Úvod > Aktuality > Vydejte se na prohlídky při svíčkách v Loretě Rumburk
Vydejte se na prohlídky při svíčkách v Loretě Rumburk
"> "> ">
Zážitky

Vydejte se na prohlídky při svíčkách v Loretě Rumburk

Vydáno 20. srpna 2020
Tradiční večerní prohlídky při svíčkách pořádá o letních prázdninách Loreta Rumburk. Letos se konají v omezené míře, a to v pátek 21. a 28. srpna 2020 od 20.00 hod. Nabízí prožitek varhanní hudby, duchovních skladeb, ticha, tmy, svitu svíček a příběhů.
Loreta RumburkRumburku proběhnou v pátek 21. 8. a 28. 8. 2020 od 20:00 do 21:30 hod. večerní prohlídky Lorety při svíčkách. Sraz je v 19:45 hodin v Loretě. Délka trvání 90 min. Vstupné je 110 a 70 Kč. Kapacita prohlídek je omezená, více než 60 účastníků se do loretánské kaple nevejde, proto prosíme zájemce o včasnou rezervaci prohlídky na čísle +420 604 555 922.

Prohlídky nabízí prožitek varhanní hudby, zpěvu duchovních skladeb, ticha, tmy, svitu svíček a příběhů. Letos je premiérově doplní audiovizuální instalace vizuálního umělce Pavla Mrkuse na stropě běžně nepřístupného kapucínského chóru kostela sv. Vavřince. Instalace komorní meditativní formou za doprovodu hudby připomene duchovní odkaz sv. Františka z Assisi.

Ambit LoretaVečerní prohlídky rumburské Lorety jsou výjimečnou událostí a letos v létě se konají pouze dvakrát. Prohlédnete si při nich Svatou chýši z počátku 18. století s milostnou sochou Černé Matky Boží loretánské. V poutní kapli Svatých schodů se představí výjimečná sochařská galerie. Projde se křížová chodba s bohatou malířskou výzdobou a nově restaurovanými obrazy křížové cesty. Prohlídka se zakončí v barokním kostele sv. Vavřince ze 17. století. Součástí bude promítání multimediální prezentace poutních míst Šluknovska od fotografa Jiřího Stejskala.
Quest Rumburská procházka staletími - Putování v čase od gotiky po 20. století

Quest Rumburská procházka staletími - Putování v čase od gotiky po 20. století

Hledačka s podtitulem "Putování v čase od gotiky po 20. století" nabízí setkání s významnými stavebními památkami a historií Rumburku. Poučná a zábavná hra vás provede centrem města. Okruh o délce 1,6 km propojuje deset zastavení z období gotiky, baroka, secese a expresionismu.

Poutní stezka Via Sacra

Poutní stezka Via Sacra

Poutní stezka Via Sacra vede po jedinečných sakrálních stavebních památkách a uměleckých pokladech rozmístěných v Trojzemí - tedy na území České repunliky, Německa a Polska. Na české straně vede stezka do Mnichova Hradiště, Jablonného v Podještědí, Českého Dubu, Hejnic a Rumburku.

Loretánská kaple s ambitem v Rumburku

Loretánská kaple s ambitem v Rumburku

V areálu bývalého kapucínského kláštera v Rumburku se nachází loretánská kaple, která patří k architektonickým skvostům severních Čech. Loreta Rumburk je významným poutním místem Českého Švýcarska. V Loretě Rumburk se celoročně pořádají netradiční prohlídky, výstavy, koncerty a mše svaté.

Kaple Svatých schodů v Rumburku

Kaple Svatých schodů v Rumburku

Kaple Svatých schodů v ambitu Lorety Rumburk připomíná pašijový příběh Ježíše Krista o odsouzení, utrpení a ukřižování. V Rumburku byl Ježíšův příběh zasazen do podmanivých, divadelně pojatých kulis. Jedná se o nejmladší poutní kapli Svatých schodů v českých zemích.