Úvod > Aktuality > Zimní sezóna na Dolní Moravě přináší lavinu novinek
Zimní sezóna na Dolní Moravě přináší lavinu novinek
"> "> "> "> "> "> ">
Zimní sporty

Zimní sezóna na Dolní Moravě přináší lavinu novinek

  • Vydáno6. listopadu 2020
Horský resort Dolní Morava, jedno z nejprogresivnějších horských středisek v republice nezahálí, a i v nadcházející zimní sezoně si rozsáhlý sportovní areál ležící pod Králickým Sněžníkem připravil pro své návštěvníky novinky, které potěší všechny milovníky zimní zábavy.

Tuto zimu si na vás v Dolní Moravě posvítí

dolní morava večerní lyžováníHlavním lákadlem na Dolní Moravě je bezesporu novinka v podobě večerního lyžování na sjezdovce Kamila. Přes půl kilometru dlouhá sjezdovka střední obtížnosti patří v resortu mezi vůbec nejoblíbenější, a právě proto se stala první vlaštovkou, která do areálu přinese lyžování pod umělým světlem.

O dokonale osvětlenou pistu se postará 16 výkonných LED reflektorů rovnoměrně umístěných po obou stranách širokého svahu. Na „večerko“ se mohou lyžaři těšit 4× do týdne, vždy v časovém intervalu od 18:00 do 21:00 hodin.
 

Delší a komfortnější díky novým technologiím

Dolní MoravaŘeč je o sjezdovkách, díky jejichž propojení je možné si na jeden zátah užít až 3,1 km dlouhý sjezd, který se svými parametry řadí mezi nejdelší v republice. Horní spojovací cesta si prošla během příprav na sezonu rozšířením, které z ní činí plnohodnotnou a bezpečně širokou sjezdovku. Zároveň bude opatřena novými bezpečnostními sítěmi, což ocení i rodiny s dětmi.

Kvalitní a rychle připravený sníh je základním kamenem spokojeného návštěvníka. Proto se i letos na Dolní Moravě investovalo do zasněžovací techniky, která byla posílena o nová sněžná děla a zasněžovací tyče TechnoAlpin. Ty budou umístěny na nově rozšířenou Horní spojovací cestu, sjezdovku Kamila a dojezd Sněžníku B tak, aby byly svahy připraveny ještě rychleji a kvalitněji, než tomu bylo v minulých letech.
 

Dolní Morava nabízí doslova smršť zimních zážitků

Ski Dolní MoravaVyrazte za nebeskými zážitky, ať už se pro to rozhodnete jakýkoliv den v roce. Do ledové krusty zabalená Stezka v oblacích tyčící se v 1 116 m n. m. nad dolnomoravským údolím je otevřená denně. Na zimu jsme navíc vybaveni speciálními návleky na lyžáky, takže si do oblak můžete odskočit pohodlně i během lyžování.
 
Chcete být první na sjezdovce? Zařízněte se do nažehleného manšestru dřív než ostatní! Ve vybrané dny v týdnu otevírá resort sjezdovky pro ranní nadšence, kteří si v doprovodu instruktora vykrojí oblouk na perfektně upraveném svahu jako první. Dokonalý požitek z lyžování završí bohatá snídaně na horské chatě Slaměnka.
 
večerní skialpyVydechněte po pracovním týdnu a vyrazte s průvodcem každý pátek na večerní výšlap na sněžnicích až na samý vrchol Stezky v oblacích. Skupinová výprava za doprovodu zkušeného průvodce mimo sjezdovky a běžecké trasy pouze za světel čelovek zářících do tmy se vám dostane pod kůži. Po zdolání večerní Stezky v oblacích se na horské chatě Slaměnka odměníte vynikající večeří, horkým čajem a vrcholovým drinkem.
 
