ÚvodAktualityZimní dovolená v srdci hor na Dolní Moravě: zasněžené dobrodružství i zasloužený odpočinek
Zimní sporty

Zimní dovolená v srdci hor na Dolní Moravě: zasněžené dobrodružství i zasloužený odpočinek

  • 22. listopadu 2022
Připravte se na zasněžené dobrodružství plné aktivit i odpočinku! Dolní Morava se pomalu chystá na první sněhové vločky a příchod zimní sezóny. Kromě mnoha oblíbených atrakcí čeká letos na návštěvníky navíc úchvatná podívaná na zasněžené horské hřebeny z nejdelšího visutého mostu na světě Sky Bridge 721. Dopřejte si zimní zábavu na českých horách v jednom z nejlepších lyžařských středisek!
Dolní MoravaVíce než 10 kilometrů sjezdovek všech úrovní náročnosti, večerní lyžování, crossová trať evropských parametrů nebo snowpark pro zkušené i začínající jezdce – lyžaři Dolní Moravu dobře znají a rádi se na ni vrací. Díky nové špičkové zasněžovací technice vás na trati nepřekvapí žádné počasí.

Zahájení zimní sezóny tzv. Grand Opening 2022 proběhne 10. 12. v areálu U slona ve velkém stylu s bohatým doprovodným programem. Začněte program na sjezdovce a připomeňte si radost z lyžování, která vám tak dlouho chyběla. Díky skipasu za speciální cenu 390 korun bude návrat k oblíbenému sportu ještě sladší. A těšit se můžete na nabitý program. Protože bez kultury by to nebylo ono, zahájit lyžařskou sezónu pomůže kapela O5 a Radeček. K večernímu lyžování na sjezdovce Kamila zahraje Coconut DJ a večer vyvrcholí kolem DJského pultíku Pavla Cejnara.
 

Zima na Sky Bridge 721 a wellness na Vistě

sky bridgeDolní Morava je však otevřená i pro ty, kteří si s lyžemi netykají. Projděte se mezi kopci a z výšky 95 metrů pozorujte mrazivé třpytění zasněžené krajiny. Visutý most Sky Bridge 721 je otevřený i pro zimní výhledy. A spolu s ním také Stezka v oblacích. Na pořádný ledový adrenalin láká druhá nejdelší horská dráha svého druhu v Evropě. Tři kilometry dlouhá jízda na Mamutí horské dráze plná rychlých zatáček vás ale nenechá chladnými. Letošní zima na Dolní Moravě přinese také nový zážitek. Se vstupenkou Ski & Sky si můžete zpestřit celodenní lyžovačku návštěvou nejdelšího visutého mostu na světě. V zimním období bude Sky Bridge 721 fungovat obousměrně. Na jeho začátku si tak odložíte lyže a v lyžácích se vydáte prohlédnout si zasněženou krajinu.

dolní morava vistaA co když se prostě chcete jen nechat hýčkat se zasněženým výhledem? Ve čtyřhvězdičkovém wellness hotelu Vista, který leží přímo u sjezdovky, je personál připravený splnit všechna vaše přání. Zažehněte tu pravou relaxační náladu na saunovém rituálu nebo na některé z promyšlených wellness procedur. A zatímco se děti baví na některém z propracovaných animačních programů, proložte masáže a koupele výtečnou gastronomií a nadechněte se svěžího horského vzduchu. Otevřít dveře do svého soukromého ráje lze také v některé z horských chat na Dolní Moravě, kde najdete útulné ubytování a soukromí. Zimní dovolená už na vás čeká, stačí si vybrat svůj zážitek! Informace o pobytech, animacích či wellness najdete na webu Dolní Moravy.
 

Dolní Morava nabízí doslova smršť zimních zážitků

dolní moravaVyrazte za nebeskými zážitky, ať už se pro to rozhodnete jakýkoliv den v roce. Do ledové krusty zabalená Stezka v oblacích tyčící se v 1 116 m n. m. nad dolnomoravským údolím je otevřená denně. Na zimu jsme navíc vybaveni speciálními návleky na lyžáky, takže si do oblak můžete odskočit pohodlně i během lyžování. Chcete být první na sjezdovce? Zařízněte se do nažehleného manšestru dřív než ostatní! Ve vybrané dny v týdnu otevírá resort sjezdovky pro ranní nadšence, kteří si v doprovodu instruktora vykrojí oblouk na perfektně upraveném svahu jako první. Dokonalý požitek z lyžování završí bohatá snídaně na horské chatě Slaměnka.
 
večerní skialpyVydechněte po pracovním týdnu a vyrazte s průvodcem každý pátek na večerní výšlap na sněžnicích až na samý vrchol Stezky v oblacích. Skupinová výprava za doprovodu zkušeného průvodce mimo sjezdovky a běžecké trasy pouze za světel čelovek zářících do tmy se vám dostane pod kůži. Po zdolání večerní Stezky v oblacích se na horské chatě Slaměnka odměníte vynikající večeří, horkým čajem a vrcholovým drinkem.
 
