!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Ludvíkovské skalní město nabízí dobrodružnou stezku s lany a řetězy
Ludvíkovské skalní město nabízí dobrodružnou stezku s lany a řetězy
"> "> "> "> ">
Příroda

Ludvíkovské skalní město nabízí dobrodružnou stezku s lany a řetězy

Vydáno 21. dubna 2021
Nedaleko Vrbna pod Pradědem se projdete po nové stezce skalami. U Ludvíkova se nachází rozlehlá skalní oblast, která zahrnuje skály nad hřbitovem i další v okolí hor Plošina, Žárový vrch, Vysoká hora a Na Vyhlídce. Mezi skálami nejblíže k obci Ludvíkov vede zajištěná stezka, kterou vloni na podzim vyznačil pan Daniel Krzywoň z Ostravy.
Ludvíkovské skalní městoJarní počasí, které už nám snad přeci jen ukáže vlídnější slunečnou tvář, láká na výlet do přírody. Jednou z nových lokalit, kam se nyní mohou vydat sportovně založení turisté je Ludvíkovské skalní město.
 
Ludvíkov mezi Vrbnem pod Pradědem a Karlovou Studánkou v Jeseníkách nabízí milovníkům přírody nádherné dobrodružství mezi zdejšími skalami, ve skalním městě "Nad hřbitovem". Jedná se o skalní hřeben táhnoucí se cca 400 m od hřbitova nad bočním ludvíkovským údolíčkem, až na konce obce. Některé skály dosahují až 30 m výšky, skalní město tvoří čtyři hlavní bloky.
 

Cestu vyznačují mužici

Ludvíkovské skalní městoSkály pojmenované K1, K2, K3, K4 nebo Žába propojuje od jara 2021 obnovená stezka, na exponovaných místech doplněná ocelovými lany, dřevěným značením a mužiky (kamennými mohylkami pro snazší orientaci), které ukazují cestu. Stezku by tak měl zvládnout každý průměrně zdatný turista, ovšem vyhněte se jejímu zdolávání při špatných povětrnostních podmínkách.

Obnovitelem stezky je milovník místní přírody, pan Daniel Krzywoň z Ostravy. Na vrcholu skal si může odpočinout na lavičkách a pak se vydat pohodlnou lesní cestou třeba k dalšímu z ludvíkovských oblíbených cílů – na Zámecký vrch.
Ludvíkovské skalní město v Jeseníkách

Ludvíkovské skalní město v Jeseníkách

U Ludvíkova nedaleko Vrbna pod Pradědem se nachází rozlehlá skalní oblast. Zahrnuje skály nad hřbitovem i další v okolí hor Plošina, Žárový vrch, Vysoká hora a Na Vyhlídce. Mezi skálami nejblíže k obci Ludvíkov vede zajištěná stezka. Turistům se otevře na jaře 2021.

Jeseníky – hory, které si zamilujete

Jeseníky – hory, které si zamilujete

Jeseníky s podhůřím jsou horským rájem s mnoha přírodními, historickými i technickými poklady. V létě zde najdete stovky dobře značených tras jak pro pěší, tak pro cykloturistiku. Nejen vyhlášená střediska zimních sportů, ale i lázně, památky a kulturní akce jsou důvodem, proč je navštívit i v zimě.

Další aktuality

3.5.
2021
Zoo Ostrava láká návštěvníky na nové druhy a proměny expozic

Zoo Ostrava láká návštěvníky na nové druhy a proměny expozic

Severní Morava a Slezsko | Příroda
27.4.
2021
Jamky čekají - v Bohumíně se od 1. května otevírá Adventure golf

Jamky čekají - v Bohumíně se od 1. května otevírá Adventure golf

Severní Morava a Slezsko | Zážitky
23.4.
2021
Kam na golf v Moravskoslezském kraji

Kam na golf v Moravskoslezském kraji

Severní Morava a Slezsko | Letní sporty