Skialpinismus je stále na vzestupu. Zjistěte, za doprovodu zkušeného horského průvodce, proč tolik lidí lyžím se stoupacími pásy propadlo. Skupinový výstup zakončený večeří u praskajícího krbu horské chaty Slaměnka ve vás rozhodně něco zanechá. S vybavením si lámat hlavu nemusíte – na místě lze zapůjčit vše potřebné.
 
dolní morava večerní sáňkováníPo setmění na Dolní Moravě zábava nekončí. Večerní sáňkování na osvětlené upravené dráze od horní stanice U Slona si užijí děti i dospělí. Na start sáňkařské dráhy vás dopraví lanovkou a dolů vás čeká parádní sněžná jízda v délce 2,5 km. Těšte se na ostré zatáčky i rychlé rovinky. A pokud vám jedna jízda stačit nebude, s radostí si ji můžete zopakovat vícekrát. Sáňkařská dráha je otevřená ve vybraných dnech po uzavření sjezdovek.
 
Toužíte po jízdě rolbou? Pociťte na vlastní kůži sílu a tah sněžných strojů, které pro vás dennodenně připravují sjezdovky na dokonalý požitek z jízdy. Pohodlně se usaďte po boku profesionálního řidiče sněžné rolby a sledujte, jak si rolba s lehkostí pohrává s horami sněhu a elegantně se pohybuje po prudkých svazích, na kterých zanechává perfektní manšestr.
Sáňkařská dráha a večerní sáňkování na Dolní Moravě

Sáňkařská dráha a večerní sáňkování na Dolní Moravě

Přijďte si užít jedinečný zážitek nočního sáňkování na osvětlené trati dlouhé 2,5 kilometru bez jediného kroku pěšky. Tuto trať najdete ve skiareálu Sněžník na Dolní Moravě. Čeká na vás skvělá zábava a zážitek pro lyžaře i nelyžaře.

Mamutí horská dráha na Dolní Moravě

Mamutí horská dráha na Dolní Moravě

Nejdelší bobová dráha svého druhu v Česku a druhá nejdelší v Evropě. Horská dráha měří více než 3 kilometry a pyšní se 25 zatáčkami, 360° otáčkou ve výšce 12 metrů nad zemí, osmičkovou smyčkou či podzemním tunelem. V provozu je v zimě i v létě.

Chata Slaměnka Dolní Morava

Chata Slaměnka Dolní Morava

Horská chata Slaměnka je nejvýše položená chata u horní stanice lanovky Sněžník – 1 116 m n. m. Přímo u chaty najdete sjezdovky Sněžník A a B, Slamník a Vyhlídkovou, restauraci Skalka, Stezku v oblacích a stanoviště horských koloběžek.

Stezka v oblacích Dolní Morava

Stezka v oblacích Dolní Morava

Stezka v oblacích na Dolní Moravě návštěvníkům umožní projít se v korunách stromů s jedinečným výhledem na horské masivy v okolí. Svým tvarem má připomínat let nočního motýla. Stezku najdete poblíž horní stanice lanovky Sněžník ve výšce 1 116 metrů.

Skiareál Dolní Morava – 8 sjezdovek všech stupňů obtížnosti

Skiareál Dolní Morava – 8 sjezdovek všech stupňů obtížnosti

Lyžařský areál Dolní Morava leží v údolí obce Dolní Morava nedaleko od vrcholu Králického Sněžníku (1 424 m n. m.). Zdejší sjezdové tratě patří k tomu nejlepšímu, co může lyžař v České republice najít. Obsluhovány jsou 2 lanovkami a 3 vleky.

Bobová dráha U Slona na Dolní Moravě

Bobová dráha U Slona na Dolní Moravě

Skvělá atrakce a adrenalinový zážitek na jedné z nejdelších a profilem nejzajímavějších bobových drah ČR. Svézt se můžete celou zimní sezonu na nejmodernějším typu bezpečné bobové dráhy s množstvím zatáček, 360 stupňovými otočkami a terénními zlomy ve výšce až 6 metrů

Snow Trails U Slona na Dolní Moravě

Snow Trails U Slona na Dolní Moravě

Top freestyle a fun zóna pro všechny, kteří se chtějí na lyžích bavit, to čeká všechny lyžaře a snowboardisty v Horském resortu Dolní Morava. Je zde Cross Trail, Fun Trail a Jump Trail – zábavné tratě s klopenými zatáčkami, řadou překážek a skoků, terénními vlnami a trať se závodními brankami.

Další aktuality