Úvod > Aktuality > Na Lipně se bruslí na několika lokálních místech

Na Lipně se bruslí na několika lokálních místech

Vydáno 28. ledna 2019 Zimní sporty
Mrazivé počasí posledních týdnů dovolilo přehradě Lipno pozvolna zamrznout. Aktuálně je možné bruslit na několika místech přehrady, a to na oválu v Lipně nad Vltavou, na dvou oválech v Horní Plané a dále na tří kilometrové dráze vedoucí od přívozu směrem k Srdci Vltavy a zpět. Bruslaři se však již nemohou dočkat, až se otevře celá oblíbená ledová dráha, na to si však budou muset počkat, dokud nebude mít led bezpečnou tloušťku 18 cm na všech místech
Lipno ledový oválNa Lipensku trvá mrazivé počasí, které by mohlo dopomoci k otevření celé dráhy. Ledovou magistrálu, která spojuje Lipno nad Vltavou, Frymburk a Přední Výtoň, povolí odborníci otevřít, pokud led dosáhne na všech místech bezpečných 18 cm. Bruslařská dráha je doslova dálnice 6 – 8 m široká a vstup na ní je zdarma.

Lipenská nádrž je však nebezpečná svými přítoky, kvůli nim není led všude stejně silný. Mimo vyznačené a kontrolované trasy by se tak bruslaři rozhodně vydávat neměli ani v těch největších mrazech.
 

Kde všude se na Lipně bruslí, a kde ne

Lipno zamrzléZatím má led na Lipně v různých místech jinou tloušťku. K dnešnímu dni (pondělí 28. ledna 2019) jsou pro bruslaře přichystané dva ovály v Horní Plané (1500 a 700 m), ovál v Lipně nad Vltavou (4 km) a 3 kilometrová dráha vedoucí od převozu směrem k Srdci Vltavy a zpět.

Naopak nedostatečnou tloušťku má nyní ovál (2 km) a ledové hřiště ve Frymburku, které muselo být uzavřeno. Dále jsou uzavřeny trasy z Přední Výtoně do Frymburku, Lipno nad Vltavou – Frymburk, a také trasa Lipno nad Vltavou – Přední Výtoň.

Předpověď počasí na další dny slibuje mrazivé teploty v noci (až -9°C), přes den -3 až -1°C.
Skiareál Lipno - nejpohodlnější rodinné lyžování v Čechách

Skiareál Lipno - nejpohodlnější rodinné lyžování v Čechách

Skiareál Lipno je moderní, pětihvězdičkové lyžařské středisko zaměřené především na rodiny s dětmi, začátečníky a školní lyžařské kurzy. Skiareál nabízí bezpečné a kvalitně zasněžené sjezdovky o celkové délce 11,6 km. Pohodlnou přepravu zajišťují tři čtyřsedačkové lanovky.

Skipark Frymburk - rodinné lyžování na Lipně

Skipark Frymburk - rodinné lyžování na Lipně

Skipark Frymburk je areálem s klidnou atmosférou, jehož služby uvítají především rodiny s dětmi. Hlavním tahákem je zde dětské hřiště s pohyblivými koberci.

Lipno bez bariér

Lipno bez bariér

Díky projektu Lipno si naplno mohou užít i handicapovaní lidé nabídky Lipna a okolí. Projekt umožňuje handicapovaným občanům a jejich rodinám opakovaný návrat na Lipno během celého roku.

Bruslařská dráha v Horní Plané

Bruslařská dráha v Horní Plané

Bruslaři mají v Horní Plané pré. Bruslařská dráha na ploše jezera je dlouhá 4 kilometry a vede od převozu k Srdci Vltavy (směr Nová Pec).

Bruslařská dráha na Lipně každoročně láká desetitisíce nadšených fandů

Bruslařská dráha na Lipně každoročně láká desetitisíce nadšených fandů

Pokud rádi bruslíte, využijte krásných 12 km bruslařské dráhy na zamrzlé lipenské přehradě. Bruslení na Lipně je českým unikátem, který láká o slunečných víkendech až pět tisíc lidí denně. Za příznivých pozmínek bývá dráha prodloužena až na rekordních 38 km z Lipna nad Vltavou až do Perneku!