory i fauny a také rodiny s dětmi se sem mohou vypravit od února každou sobotu a neděli od 9:30 do 16:00 hodin. Ve sklenících si navíc lze zakoupit si výpěstky pokojových rostlin, které na Výstavišti Flora Olomouc připravili zdejší zahradníci.
Olomoucký kraj | Příroda

10 tipů na nejkrásnější fotomísta Jeseníku

Milujete fotografování a často podnikáte výlety ve stylu loveckých výprav za tou nejhezčí fotkou? Pak se nechejte inspirovat tipy na nejfotogeničtější místa lázeňského města Jeseník uprostřed stejnojmenných hor. Inspirací k těm nejkrásnějším místům vám bude léčivá síla pramenů a vzduchu, i mohutné horské vrcholy.
Olomoucký kraj | Zážitky

Zimní exkurze přečerpávací elektrárny Dlouhé stráně je zážitek

Na prohlídku Dlouhých strání se můžete vypravit také v zimě. Samostatně autem se k elektrárně nesmí, tam i zpátky vás od lyžařského areálu Kouty dovezou autobusy. Prohlídka trvá asi dvě hodiny a doporučujeme ji rezervovat předem. Exkurzi je sice možné zaplatit i na místě bez rezervace, pouze však v případě, že jsou volná místa. K horní nádrži se bohužel v zimě nejezdí, dostanete se tam jedině pěšky nebo na běžkách.
Olomoucký kraj | Zážitky

Jeskyně Na Špičáku zve na prohlídky i během zimy!

Se startem roku 2024 přináší jeskyně Na Špičáku u Supíkovic na Jesenicku další sérii garantovaných zimních prohlídek. Do podzemního labyrintu se mohl turista v průběhu ledna, února a března podívat už dříve, jenže si musel vstup dopředu telefonicky nebo mailem zajistit. Od loňska se však může kdokoliv vypravit do jeskyně i bez objednávky, a to každý čtvrtek, vždy v 10, 12 a 14 hodin. Jeskyně patří k nejstarším písemně doloženým ve střední Evropě. Čtyři sta metrů dlouhý labyrint chodeb a puklin ukrývá restaurované nápisy a unikátní renesanční malby, které se v podzemních prostorách dochovaly jako svědectví časů dávno minulých. Nejcennější výjevy se nacházejí v tzv. Kalvárii, nejzáhadnějším místě celé jeskyně.
Olomoucký kraj | Příroda

Jarní prázdniny 2024 – Olomoucký kraj

Cestování rozšiřuje obzory a přináší zážitky. Připravte dětem parádní jarní prázdniny v Olomouckém kraji. Vydejte se na výlet nebo si vyberte báječnou dovolenou na lyžích. Portál Kudy z nudy přináší tipy nejen na zimní sportování, ale s dětmi můžete vyrazit například do zoo, za poznáním, či se vyřádit v bazénech.
Olomoucký kraj | Zážitky

V olomoucké zoo probíhá právě zooinventura

Zvířátka v zoo Olomouc prochází pravidelně na začátku roku odbornou "inventurou". A sčítací komisaře napadlo, že by tato činnost mohla bavit i děti. Proto vznikla akce Zooinventura, které se můžete zúčastnit až do 10. března. Děti vyplní hlasovací a soutěžní lístek, který obdrží na pokladně.
Olomoucký kraj | Příroda

Dechberoucí turistické oblasti: 50 míst Jeseníků, která musíte navštívit alespoň jednou za život

Jeseníky s podhůřím jsou horským rájem s mnoha přírodními, historickými i technickými poklady. V západní části Jeseníků najdete skvělé lázně, místa obestřená legendami o čarodějnicích, jeskyně, vodopády a vzácné technické unikáty. Východní část pak nabízí nejvyšší moravskou horu Praděd, tajuplné Petrovy kameny, krásné vodopády, lázně Karlovu Studánku a pěkná přírodní zákoutí. V létě zde najdete stovky dobře značených tras jak pro pěší i cyklisty, zima je rájem pro milovníky zimních sportů. Objevte známá i neznámá místa Jeseníků! Kam za nimi vyrazit vám napoví Kudy z nudy.
Olomoucký kraj | Příroda