!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Loreta Rumburk zve na prohlídku technického zázemí
Loreta Rumburk zve na prohlídku technického zázemí
"> "> ">
Památky

Loreta Rumburk zve na prohlídku technického zázemí

Vydáno 7. července 2020
V sobotu 11. 7. 2020 se koná mimořádná komentovaná prohlídka Lorety Rumburk. V tento den nabídne barokní památka zájemcům běžně nepřístupné prostory. Taková prohlídka se pořádá jen jednou do roka.
loreta RumburkMimořádná komentovaná prohlídka běžně nepřístupných prostor barokní památky Loreta Rumburk se pořádá jen jednou do roka. Letos se uskuteční v sobotu 11. 7. 2020 od 11:00 hod. Počet míst ve skupině je omezen na 30 osob, proto je nutná rezervace na tel. 604 555 922 nebo na mailu loreta.rumburk@seznam.cz.

Zájemci mimo jiné sestoupí do krypty pod Svatou chýší, vystoupají pod střechu loretánské kaple a prohlédnou si půdní prostory nad ambity. Sraz účastníků této mimořádné výpravy je v 10:45 hodin, prohlídka trvá 90 minut. Vstup je na vlastní nebezpečí. S sebou si vezměte baterku a helmu (stačí cyklistická). Vstupné 110 Kč, snížené 70 Kč.

Loreta ambitLoreta Rumburk je barokním klenotem severních Čech, spojeným se jménem vynikajícího architekta Johanna Lucase Hildebrandta a sochaře Franze Bienera. Za stavbou Lorety stálo splněné přání šlechtice Antona Floriana knížete z Liechtensteinu přenést z Itálie na sever Čech sacrum posvátného místa. Postupně restaurovaný areál zahrnuje loretánskou kapli, ambit a kostel sv. Vavřince. Slouží jako učebnice architektury pod širým nebem, v níž zanechalo stopy umění 17. a 18. století.
Loretánská kaple s ambitem v Rumburku

Loretánská kaple s ambitem v Rumburku

V areálu bývalého kapucínského kláštera v Rumburku se nachází loretánská kaple, která patří k architektonickým skvostům severních Čech. Loreta Rumburk je významným poutním místem Českého Švýcarska. V Loretě Rumburk se celoročně pořádají netradiční prohlídky, výstavy, koncerty a mše svaté.

Další aktuality

17.6.
2021
Den Magistra Kelleyho si užijete v Mostě

Den Magistra Kelleyho si užijete v Mostě

Severozápadní Čechy | Zážitky
16.6.
2021
Zámek Jezeří se zvedá k životu

Zámek Jezeří se zvedá k životu

Severozápadní Čechy | Památky