Úvod > Aktuality > Lyžaři pozor! O víkendu se rozjedou první tři vleky!
Lyžari pozor! O víkendu se rozjedou první tri vleky!
"> Lyžari pozor! O víkendu se rozjedou první tri vleky! "> Vyrazit na svah bude možné na Cerné hore v Jánských Lázních, v Branné u Šumperka a na šumavské Kvilde "> Bežkari už nyní mohou vyrazit na hrebeny Jeseníku, kde je upravená trasa z Ovcárny na Švýcárnu
Zimní sporty

Lyžaři pozor! O víkendu se rozjedou první tři vleky!

  • Vydáno6. prosince 2019
Nedočkaví lyžaři se mohou již tento víkend těšit na pořádnou lyžovačku. Tři skiareály totiž poprvé v sezóně spustí vleky – vyrazit na svah bude možné v Krkonoších ve Špindlerově Mlýně a Malé Úpě, lyžaže pustní na svah také na Bílé v Beskydech. Také řada dalších areálů se pustila do umělého zasněžování a za dobrých klimatických podmínek by se lyžařská sezóna měla naplno spustit v polovině prosince.
Ski areál Razula ve Velkých Karlovicích začal zasněžovat sjezdovky

Ski areál Razula ve Velkých Karlovicích začal zasněžovat sjezdovky

Ve Ski areálu Razula ve Velkých Karlovicích se s příchodem mrazivého počasí v noci na středu 4. prosince naplno rozjela sněžná děla. Vlekaři zasněžují především rodinnou sjezdovku Horal u hotelu Horal, která zahajuje lyžařskou sezónu ve středisku jako první. Zima letos do Velkých Karlovic přichází pozvolněji než loni. V loňském roce již touto dobou byly Velké Karlovice „pod sněhem“, letos zatím na první větší sněhovou nadílku čekají.

Lyžařské areály na východní Moravě začaly zasněžovat

Lyžařské areály na východní Moravě začaly zasněžovat

Lyžařské areály na východní Moravě začaly díky chladnějšímu počasí se zasněžováním svých sjezdovek. V posledních dnech tak sněžná děla vyrábí umělý sníh třeba ve Ski centru Kohútka a ve Skiareálu Karolinka na Valašsku, v lyžařském areálu Stupava v Chřibech nebo Razula ve Velkých Karlovicích.