Úvod > Aktuality > Lipno rozproudí multižánrový festival Lipno Sport Fest
Lipno rozproudí multižánrový festival Lipno Sport Fest
"> "> ">
Letní sporty

Lipno rozproudí multižánrový festival Lipno Sport Fest

  • Vydáno16. srpna 2019
Od 17. do 25. 8. nabídne město Lipno nad Vltavou návštěvníkům Lipenské přehrady další ročník multižánrového festivalu Lipno Sport Fest, akci nabitou sportem a kulturou. Program je nabitý širokou škálou sportů pro veřejnost i pro náročnější borce. Každý den se koná hned několik sportovních kurzů, nebo klání a nebude chybět ani kultura.
veslováníLipno Sport Fest je akce, kterou si užijí opravdu všichni – od těch nejmenších až po ty starší, od sportovců profesionálních až po ty rekreační. Těšit se můžete na 9 dní sportu a zábavy. Vše se bude převážně odehrávat v prostorách pláže pod Aquaworldem Lipno. Na sportovní aktivity bude vždy v odpoledních a večerních hodinách navazovat kulturní program, v podobě dětských divadelních představení nebo i večerních koncertů. Návštěvníci Lipna se budou moci zdarma účastnit kurzů in-line bruslení, běžeckých lekcí, objet Lipno na kole či si vyzkoušet paddleboard.

Lipno stezkaSlavnostní zahájení Lipno Sport Festivalu proběhne v sobotu 17. 8. 2019 od 18:50 hodin. Poté bude následovat koncert Portless feat. Henry D a od 20:10 noční výběh na Stezku korunami stromů. Nedělní program bude začínat 18. 8. už v 10:00 a den bude zasvecen především sportovním aktivitámveslování, in-line bruslení, orientačnímu běhu a cvičení nejen pro ženy. Podobně se budou odvíjet i další dny. Tak například úterý 20. 8. nabídne veslování pro veřejnost s Václavem Chalupou, turnaj ve spikeballu a na sklonku dne koncert na Stezce korunami stromůNaked Proffesors - irish music. V pátek 23. 8. se můžete těšit na We Love Cycling – mobilní dětské dopravní hřiště, S.U.P. Workshop, školu beach volejbalu a bohatý kulturní program: koncert Kašpárek v rohlíku, Eddieho Stoilowa, Báru Polákovou a Anetu Langerovou. Kdo bude chtít, může v pátek také nahlédnout do útrob vodního díla Lipno, které připravilo od 9:00 do 14:00 Den otevřených dveří.

Devils Extreme RaceSobota a neděle 24. a 25. 8. bude patřit odvážným vodákům, kteří se zúčastní českého svátku na divoké vodě Mistrovství ČR a Českého poháru, sjezdu divoké vody, raftingu a extrémního kayakingu Devils Extreme Race: Mistrovství Evropy Open pod Lipenskou přehradou v Čertových proudech.
Stezka korunami stromů s tobogánem u Lipna

Stezka korunami stromů s tobogánem u Lipna

První stezka korunami stromů v České republice je otevřená celoročně. Stezka v délce 372 m z dřevěné konstrukce je citlivě zasazena do smíšeného lesa a při maximálním stoupání 2 – 6% se dostanete až do 24 metrové výšky. Stezka je zakončena 40metrovou vyhlídkovou věží.

Vodní nádrž Lipno – jihočeské moře

Vodní nádrž Lipno – jihočeské moře

Vodní nádrž Lipno je největší umělé jezero České republiky. Voda z přehrady je vedena k podzemní elektrárně. Jezero, které vzniklo za hrází, je právem nazýváno "jihočeským mořem". Dosahuje délky 44 km a v místě největší šířky (u Černé v Pošumaví) činí vzdálenost obou břehů 10 km.

Aquaworld Lipno – centrum vodních radovánek pro děti i dospělé

Aquaworld Lipno – centrum vodních radovánek pro děti i dospělé

V Aquaworldu Lipno, největším vodním ráji na Lipensku zažijete ty opravdové vodní hrátky, odpočinete si po náročném dni stráveném lyžováním, zaženete chmury způsobené zamračenou oblohou během letní dovolené.

Jezerní cyklo-inline stezka na Lipně

Jezerní cyklo-inline stezka na Lipně

Jezerní cyklo-inline stezka s perfektním povrchem ideálním pro inline bruslení a cykloturistiku vede z Lipna nad Vltavou až do Frymburka. Trasa dlouhá 11,5 km kopíruje levý břeh Lipna a nabízí nádherné výhledy na jezero, ale hlavně pestré houpačky, zatáčky, krátká stoupání a bezpečné malé sjezdy.

Vodní elektrárna Lipno

Vodní elektrárna Lipno

Vodní elektrárna Lipno I je součástí vltavské kaskády. Její nádrž s rozlohou téměř 50 kilometrů čtverečních představuje svou plochou naše největší umělé jezero. Obsah nádrže 309 mil. m3 vody je využíván pro víceleté řízení odtoku.