Skialpinismus je stále na vzestupu. Zjistěte, za doprovodu zkušeného horského průvodce, proč tolik lidí lyžím se stoupacími pásy propadlo. Skupinový výstup zakončený večeří u praskajícího krbu horské chaty Slaměnka ve vás rozhodně něco zanechá. S vybavením si lámat hlavu nemusíte – na místě lze zapůjčit vše potřebné.
 
dolní morava večerní sáňkováníPo setmění na Dolní Moravě zábava nekončí. Večerní sáňkování na osvětlené upravené dráze od horní stanice U Slona si užijí děti i dospělí. Na start sáňkařské dráhy vás dopraví lanovkou a dolů vás čeká parádní sněžná jízda v délce 2,5 km. Těšte se na ostré zatáčky i rychlé rovinky. A pokud vám jedna jízda stačit nebude, s radostí si ji můžete zopakovat vícekrát. Sáňkařská dráha je otevřená ve vybraných dnech po uzavření sjezdovek.
Sáňkařská dráha a večerní sáňkování na Dolní Moravě Zimní sporty

Sáňkařská dráha a večerní sáňkování na Dolní Moravě

Přijďte si užít jedinečný zážitek nočního sáňkování na osvětlené trati dlouhé 2,5 kilometru bez jediného kroku pěšky. Tuto trať najdete ve skiareálu Sněžník na Dolní Moravě. Čeká na vás skvělá zábava a zážitek pro lyžaře i nelyžaře.

Stezka v oblacích Dolní Morava Příroda

Stezka v oblacích Dolní Morava

Stezka v oblacích na Dolní Moravě návštěvníkům umožní projít se v korunách stromů s jedinečným výhledem na horské masivy v okolí. Svým tvarem má připomínat let nočního motýla. Stezku najdete poblíž horní stanice lanovky Sněžník ve výšce 1 116 metrů.

Chata Slaměnka Dolní Morava Ubytování

Chata Slaměnka Dolní Morava

Horská chata Slaměnka je nejvýše položená chata u horní stanice lanovky Sněžník – 1 116 m n. m. Přímo u chaty najdete sjezdovky Sněžník A a B, Slamník a Vyhlídkovou, restauraci Skalka, Stezku v oblacích a stanoviště horských koloběžek.

Skiareál Dolní Morava – přes 10 km sjezdovek všech stupňů obtížnosti Zimní sporty

Skiareál Dolní Morava – přes 10 km sjezdovek všech stupňů obtížnosti

Horský resort Dolní Morava leží v údolí obce Dolní Morava nedaleko od vrcholu Králického Sněžníku (1 424 m n. m.).

Mamutí horská dráha na Dolní Moravě Zážitky

Mamutí horská dráha na Dolní Moravě

Nejdelší bobová dráha svého druhu v Česku a druhá nejdelší v Evropě. Horská dráha měří více než 3 kilometry a pyšní se 25 zatáčkami, 360° otáčkou ve výšce 12 metrů nad zemí, osmičkovou smyčkou či podzemním tunelem. V provozu je v zimě i v létě.

Bobová dráha U Slona na Dolní Moravě Letní sporty

Bobová dráha U Slona na Dolní Moravě

Skvělá atrakce a adrenalinový zážitek na jedné s profilem nejzajímavějších bobových drah ČR. Svézt se můžete celou letní i zimní sezonu na nejmodernějším typu bezpečné bobové dráhy s množstvím zatáček, 360 stupňovými otočkami a terénními zlomy ve výšce až 6 metrů.

Snow Trails U Slona na Dolní Moravě Zimní sporty

Snow Trails U Slona na Dolní Moravě

Top freestyle a fun zóna pro všechny, kteří se chtějí na lyžích bavit, to čeká všechny lyžaře a snowboardisty v Horském resortu Dolní Morava. Je zde Cross Trail, Fun Trail a Jump Trail – zábavné tratě s klopenými zatáčkami, řadou překážek a skoků, terénními vlnami a trať se závodními brankami.

