ÚvodAktualityNa Lipně se bruslí na několika lokálních místech
Zimní sporty

Na Lipně se bruslí na několika lokálních místech

  • 28. ledna 2019
Mrazivé počasí posledních týdnů dovolilo přehradě Lipno pozvolna zamrznout. Aktuálně je možné bruslit na několika místech přehrady, a to na oválu v Lipně nad Vltavou, na dvou oválech v Horní Plané a dále na tří kilometrové dráze vedoucí od přívozu směrem k Srdci Vltavy a zpět. Bruslaři se však již nemohou dočkat, až se otevře celá oblíbená ledová dráha, na to si však budou muset počkat, dokud nebude mít led bezpečnou tloušťku 18 cm na všech místech
Lipno ledový oválNa Lipensku trvá mrazivé počasí, které by mohlo dopomoci k otevření celé dráhy. Ledovou magistrálu, která spojuje Lipno nad Vltavou, Frymburk a Přední Výtoň, povolí odborníci otevřít, pokud led dosáhne na všech místech bezpečných 18 cm. Bruslařská dráha je doslova dálnice 6 – 8 m široká a vstup na ní je zdarma.

Lipenská nádrž je však nebezpečná svými přítoky, kvůli nim není led všude stejně silný. Mimo vyznačené a kontrolované trasy by se tak bruslaři rozhodně vydávat neměli ani v těch největších mrazech.
 

Kde všude se na Lipně bruslí, a kde ne

Lipno zamrzléZatím má led na Lipně v různých místech jinou tloušťku. K dnešnímu dni (pondělí 28. ledna 2019) jsou pro bruslaře přichystané dva ovály v Horní Plané (1500 a 700 m), ovál v Lipně nad Vltavou (4 km) a 3 kilometrová dráha vedoucí od převozu směrem k Srdci Vltavy a zpět.

Naopak nedostatečnou tloušťku má nyní ovál (2 km) a ledové hřiště ve Frymburku, které muselo být uzavřeno. Dále jsou uzavřeny trasy z Přední Výtoně do Frymburku, Lipno nad Vltavou – Frymburk, a také trasa Lipno nad Vltavou – Přední Výtoň.

Předpověď počasí na další dny slibuje mrazivé teploty v noci (až -9°C), přes den -3 až -1°C.
Skiareál Lipno Zimní sporty

Skiareál Lipno

Skiareál Lipno je moderní lyžařské středisko zaměřené především na rodiny s dětmi, začátečníky a školní lyžařské kurzy. Skiareál nabízí bezpečné a kvalitně zasněžené sjezdovky o celkové délce více jak 13 km, bobovací kopec nebo výukové hřiště. Pohodlnou přepravu zajišťují čtyřsedačkové lanovky.

Park Frymburk – rodinné lyžování na Lipně Zimní sporty

Park Frymburk – rodinné lyžování na Lipně

Park Frymburk je areálem s klidnou atmosférou, jehož služby uvítají především rodiny s dětmi. Hlavním tahákem je zde dětské hřiště s pohyblivými koberci nebo bobovací kopec.

Lipno bez bariér Zážitky

Lipno bez bariér

Díky projektu Lipno si naplno mohou užít i handicapovaní lidé nabídky Lipna a okolí. Projekt umožňuje handicapovaným občanům a jejich rodinám opakovaný návrat na Lipno během celého roku.

Bruslařská dráha v Horní Plané Zimní sporty

Bruslařská dráha v Horní Plané

Bruslaři mají v Horní Plané pré. Bruslařská dráha na ploše jezera je dlouhá 4 kilometry a vede od převozu k Srdci Vltavy (směr Nová Pec).

Bruslařská magistrála na Lipně – nejdelší dráha na přírodní bruslení Zimní sporty

Bruslařská magistrála na Lipně – nejdelší dráha na přírodní bruslení

Pokud rádi bruslíte, využijte krásných 12 km bruslařské dráhy na zamrzlé lipenské přehradě. Bruslení na Lipně je českým unikátem, který láká o slunečných víkendech až pět tisíc lidí denně. Za příznivých pozmínek bývá dráha prodloužena až na rekordních 38 km z Lipna nad Vltavou až do Perneku!

Další aktuality

Šest skvělých akcí s historickými průvody aneb kde se projdete v dobovém kostýmu?

