Úvod > Aktuality > Litoměřický kořen proběhne vodě navzdory již tento pátek
Litomerický koren probehne vode navzdory
"> Litomerický koren probehne vode navzdory "> Bob Wayne se svou rozjetou desperátskou kapelou
Kultura

Litoměřický kořen proběhne vodě navzdory již tento pátek

  • Vydáno2. července 2013
Devatenáctý ročník festivalu alternativní hudby Litoměřický kořen nabídne letos slavné hvězdy i nadějné nové tváře, a to i přesto, že v místě jeho konání – na Střeleckém ostrově v Litoměřicích byly před pár týdny bezmála 3 m vody! Festival začíná již tento pátek 5.července 2013.
Iva BittováPořadatelé festivalu Litoměřický kořen se snažili, aby návštěvníci téměř nepoznali, že v místě konání byla ještě před pár týdny voda. Akce se tedy uskuteční na tradičním místě v areálu letního kina na Střeleckém ostrově v Litoměřicích. Kvůli potížím s vodou byl letos zredukovaný i line-up festiválku. Zůstalo v něm ale duo Iva Bittová a Vladimír Václavek, kteří společně zahrají skladby z Bílého inferna, jednoho ze svých nejpůvabnějších alb.

Dorazí také hvězda ze zámoří, countryman Bob Wayne se svou rozjetou desperátskou kapelou, který patří v současné době spolu k tomu nejlepšímu, co lze v současnosti v tomto žánru slyšet. Mezi jeho velké vzory, v jejichž stopách kráčí, patří například Johny Cash, Waylon Jennings a Hank Wiliams st. i ml.

Dále se na festiválku můžete těšit na skupinu Echt!, Radio Ivo, Vosto 5, Please The Trees & Elpida, Jiřího Imlaufa, Biorchestr, Vobezdud, Stinka, Hadry z těla nebo Wattican Punk Ballet. Na jedno větší omezení se však musíte připravit -  na Střeleckém ostrově nebude povoleno stanování.
Biskupské i veletržní Litoměřice

Biskupské i veletržní Litoměřice

Historickou slávu královských Litoměřic připomínají gotické, renesanční i barokní stavby, chráněné v městské památkové rezervaci. Téměř všechny je naleznete v historickém městském jádru, které je ohraničené z velké části dochovaným gotickým opevněním.

Porta Bohemica – Česká brána do Českého středohoří

Porta Bohemica – Česká brána do Českého středohoří

Vulkanickou činností vzniklé čedičové a znělcové shluky kopců, osamocené masivy homolí a kup vytvářejí pestré členění špičatých vrcholů a hluboká romantická údolí.