Úvod > Aktuality > Ubytování na zámcích - luxus a zážitky za skvělou cenu

Ubytování na zámcích - luxus a zážitky za skvělou cenu

Vydáno 21. února 2018 Ubytování
Možná máte to štěstí a nějaký hrad či zámek vám říká pane, ale možná patříte k těm, kteří si královské bydlení chtějí alespoň jednou v životě vyzkoušet. V Česku objevíte celou řadu elegantních sídel, která hostům nabízejí ubytování plné romantiky a historie. Někde na vás čekají zámecké hotely, jinde jen pár stylových apartmánů. Které si vyberete pro svůj příští pobyt?

Klid a ticho zámeckých apartmánů

Nové Město nad MetujíHledáte místa, kde budete možná jedinými hosty anebo ti ostatní budou tak daleko, že se ani nepotkáte? Pak vyzkoušejte některý ze tří apartmánů na barokním zámku Jemniště. Dva jsou umístěny v samostatných domcích u vstupní brány do čestného nádvoří, třetí se nachází v bočním zámeckém křídle. Těšit se můžete jak na romantické interiéry, tak prohlídky zámku se sklenkou sektu nebo v létě na piknik v zámeckém parku.

O další hosty nebudete zakopávat ani ve dvou apartmánech v renesančním zámku v Novém Městě nad Metují. Tajným tipem pro milovníky pohádkového ubytování v klidu a pohodě je také zámeček Klokočov v panenské přírodě Železných hor, kde vás dobově zařízené apartmány přenesou do atmosféry 19. století.

Zámek Mitrowicz u Týna nad Vltavou nabízí jedinečné ubytování v soukromých komnatách rodu Vratislavů z Mitrowicz. Na patře je k dispozici dalších šest zámeckých pokojů s možností propojení podle potřeby a s celkovou kapacitou 18 lůžek. Jednotlivé pokoje mají zrestaurovaná původní zámecká kamna a jsou zařízena kusovým historickým nábytkem, ale současně nabízejí moderně pojatý koupelnový box a pohodlná lůžka pro dokonalý odpočinek a relaxaci. Zámek je celoročně vytápěn.
 

Luxus a pohodlí v zámeckém hotelu

Chateau McelyHotely, které jejich majitelé proměnili na zámky, se nemusí povinně držet starobylé romantiky. I tam, kde můžete počítat s dobovými interiéry a historickým nábytkem, proto najdete současný komfort – televize, minibary a přípojky k internetu, vířivky a hydromasážní sprchové boxy. Luxus a pohodlí velkolepého sídla a zároveň jedinečný boutique hotel s vymoženostmi dneška a v atmosféře, jaká zde panovala před stovkami let, si užijete například v hotelu Chateau Herálec. Líbit se tu bude i milovníkům relaxace a wellness: odpočinku a péči o zdraví je věnováno celé zámecké křídlo.

Podobné zážitky vám nabídne zámek Chateau Mcely, původně venkovská usedlost šlechtického rodu Thurn-Taxisů. Moderní komfort v neoklasicistním romantickém stylu doplňuje restaurace Piano Nobile využívající místní receptury a relaxační centrum.
 
Zámek NapajedlaLehce jinak uvažovali na zámku Napajedla, kde se jednotlivé pokoje nazývají podle různých lidských vlastností. Místo televizí a minibarů v nich najdete voňavé přírodní esence a shabby chic styl, který kombinuje nové se starým, dává historickým předmětům novou funkci a zároveň uplatňuje jemné a romantické linie.

Odpočinek v zámeckém luxusu si vychutnáte také v neuspěchané atmosféře zámku Hostačov, který v březnu loňského roku znovuotevřel po náročné rekonstrukci. Je to skvělý tip i pro gurmány: v zámecké restauraci si totiž vychutnáte jídla ve stylu „slow food“ – z místních, sezonních surovin, připravené podle tradičních receptur a ovlivněné uměním mistra šéfkuchaře.

Luxusní zámecký resort Sobotín nabízí pestrou škálu služeb, která uspokojí i náročné klienty. Součástí resortu je vlastní zámecký pivovar, wellness centrum s relaxačním spa a saunovým světem, fitness, venkovní bazén a tenisové kurty, lanové centrum, adventure golf, minizoo a mnoho dalšího.
 

Stylové pokoje v stylových zámcích

MaxmiliánChcete si vychutnat pokoje ve stylu Ludvíka XV. a francouzského rokoka, tudorovské renesance či anglického chippendale? Pak se musíte vypravit do zámeckého hotelu v Hrádku u Sušice. Luxusní interiéry plné romantiky a historie na vás čekají také v komnatách Chateau Hotelu Zbiroh. Zážitky z pobytu na tomto zámku umocňuje zámecká krčma U Rudolfovy kratochvíle se středověkými specialitami a zábavným programem.

Podobné služby nabízí rovněž zámecký hotel Maxmilián pod barokní terasou zámku Loučeň. Ubytovat se můžete jak v budově, která sloužila jako úřednický dům panství Thurn-Taxisů, tak v moderní vzdušné přístavbě s dalšími pokoji. Kdo dá přednost životu šlechty, pro toho jsou určeny tři zámecké dobové apartmány anebo romantický Domeček knížete Alexandra, stojící o samotě přímo v zámeckém parku.

Příkladem zámeckého hotelu, který nabízí ubytování v historickém i současném stylu je stylu i v moderních pokojích, je Zámek Liblice. Kromě pozdně barokní zámecké restaurace s freskami tu najdete také wellness & spa centrum či půjčovnu jízdních kol, k procházkám láká francouzská zahrada a anglický park.
Zámek Nové Město nad Metují - autentické interiéry ve stylu secese i art deco

Zámek Nové Město nad Metují - autentické interiéry ve stylu secese i art deco

Součástí městské památkové rezervace v Novém Městě nad Metují je novoměstský zámek. Byl založen v roce 1501 Janem Černčickým z Kácova. Zámek je otevřen celoročně a nabízí i romantické ubytování.

