Úvod > Aktuality > Loutkářské muzeum v Chrudimi je znovu otevřené, sice jen částečně, ale stojí za vidění
Loutkářské muzeum v Chrudimi je znovu otevřené, sice jen částečně, ale stojí za vidění
">
Památky

Loutkářské muzeum v Chrudimi je znovu otevřené, sice jen částečně, ale stojí za vidění

  • Vydáno3. října 2012
Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi je od začátku října po dlouhé rekonstrukci znovu otevřeno pro veřejnost. Můžete si prohlédnout výstavu "Pavel Kalfus a Alois Tománek: Společně, každý svou cestou". Hlavní výstavní prostor – Mydlářovský dům zůstává zatím dál nepřístupný.
Muzeum v Příbrami podstupuje od ledna rozsáhlou rekonstrukci. Ještě během měsíce října by měla být zprovozněna kavárna a herna. Kromě trvalé výstavy vznikne nová stálá expozice současné scénografie.
 
Muzeum loutkářských kultur bylo založeno 2. července 1972, letos tedy slaví 40. výročí existence. Od svých počátků sídlí v renesančním Mydlářovském domě, využívá i prostory sousedního objektu.

Základem muzejních sbírek se staly dary ze soukromé sbírky Jana Malíka. Dnes vlastní muzeum kolem 50.000 sbírkových předmětů.

Muzeum loutkářských kultur Chrudim – loutky nejen na koukání

Muzeum loutkářských kultur Chrudim – loutky nejen na koukání

Průřez dějinami loutkářství u nás a inspirace k hlubšímu porozumění loutkovému divadlu, k objevení jeho možností. V Muzeu loutkářských kultur v Chrudimi uvidíte historické i současné, české i zahraniční loutky, ale navíc si sami můžete v herně muzea vyzkoušet, jak se hraje loutkové divadlo.

Další aktuality