Úvod > Aktuality > Lysohorská nej zahajují sezónu – letos z Malenovic
Lysohorská nej zahajují sezónu - letos z Malenovic
"> ">
Letní sporty

Lysohorská nej zahajují sezónu – letos z Malenovic

  • Vydáno8. července 2019
Obujte boty a zažijte netradiční výstup s průvodcem. Cestou k vrcholu Lysé hory se dozvíte spoustu zajímavých informací o historii i pověstech a užijete si dechberoucí výhledy, třeba až k vzdáleným tatranským štítům! Vystoupat na nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd s průvodcem je jedinečný zážitek, který můžete prožít už v úterý 9. července 2019.
Lysá horaSérie komentovaných výstupů pod názvem Lysohorská nej… aneb co jste ještě nevěděli startuje v úterý 9. července 2019. Sezónu oblíbených komentovaných výstupů na Lysou horu opakovaně pořádá Turistické informační centrum Frýdek Místek. Netradiční výstup rozložený do několika zastávek s vědomostním kvízem je ideálním tipem nejen pro rodiny s dětmi. A letos budou „Lysohorská nej… aneb co jste ještě nevěděli“ navíc plná novinek.

Lysohorská nej od svého vzniku vždy startovala z Ostravice, nyní se začátek trasy přesouvá
do Malenovic
. Pro letošní sezónu se organizátoři po několika letech rozhodli pro změnu trasy. Je sice oproti původní trase delší, ale o to více atraktivnější.

Lysá hora BeskydyV průběhu zhruba tříhodinového výšlapu s průvodcem účastníci objeví krásu Satinských vodopádů, poznají nejstarší hospůdku v Beskydech, seznámí se se zbojníkem Ondrášem, jelikož budou míjet Ondrášovy díry. Průvodce připomene také, že není radno podceňovat ani Lysou horu a pro všechny účastníky je připraveno také jedno překvapení. S průvodcem zavítáte do míst, kam se běžní turisté jen tak návštěvníci nepodívají. Ve spolupráci s Českým hydrometeorologickým ústavem vám průvodce umožní podívat se pod pokličku předpovědí počasí na druhé nejvýše položené profesionální meteorologické stanici v České republice. Odměnou za náročný výstup vám bude navrcholu hory také překrásný výhled na Javorníky, Jeseníky, Malou Fatru i na vzdálené tatranské štíty.
 

Termíny výstupů na Lysou horu 2019

Lysá hora západ SlunceA kdy se můžete na Lysou horu vydat? Mimo úterý 9. 7. to bude úterý 23. 7. a 27. 8. (v případě nepřízně počasí náhradní termín vždy hned následující středu). Dne 6. 8. vás na Lysou horu doprovodí Lašský král a 20. 8. se vydáte za západem slunce (začátek výšlapu bude v 16:30 hod.). Na podzim se chystá také několik termín: 7. 9., 21. 9. a 5. 10. 2019.

Zájemci o výstup si mohou své místo rezervovat nejpozději 3 dny předem plánovaným termínem na tel. čísle 603 264 058. Začátek trasy je vždy v 8:30 hodin na parkovišti u hotelu Rajská bouda v Malenovicích. Za výstup v předem stanoveném termínu zaplatíte poplatek 50 Kč, držitelé regionální návštěvnické karty Beskydy Card ji mohou uplatnit a získat tak výhodu 20 %. Výstupy je možno objednat i pro skupiny.
Satinské vodopády u Malenovic

Satinské vodopády u Malenovic

Na toku potoku Satina, který pramení pod Lysou horou a protéká Malenovicemi, jsou v místech nad hotelem Rajská bouda k vidění Satinské vodopády. Již v 19. století byly oblíbeným výletním místem a i dnes je celé údolí využíváno k rekreaci.

Po stopách Petra  Bezruče na Lysou horu

Po stopách Petra Bezruče na Lysou horu

Lysá hora je symbolem Moravskoslezských Beskyd a tradičním turistickým cílem. Na její vrchol vystupoval i básník Petr Bezruč. Vydejte se tedy po jeho stopách, hora láká v každém ročním období.

Lysá hora – královna Moravskoslezských Beskyd

Lysá hora – královna Moravskoslezských Beskyd

Lysá hora (1323 m n. m.) je nejvyšším vrcholem Moravskoslezských Beskyd. Lze se na ni přijít pěšky, vyšlapat na kole a za dobrých sněhových podmínek vyjet na běžkách. Leží mezi obcemi Krásná, Malenovice, Ostravice a Staré Hamry. Samotnému vrcholu se přezdívá Gigula.

Další aktuality

18.9.
2022
10 tipů na podzimní procházky ostravskou zelení

10 tipů na podzimní procházky ostravskou zelení

Moravskoslezský kraj | Příroda
17.9.
2022
V ostravské zoo uvidíte mláďata vzácných jelenů barasinga

V ostravské zoo uvidíte mláďata vzácných jelenů barasinga

Moravskoslezský kraj | Příroda
16.9.
2022
Běh z Kopřivnice do Rožnova připomene odkaz Emila Zátopka

Běh z Kopřivnice do Rožnova připomene odkaz Emila Zátopka

Moravskoslezský kraj | Letní sporty
14.9.
2022
Dny NATO opět oživí letiště Leoše Janáčka v Ostravě

Dny NATO opět oživí letiště Leoše Janáčka v Ostravě

Moravskoslezský kraj | Zážitky