Ubytování na Zámku Napajedla – ubytování plné barev, vůní a energie

Ubytování na Zámku Napajedla – ubytování plné barev, vůní a energie

Na zámku v Napajedlích můžete kromě klasických zámeckých prohlídek využít také zámeckého ubytování. Zámecké pokoje jsou zařízeny v shabby chic stylu, který kombinuje nové se starým, dává starým předmětům novou funkci a zároveň uplatňuje jemné a romantické linie.

Zámecký hotel Maxmilián - romantika zámecké noci na zámku Loučeň

Zámecký hotel Maxmilián - romantika zámecké noci na zámku Loučeň

Noc na zámku je snem mnoha romantických duší. Splňte si ho na Zámku Loučeň. Zaručený způsob, jak potěšit svého partnera: romantika zámecké noci v zámeckém hotelu Maxmilián, zámeckém apartmánu nebo Domečku knížete Alexandra.

Zámek Hostačov – luxus za přijatelnou cenu

Zámek Hostačov – luxus za přijatelnou cenu

Svatba na zámku Hostačov - romantický obřad, svatební hostina i ubytování svatebních hostů ve skutečných zámeckých komnatách. To vše v absolutním soukromí a na jednom místě - uprostřed Čech - na zámku, který má skutečné kouzlo.

Chateau Mcely - pětihvězdičkový ekologický hotel

Chateau Mcely - pětihvězdičkový ekologický hotel

Jedním z nejatraktivnějších míst pro pořádání svatebních obřadů, firemních akcí, školení, konferencí, loveckých i jiných venkovních aktivit je zámek Chateau Mcely. Rekonstruovaný zámek nabízí moderní komfort v neoklasicistním romantickém stylu.

Zámek Liblice - relaxace i gurmánské zážitky

Zámek Liblice - relaxace i gurmánské zážitky

Zámek Liblice je jednou z nejcelistvějších památek českého venkovského baroka z dílny italského architekta Giovanna Battisty Alliprandiho, který v roce 1699 vypracoval, na podnět tehdejšího majitele panství, Arnošta Pachty z Rájova, osobitý projekt nového sídla.

Zámek Jemniště - piknik či ubytování v romantickém prostředí

Zámek Jemniště - piknik či ubytování v romantickém prostředí

Barokní zámek Jemniště byl vystavěn v roce 1720 – 1725, jeho současným majitelem je Jiří Sternberg, který se svou rodinou celoročně obývá levé křídlo zámku. Na Jemništi se konají romantické svatby, rodinné oslavy, podnikové akce a připraví vám i piknik v zámeckém parku. Přijít lze i na prohlídku.

Zámecká restaurace Piano Nobile

Zámecká restaurace Piano Nobile

Restaurace Piano Nobile Chateau Mcely je otevřena sedm dní v týdnu se sezónním à la carte menu. Menu je postaveno na kvalitních surovinách tak, aby gastronomický zážitek pomohl hostům dosáhnout rovnováhy těla a duše.

Zámek Herálec - červený samet, stříbrný vítr

Zámek Herálec - červený samet, stříbrný vítr

Dopřejte si luxus a pohodlí velkolepého sídla a staňte se hosty jedinečného boutique hotelu - se standardy a vymoženostmi dneška a v atmosféře, jaká zde panovala před stovkami let. Pět okvětních lístků erbovní herálecké růže se stalo symbolem kvality a luxusu, pohody, soukromí a výjimečnosti.

Zámecká krčma U Rudolfovy kratochvíle na zámku Zbiroh

Zámecká krčma U Rudolfovy kratochvíle na zámku Zbiroh

Dopřejte si staročeské speciality ve zbirožské zámecké krčmě s dobovou atmosférou, interiérem a nabídkou originálních pokrmů. Každé pondělí se tu konají také středověké hostiny s programem.

Ubytování v soukromých komnatách rodu Vratislavů z Mitrowicz

Ubytování v soukromých komnatách rodu Vratislavů z Mitrowicz

Zámek Mitrowicz nabízí jedinečné ubytování v soukromých komnatách rodu Vratislavů z Mitrowicz. Celkem šest místností s kapacitou 18 lůžek je zařízeno historickým nábytkem a dále se rozšířila ubytovací kapacitu v bývalé budově pivovaru, tak aby celková kapacita dosáhla 20 pokojů (cca 44 lůžek).

Zámek Sobotín u Šumperka

Zámek Sobotín u Šumperka

Luxusní zámecký resort Sobotín nabízí pestrou škálu služeb, která uspokojí i náročné klienty.

Zámek Zbiroh - vychutnejte si zámecké prostředí pro nejnáročnější zákazníky

Zámek Zbiroh - vychutnejte si zámecké prostředí pro nejnáročnější zákazníky

Provedeme vás historií Zbirožského zámku od dob jeho vzniku ve 13. století až do jeho novodobých dějin. Každé pondělí tu zažijete středověkou hostinu s programem. Za doprovodu kejklířů, muzikantů a tanečnic okusíte atmosféru středověku a ochutnáte dobové pokrmy.

Zámek Hrádek u Sušice

Zámek Hrádek u Sušice

Na Klatovsku nedaleko Sušice naleznete opravený Zámek Hrádek v obci Hrádek u Sušice. Volně přístupný je zámecký park s naučnou stezkou Františka Pravdy.