Úvod > Aktuality > Lyžaři se letos ve Zlíně budou muset obejít bez lanovky
Lyžari se letos ve Zlíne budou muset obejít bez lanovky
"> Lyžari se letos ve Zlíne budou muset obejít bez lanovky "> Lyžarský svah ve Zlíne mel být rozšíren a vylepšen o novou ctyrsedackovou lanovku "> Svah ve Zlíne však letos bude fungovat tak, jak byli lyžari zvyklí v minulých sezónách
Zimní sporty

Lyžaři se letos ve Zlíně budou muset obejít bez lanovky

  • Vydáno9. října 2013
V letošní zimní sezóně měla lyžařský svah ve Zlíně zatraktivnit nová čtyřsedačková lanovka a další atrakce, provozovatel však nakonec od svého záměru upustil, především kvůli nedostatku času. Obává se totiž, že by projekt nestihl včas dokončit a tím by přišel o slíbenou dotaci z Evropské unie.
Svah ZlínLyžařský svah ve Zlíně měl být rozšířen a vylepšen o novou čtyřsedačkovou lanovku, běžecké trasy, adrenalinový park, discgolfové hřiště a bobovou dráhu. Proti rozšíření lyžařského areálu protestovala zlínská Strana zelených, podle níž hrozilo odvodnění části svahu a zásah do jeho stability. Problém byl také kvůli louce, kde se vyskytuje chráněná rostlina bradáček vejčitý.

Podnikatel Michal Cepek se však svých plánů nevzdává a o rozšíření areálu se opět pokusí v příštím roce. Ve Zlíně by tak mohl vyrůst jeden z největších městských lyžařských areálů ve střední Evropě. Lanovka by měla být dlouhá přes sedm set metrů, a měla by vést od Domu umění až na vrchol Barabáše. Lyžaři pak budou moci sjíždět po svahu dlouhém bezmála 840 metrů.

Lyžařský svah ve Zlíně však letos bude fungovat tak, jak byli lyžaři zvyklí v minulých letech. Kromě lyžování zde bývá v provozu také snowtubing a snowpark s překážkami a umělými skoky. Mezi další poskytované služby patří servis lyží i snowboardů v Profi Ski Servisu Rossignol, výuka lyžování a snowboardingu v Lyžařské škole Ski Pingl, občerstvení a neplacené parkoviště.
Lyžování na umělém svahu ve Zlíně

Lyžování na umělém svahu ve Zlíně

Lyžařům ve Zlíně je od sezóny 2020/21 opět k dispozici sjezdovka o délce cca 300 m a vlek – tzv. poma. Nechybí samozřejmě ani malá sjezdovka pro děti.