Úvod > Aktuality > Na Lipně se bruslí na několika lokálních místech
Zimní sporty

Na Lipně se bruslí na několika lokálních místech

  • Vydáno28. ledna 2019
Mrazivé počasí posledních týdnů dovolilo přehradě Lipno pozvolna zamrznout. Aktuálně je možné bruslit na několika místech přehrady, a to na oválu v Lipně nad Vltavou, na dvou oválech v Horní Plané a dále na tří kilometrové dráze vedoucí od přívozu směrem k Srdci Vltavy a zpět. Bruslaři se však již nemohou dočkat, až se otevře celá oblíbená ledová dráha, na to si však budou muset počkat, dokud nebude mít led bezpečnou tloušťku 18 cm na všech místech
Lipno ledový oválNa Lipensku trvá mrazivé počasí, které by mohlo dopomoci k otevření celé dráhy. Ledovou magistrálu, která spojuje Lipno nad Vltavou, Frymburk a Přední Výtoň, povolí odborníci otevřít, pokud led dosáhne na všech místech bezpečných 18 cm. Bruslařská dráha je doslova dálnice 6 – 8 m široká a vstup na ní je zdarma.

Lipenská nádrž je však nebezpečná svými přítoky, kvůli nim není led všude stejně silný. Mimo vyznačené a kontrolované trasy by se tak bruslaři rozhodně vydávat neměli ani v těch největších mrazech.
 

Kde všude se na Lipně bruslí, a kde ne

Lipno zamrzléZatím má led na Lipně v různých místech jinou tloušťku. K dnešnímu dni (pondělí 28. ledna 2019) jsou pro bruslaře přichystané dva ovály v Horní Plané (1500 a 700 m), ovál v Lipně nad Vltavou (4 km) a 3 kilometrová dráha vedoucí od převozu směrem k Srdci Vltavy a zpět.

Naopak nedostatečnou tloušťku má nyní ovál (2 km) a ledové hřiště ve Frymburku, které muselo být uzavřeno. Dále jsou uzavřeny trasy z Přední Výtoně do Frymburku, Lipno nad Vltavou – Frymburk, a také trasa Lipno nad Vltavou – Přední Výtoň.

Předpověď počasí na další dny slibuje mrazivé teploty v noci (až -9°C), přes den -3 až -1°C.
Skiareál Lipno – nejpohodlnější rodinné lyžování v Čechách

Skiareál Lipno – nejpohodlnější rodinné lyžování v Čechách

Skiareál Lipno je moderní, pětihvězdičkové lyžařské středisko zaměřené především na rodiny s dětmi, začátečníky a školní lyžařské kurzy. Skiareál nabízí bezpečné a kvalitně zasněžené sjezdovky o celkové délce 11,6 km. Pohodlnou přepravu zajišťují tři čtyřsedačkové lanovky.

Park Frymburk – rodinné lyžování na Lipně

Park Frymburk – rodinné lyžování na Lipně

Park Frymburk je areálem s klidnou atmosférou, jehož služby uvítají především rodiny s dětmi. Hlavním tahákem je zde dětské hřiště s pohyblivými koberci.

Lipno bez bariér

Lipno bez bariér

Díky projektu Lipno si naplno mohou užít i handicapovaní lidé nabídky Lipna a okolí. Projekt umožňuje handicapovaným občanům a jejich rodinám opakovaný návrat na Lipno během celého roku.

Bruslařská dráha v Horní Plané

Bruslařská dráha v Horní Plané

Bruslaři mají v Horní Plané pré. Bruslařská dráha na ploše jezera je dlouhá 4 kilometry a vede od převozu k Srdci Vltavy (směr Nová Pec).

Bruslařská magistrála na Lipně – nejdelší dráha na přírodní bruslení

Bruslařská magistrála na Lipně – nejdelší dráha na přírodní bruslení

Pokud rádi bruslíte, využijte krásných 12 km bruslařské dráhy na zamrzlé lipenské přehradě. Bruslení na Lipně je českým unikátem, který láká o slunečných víkendech až pět tisíc lidí denně. Za příznivých pozmínek bývá dráha prodloužena až na rekordních 38 km z Lipna nad Vltavou až do Perneku!

Další aktuality

Nejen pro holky a holčičky: tvořivé výlety s čokoládou a marcipánem

Také milujete čokoládu i marcipán a mohli byste je mlsat nekonečně dlouho a ve všech podobách? Tak se s námi pojďte podívat tam, kde se dá s čokoládou hrát. Zastavíme se v čokoládových dílnách, muzeích a expozicích a nabídneme vám také přehled chystaných čokoládových festivalů.
Jihočeský kraj | Gurmánská turistika

České Budějovice jsou ideálním místem pro návštěvu po celý rok

Ve finále o titul Evropské hlavní město kultury 2028 se již letos utkají dvě města – Broumov a České Budějovice. Jihočeská metropole úspěšně prošla prvním kolem soutěže vloni. Vítězného kandidáta vybere odborná komise Evropské unie letos koncem června. O tom, že České Budějovice žijí kulturou se přesvědčíte na řadě připravovaných akcí.
Jihočeský kraj | Kultura

Svět dinosaurů poznáte na DinoExpedici v Českých Budějovicích

Toužíte po dobrodružství, zážitcích a poznání? Vydejte se na DinoExpedici do Českých Budějovic. Na Výstavišti se od 27. ledna do 12. března 2023 s vládci druhohor setkáte v rámci unikátní a ojedinělé výstavy robotických a statických modelů dinosaurů v životních velikostech!
Jihočeský kraj | Zážitky

Tradiční průvod maškar opět roztančí Milevsko

V sobotu 18. února 2023 se v Milevsku uskuteční již 161. ročník tradičního masopustního průvodu. Milevský masopustní průvod má tradici od roku 1862 a každoročně se ho účastní několik set masek. Jde o ojedinělou tradici, která u nás nemá obdoby. Milevské maškary jsou zapsány mezi nejvýznamnějšími českými lidovými tradicemi na seznamu nemateriálních statků tradiční lidové kultury České republiky.
Jihočeský kraj | Zážitky