Přichází léto, čas velkolepých akcí pod širým nebem. Ty historicky laděné často provázejí průvody, což je skvělá příležitost k výletu s úžasnou podívanou. Navíc záleží jen na vás, zda se postavíte jen mezi diváky anebo se v kostýmu zařadíte do průvodu. Možností máte celou řadu!
13. červen 2024 16:00
Zážitky, Jihočeský kraj

Když milujete jižní Čechy: pivo, Hluboká, Český Krumlov a další lákadla

Kouzelná městečka, pivovary i útulné hospůdky, zoologické zahrady a domácí i exotická zvířata, fantastické výhledy i hrady a zámky, které se rozhodně neukládají k zimnímu spánku: to všechno nabízejí jižní Čechy. Kam se můžete vypravit za těmi nejlepšími zážitky? A kde objevíte i méně známé jihočeské památky?
13. červen 2024 6:00
Památky, Jihočeský kraj

Archeoskanzen Trocnov oživí husitská bitva

Archeoskanzen Trocnov v jižních Čechách čeká v sobotu 15. června 2024 velkolepá bitva na motivy husitských válek. Program s názvem Válka a vojenství v době Jana Žižky oživí skanzen také ukázkami středověkých řemesel, dobovou hudbou a nebude chybět ani dětská střelnice anebo zajímavé přednášky.
12. červen 2024 12:30
Památky, Jihočeský kraj

Na jihu Čech si lze odpočinout pěšky i na kole

Příjemné jarní počasí neodolatelně láká k výletům do přírody. Nevíte, co podniknout? Naplánujte si výlet do Jižních Čech, kde najdete celou škálu příjemných výletů pěšky nebo na kole.
7. červen 2024 8:00
Letní sporty, Jihočeský kraj

Je libo wellness oázu? Využijte lázně a relaxaci v jižních Čechách

Uvolněte své tělo, nechte odpočinout mysl a vychutnejte si relaxaci na jihu Čech. Zdejší kraj uzdravuje nejen svým čistým vzduchem. Léčivé účinky na pohybové ústrojí prokazatelně mají rašelinové a slatinné koupele. Ty svým klientům nabízejí lázně v Třeboni, Bechyni a Vráži u Písku, jejichž věhlas je proslulý právě díky bohatým zásobám slatiny ze zdejších rašelinišť. Upevněte své zdraví při návštěvách wellness center a pobytech v lázních s vybranými procedurami. Většina míst nabízí pro bezstarostnou relaxaci připravené wellness pobytové nebo procedurní balíčky.
7. červen 2024 6:07
Lázně a wellness, Jihočeský kraj

Nejnavštěvovanější turistické cíle Jihočeského kraje: Český Krumlov, Stezka korunami stromů na Lipně a zoo Hluboká

V první desítce nejnavštěvovanějších míst Jihočeského kraje najdete vše, co je pro jižní Čechy typické: hrady i zámky, muzea, přírodní památky, zoo a rozhledny. První tři příčky patří hradu a zámku Český Krumlov, Stezce korunami stromů v Lipně nad Vltavou a zoo Hluboká.
6. červen 2024 14:03
Zážitky, Jihočeský kraj

Dechberoucí turistické oblasti: 50 známých i neznámých míst Třeboňska, která musíte navštívit alespoň jednou za život

Malebná krajina Třeboňska s unikátní sítí rybníků, rozlehlými borovými lesy, vzácnými rašeliništi, historickým městem Třeboň a zachovalou vesnickou architekturou patří mezi nejkrásnější oblasti jižních Čech. Díky mimořádně cenným přírodním lokalitám byla na podstatné části Třeboňské pánve vyhlášena CHKO Třeboňsko, která je současně i biosférickou rezervací. Poznejte kraj unikátních přírodních krás i nádherných architektonických památek!
6. červen 2024 8:12
Příroda, Jihočeský kraj

Slavnosti piva v Českých Budějovicích lákají na zlatavý mok i skvělou hudbu

Již 26. ročník tradičních Slavností piva se koná na českobudějovickém Výstavišti od 7. do 8. června 2024. Desítky pivovarů i minipivovarů nabídnou svá klasická piva i pivní speciály, na čepu se bude v pátek i sobotu prezentovat téměř 30 pivovarů, v rámci doprovodného programu vystoupí postupně devět kapel.
5. červen 2024 12:00
Gurmánská turistika, Jihočeský kraj