Úvod > Aktuality > V pátek se v Rumburku uskuteční Loretánská muzejní noc
V pátek se v Rumburku uskuteční Loretánská muzejní noc
"> ">
Památky

V pátek se v Rumburku uskuteční Loretánská muzejní noc

  • Vydáno16. května 2019
Barokní památka Loreta Rumburk se již potřinácté otevře ve večerních hodinách při Muzejní noci 2019. V pátek 17. května vás čeká prohlídka nově vytvořené výstavy o historii Lorety s interaktivními prvky či filmový kabaret s živou hudbou.
Loretánská muzejní noc 2019 v Rumburku nabídne v pátek 17. 5. 2019 od 20:00 do 23:00 hodin prohlídku nově vytvořené výstavy o historii Lorety s interaktivními prvky či filmový kabaret s živou hudbou. Akce se koná v rámci Festivalu muzejních nocí. Vstupné je 25 Kč.

Akce se koná potřinácté na nádvoří před loretánskou kaplí, v kryté křížové chodbě a v klášterním kostele sv. Vavřince. Na programu je prohlídka stálých expozic, vystoupení dětského pěveckého sboru Zpěváček při ZŠ V. Kováře v Rumburku, smíšeného sboru N.T.C. při Gymnáziu Rumburk a sboru Varnsdorfské Náhodou. Připraven je filmově-divadelní program Fenomén Dismas Divadla Činema. Jedná se o představení o první projekci v kině nabízí optické klamy, kouzelnická čísla, kabaretní atmosféru a živou hudbu, součástí je interaktivní dílna, jak ozvučit němé filmy. Poté proběhne požděná vernisáž výstavy fotografií výletního místa "Karlovo údolí". Dětem je určeno tvoření ve výtvarných dílnách. V pozdních večerních hodinách se bude předčítat Legenda o Loretě v loretánské kapli.
Poutní stezka Via Sacra

Poutní stezka Via Sacra

Poutní stezka Via Sacra vede po jedinečných sakrálních stavebních památkách a uměleckých pokladech rozmístěných v Trojzemí – tedy na území České repunliky, Německa a Polska. Na české straně vede stezka do Mnichova Hradiště, Jablonného v Podještědí, Českého Dubu, Hejnic a Rumburku.

Loretánská kaple s ambitem v Rumburku

Loretánská kaple s ambitem v Rumburku

V areálu bývalého kapucínského kláštera v Rumburku se nachází loretánská kaple, která patří k architektonickým skvostům severních Čech. Loreta Rumburk je významným poutním místem Českého Švýcarska. V Loretě Rumburk se celoročně pořádají netradiční prohlídky, výstavy, koncerty a mše svaté.

Kaple Svatých schodů v Rumburku

Kaple Svatých schodů v Rumburku

Kaple Svatých schodů v ambitu Lorety Rumburk připomíná pašijový příběh Ježíše Krista o odsouzení, utrpení a ukřižování. V Rumburku byl Ježíšův příběh zasazen do podmanivých, divadelně pojatých kulis. Jedná se o nejmladší poutní kapli Svatých schodů v českých zemích.

Expozice církevního umění v Loretě Rumburk

Expozice církevního umění v Loretě Rumburk

Prohlídka česko-německé expozice nabízí zážitek pro všechny smysly. Výstavní prostory v mariánském poutním místě Loreta Rumburk jsou zpřístupněny od roku 2013.