Další aktuality

Hlinecký Betlém představuje v létě šikovné ruce Nositelů tradice

Areál památkové rezervace Betlém v Hlinsku ožívá přes léto programem „Žijící poklady aneb Šikovné ruce Nositelů tradice Pardubického kraje“. Ten je nejen představením zručných mistrů řemesla, kteří předvádějí svůj um každou sobotu v domku čp. 178 hlineckého muzea v přírodě. Přijďte se potěšit pohledem na ukázky výroby košíků, řezbářství, výrobky ze šustí a další řemesla, které pro vás připravilo Muzeum v přírodě Vysočina.
19. červenec 2024 14:00
Památky, Pardubický kraj

Festival Hrady CZ pokračuje na Kunětické hoře

Oblíbený letní kulturní festival Hrady CZ se přesouvá 19. a 20. července 2024 na Kunětickou horu s Danielem Landou, Migem 21, Davidem Kollerem nebo Chinaski, Jelenem či Vypsanou fiXou. Ani letos nechybí VIP kempy Plus, kde se budete cítit skoro jako v hotelu.
19. červenec 2024 11:00
Kultura, Pardubický kraj

Na Veselém kopci bude veselo: chystá se Veselokopecký jarmark

V sobotu 20. a v neděli 21. července se v době od 9:00 do 17:00 v areálu Veselého Kopce u Hlinska uskuteční oblíbený Veselokopecký jarmark. Ten byl jeden z prvních pořadů, které se v areálu před desítkami let poprvé uskutečnil – v letošním roce je to již 39. ročník v 50leté historii muzea. Pozvání k účasti přijali vybraní lidoví výrobci z celé České republiky, včetně výrobců oceněných titulem Nositel tradice České republiky nebo Nositel Tradice Pardubického kraje.
17. červenec 2024 8:00
Památky, Pardubický kraj

Tajemství Ďáblovy bible: kdy vznikla, kdo ji napsal a kde si ji prohlédnete?

Codex gigas neboli Ďáblova bible, největší ručně psaná kniha na světě, je od července 2024 k vidění v Městském muzeu Žamberk. Přijeďte se podívat do stálé expozice a seznamte se s jedinečným příběhem díla, u jehož zrodu prý stál samotný ďábel. Nejvěrnější maketa Codexu Gigas, jaká kdy byla zhotovena, se stala hlavním exponátem ve zcela novém a moderním prostoru muzea, který připomíná historii žamberských knihařů.
16. červenec 2024 14:00
Kultura, Pardubický kraj

Nejlepší koupání: tipy, kde se vykoupat v Pardubickém kraji

Písníky s příjemnými plážemi, tiché zatopené lomy na kámen s chladnou vodou, přehrady i populární akvaparky a koupaliště – taková je nabídka oblíbených koupacích míst v Pardubickém kraji. Udělejte si hezký den a vyrazte za slunečními paprsky k vodě!
15. červenec 2024 12:00
Letní sporty, Pardubický kraj

V Pardubicích se sešli nejlepší hráči šachu, deskových her i křížovek

Od 11. do 28. července 2024 hostí Pardubice mezinárodní festival šachu a her. Festival se skládá z několika desítek turnajů v různých hrách – např. šachy, bridž, scrabble, mariáš, piškvorky, poker, sudoku a luštění křížovek. Hlavních šachových turnajů by se mělo zúčastnit zhruba 4 500 hráčů z 43 zemí.
11. červenec 2024 11:00
Zážitky, Pardubický kraj

Král Vladislav Jagellonský bude pasovat rytíře na hradě Kunětická hora

Král Vladislav Jagellonský, cestující z Prahy do Uher, navštíví v neděli 14. 7. 2024 na Kunětické hoře svého rádce, pana Viléma z Pernštejna. V 11:00, 13:30, 15:00 a 16:30 může veřejnost zhlédnout kostýmované výklady vedené formou dialogu dvou historických postav – krále Vladislava Jagellonského a nejvyššího hofmistra Království českého Viléma II. z Pernštejna. Výklady budou spojeny s ceremonií pasování návštěvníků na rytíře.
11. červenec 2024 9:44
Zážitky, Pardubický kraj

Toulovcovy prázdninové pátky v Litomyšli jsou opět ve znamení pohody a dobré nálady

Také se vám zdá, že o prázdninách letí čas tak nějak rychleji? V Litomyšli se koná už 26. celoprázdninový festival pohádek a koncertů na Toulovcově náměstí. Prázdniny v Litomyšli jsou nyní opět ve znamení pohádek, folkových koncertů a hlavně dobré nálady. Program pro malé i velké bude probíhat každý pátek od 5. července do 30. srpna 2024.
4. červenec 2024 8:00
Zážitky, Pardubický kraj