!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Zimní sezóna na Dolní Moravě přináší lavinu novinek
Zimní sezóna na Dolní Moravě přináší lavinu novinek
">
Zimní sporty

Zimní sezóna na Dolní Moravě přináší lavinu novinek

Vydáno 2. listopadu 2018
Horský resort Dolní Morava nachystal pro nadcházející sezónu hned několik novinek, které by neměly uniknout vášnivým lyžařům a milovníkům zasněžených svahů. Ti se mohou těšit na novou sjezdovku, panoramatickou restauraci či zvýhodněné skipasy. Přijeďte si užít opravdovou zimu a odpočiňte si uprostřed hor.

Nová sjezdovka a panoramatický výhled z restaurace

Ski Dolní MoravaNa Dolní Moravě vznikla nová sjezdovka spojující horní stanici lanové dráhy Sněžník a areál U Slona. Jmenuje se Vyhlídková, má modrou obtížnost a stejně jako ostatní sjezdovky má 100% garanci sněhu díky nejmodernějšímu zasněžování. Její délku 1 050 metrů, převýšení 165 metrů a terén ocení hlavně rodiče s malými lyžaři. Vyhlídková sjezdovka dotáhla délku lyžařských tratí na Dolní Moravě na 10,4 kilometrů a propojila obě části areálu v rámci jednoho skipasu.

Dechberoucích výhledů si ale užijete i v teple u šálku něčeho dobrého na zahřátí. U horní stanice lanové dráhy vzniká nová restaurace Skalka, která na začátku sezóny odhalí svou jedinečnou konstrukci. Restaurace má totiž panoramatickou střechu a nabídne mimořádné výhledy na Králický Sněžník a jeho údolí nebo na Stezku v oblacích.


Moderní půjčovna a zvýhodněné skipasy nejen pro děti

Ski Dolní MoravaHorský resort Dolní Morava nezahálí ani v péči o stávající vybavení. Díky tomu prošla modernizací půjčovna a návštěvníci tak mohou otestovat nové lyže nebo skialpové vybavení. A čekají je také nové zážitky v podobě pravidelných výšlapů na skialpech v doprovodu zkušeného instruktora.
 
Letos ještě o něco více bude resort otevřený dětem - zvýhodněné dětské skipasy jsou nově dostupné pro děti až do 15 let, přičemž i pro děti je možné zakoupit skipasy online.

Novinkou jsou také zvýhodněné poslední tři hodiny provozu areálu. Speciální tarif udělá radost například všem, kdo se chtějí odreagovat po práci nebo se ještě vybít po výletě po okolí.
Skiareál Dolní Morava – 8 sjezdovek všech stupňů obtížnosti

Skiareál Dolní Morava – 8 sjezdovek všech stupňů obtížnosti

Lyžařský areál Dolní Morava leží v údolí obce Dolní Morava nedaleko od vrcholu Králického Sněžníku (1 424 m n. m.). Zdejší sjezdové tratě patří k tomu nejlepšímu, co může lyžař v České republice najít. Obsluhovány jsou 2 lanovkami a 3 vleky.

Stezka v oblacích Dolní Morava

Stezka v oblacích Dolní Morava

Na Dolní Moravě se v prosinci 2015 otevřela nová stavba, která návštěvníkům umožní projít se v korunách stromů s jedinečným výhledem na horské masivy v okolí. Svým tvarem má připomínat let nočního motýla. "Stezku v oblacích" najdete poblíž horní stanice lanovky Sněžník ve výšce 1 116 metrů.

Další aktuality