!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Lipno rozproudí multižánrový festival Lipno Sport Fest
Lipno rozproudí multižánrový festival Lipno Sport Fest
"> "> ">
Letní sporty

Lipno rozproudí multižánrový festival Lipno Sport Fest

Vydáno 16. srpna 2019
Od 17. do 25. 8. nabídne město Lipno nad Vltavou návštěvníkům Lipenské přehrady další ročník multižánrového festivalu Lipno Sport Fest, akci nabitou sportem a kulturou. Program je nabitý širokou škálou sportů pro veřejnost i pro náročnější borce. Každý den se koná hned několik sportovních kurzů, nebo klání a nebude chybět ani kultura.
veslováníLipno Sport Fest je akce, kterou si užijí opravdu všichni – od těch nejmenších až po ty starší, od sportovců profesionálních až po ty rekreační. Těšit se můžete na 9 dní sportu a zábavy. Vše se bude převážně odehrávat v prostorách pláže pod Aquaworldem Lipno. Na sportovní aktivity bude vždy v odpoledních a večerních hodinách navazovat kulturní program, v podobě dětských divadelních představení nebo i večerních koncertů. Návštěvníci Lipna se budou moci zdarma účastnit kurzů in-line bruslení, běžeckých lekcí, objet Lipno na kole či si vyzkoušet paddleboard.

Lipno stezkaSlavnostní zahájení Lipno Sport Festivalu proběhne v sobotu 17. 8. 2019 od 18:50 hodin. Poté bude následovat koncert Portless feat. Henry D a od 20:10 noční výběh na Stezku korunami stromů. Nedělní program bude začínat 18. 8. už v 10:00 a den bude zasvecen především sportovním aktivitám - veslování, in-line bruslení, orientačnímu běhu a cvičení nejen pro ženy. Podobně se budou odvíjet i další dny. Tak například úterý 20. 8. nabídne veslování pro veřejnost s Václavem Chalupou, turnaj ve spikeballu a na sklonku dne koncert na Stezce korunami stromů - Naked Proffesors - irish music. V pátek 23. 8. se můžete těšit na We Love Cycling – mobilní dětské dopravní hřiště, S.U.P. Workshop, školu beach volejbalu a bohatý kulturní program: koncert Kašpárek v rohlíku, Eddieho Stoilowa, Báru Polákovou a Anetu Langerovou. Kdo bude chtít, může v pátek také nahlédnout do útrob vodního díla Lipno, které připravilo od 9:00 do 14:00 Den otevřených dveří.

Devils Extreme RaceSobota a neděle 24. a 25. 8. bude patřit odvážným vodákům, kteří se zúčastní českého svátku na divoké vodě Mistrovství ČR a Českého poháru, sjezdu divoké vody, raftingu a extrémního kayakingu Devils Extreme Race: Mistrovství Evropy Open pod Lipenskou přehradou v Čertových proudech.
Stezka korunami stromů s tobogánem u Lipna

Stezka korunami stromů s tobogánem u Lipna

První stezka korunami stromů v České republice je otevřená celoročně. Stezka v délce 372 m z dřevěné konstrukce je citlivě zasazena do smíšeného lesa a při maximálním stoupání 2 - 6% se dostanete až do 24 metrové výšky. Stezka je zakončena 40metrovou vyhlídkovou věží.

Vodní nádrž Lipno - jihočeské moře

Vodní nádrž Lipno - jihočeské moře

Vodní nádrž Lipno je největší umělé jezero České republiky. Voda z přehrady je vedena k podzemní elektrárně. Jezero, které vzniklo za hrází, je právem nazýváno "jihočeským mořem". Dosahuje délky 44 km a v místě největší šířky (u Černé v Pošumaví) činí vzdálenost obou břehů 10 km.

Aquaworld Lipno je centrem nekončících vodních radovánek pro děti i dospělé

Aquaworld Lipno je centrem nekončících vodních radovánek pro děti i dospělé

V Aquaworldu Lipno, největším vodním ráji na Lipensku zažijete ty opravdové vodní hrátky, odpočinete si po náročném dni stráveném lyžováním, zaženete chmury způsobené zamračenou oblohou během letní dovolené.

Jezerní cyklo-inline stezka na Lipně

Jezerní cyklo-inline stezka na Lipně

Jezerní cyklo-inline stezka s perfektním povrchem ideálním pro inline bruslení a cykloturistiku vede z Lipna nad Vltavou až do Frymburka. Trasa dlouhá 11,5 km kopíruje levý břeh Lipna a nabízí nádherné výhledy na jezero, ale hlavně pestré houpačky, zatáčky, krátká stoupání a bezpečné malé sjezdy.

Vodní elektrárna Lipno – návštěvnické centrum ČEZ

Vodní elektrárna Lipno – návštěvnické centrum ČEZ

Vodní elektrárna Lipno I je součástí vltavské kaskády. Její nádrž s rozlohou téměř 50 km2 představuje svou plochou naše největší umělé jezero. Obsah nádrže 309 mil. m3 vody je využíván pro víceleté řízení odtoku. Infocentrum Vodní elektrárny Lipno je v roce 2020 uzavřeno.