Úvod > Aktuality > V Luhačovicích zahájí lázeňskou sezónu
V Luhačovicích zahájí lázeňskou sezónu
"> "> ">
Kultura

V Luhačovicích zahájí lázeňskou sezónu

  • Vydáno8. května 2019
V Luhačovicích se bude ve dnech 10. až 12. května konat bohaté pásmo Otevírání pramenů 2019 spojené se zahájením letošní lázeňské sezóny. Třídenní oslavy jara zahájí v pátek 10. května v 10 pouliční jarmark u pošty a slavnosti vyvrcholí v neděli 12. května posvěcením pramenů a koncertem folklórních souborů.
luhacovice-ottovka.jpgV pátek 10. května zahájí novou lázeňskou sezónu pouliční jarmark u pošty, který začne ve 14:00 hodin. Tamtéž se bude konat i další program, jako je představení Příběhy kluka BomBarďáka, a večer zakončí koncert Janka Ledeckého od 19:00 hodin. 

Sobota 11. května bude patřit v Lázeňském areálu přehlídce historických vozidel i historických bicyklů, hudebním programům a umění. Po celý den bude u pošty k dispozici jarmark a před vilou Alpská růže zastihnete sokolníka s ukázkami výcviku dravců. V rámci doprovodného programu se můžete od 9:00 do 11:00 hodin těšit na relaxační jógu a poté relaxační hudbu u Hudebního altánu nebo cvičení Thai-chi. Odpoledne v 15:00 potěší hudbymilovné návštěvníky koncert kapely Golden Deliciousband na Lázeňském náměstí, v sokolovně se od 19:30 chystá beseda u cimbálu.

LuhačoviceNeděli 12. května zahájí v 8:30 slavnostní mše svatá v kostele Svaté rodiny a v 10:00 začíná průvod po pramenech a svěcení pramenů. Trasa povede od pramene svatého Josefa přes Ottovku až ke kapli svaté Alžběty. U jednotlivých pramenů tancují a zpívají folklorní soubory a nedělní program zakončí od 14:00 koncert folklorních souborů na Lázeňském náměstí.

Všechny programy jsou volně přístupné veřejnosti a většina programů se uskuteční za každého počasí. V případě vytrvalého deště budou programy z Lázeňského náměstí přesunuty do MěDK Elektra, nedělní svěcení by proběhlo ve zkrácené formě v kostele svaté Rodiny.
Lázně Luhačovice – nejoblíbenější lázně na Moravě

Lázně Luhačovice – nejoblíbenější lázně na Moravě

Lázně Luhačovice jsou čtvrté největší lázně České republiky a nejnavštěvovanější lázně Moravy s více než 300 let trvající lázeňskou tradicí. Luhačovice jsou pravým místem k celoroční relaxaci a aktivnímu odpočinku s pestrými možnostmi kulturního i sportovního vyžití.

Alexandria Spa & Wellness hotel v Luhačovicích

Alexandria Spa & Wellness hotel v Luhačovicích

Relaxaci v lázních holdovali už staří Římané. Ti je navštěvovali, aby se duševně osvěžili, fyzicky otužili i porozprávěli s přáteli. Atmosféru starořímských lázní navozuje také nové wellness centrum hotelu Alexandria.

Další aktuality