Úvod > Aktuality > Lipno ožívá a po dlouhých týdnech uvítá první návštěvníky
Lipno ožívá a po dlouhých týdnech uvítá první návštěvníky
"> "> ">

Lipno ožívá a po dlouhých týdnech uvítá první návštěvníky

Vydáno 1. května 2020 Letní sporty
Po téměř sedmi týdnech se Lipno postupně otevírá veřejnosti. Návštěvníci se opět mohou kochat výhledy na Šumavu ze Stezky korunami stromů a od 1. května 2020 bude téměř celý areál turistům k dispozici, a to každý den, za dodržení všech bezpečnostních opatření.
stezka korunami stromůV provozu je nyní Stezka korunami stromů, zatím bez tobogánu. Lidé se k ní dostanou pěšky, od 1. května lanovkou Lipno Express nebo Stezka busem. Lanovka i autobus budou v provozu již každý den. Stejně jako lesní hřiště Království lesa, které mají v oblibě hlavně rodiny s dětmi. S prvním květnem si můžete dopřát dalšíh velký zážitek – sjezd na koloběžkách zpět na centrální parkoviště.

Vstupenky si zakoupíte na samoobslužných pokladnách, umístěných na centrálním parkovišti přímo u nástupu na lanovku. Místo původních 4 pokladen je nyní k dispozici celkem 12 terminálů. Vstupné si lze zakoupit i přes eshop lipnocard.cz a pokud již máte kartu hosta Lipno.Card ze zimy, můžete z parkoviště rovnou k turniketům.
 

Sezóna začne také bikerům

lipno bikeparkOtevřeny budou od 1. května také půjčovny. Po jezeře se tak budou prohánět čluny z půjčovny Intersport rent Kapitanát, nacházející se v lipenském přístavu. Půjčit bude možné brusle, kolo nebo silniční koloběžky a vyrazit na výlet kolem lipenského jezera. Restaurace Energo a Šumavanka v Království lesa budou mít otevřená okénka a z nich vydávat občerstvení.

Na první klopené zatáčky a překážky se mohou těšit rovněž bikeři. Od 1. května se totiž rozjede lanovka Promenádní, která lipenský bikepark obsluhujec a s ní i oblíbený sjezd lesem – floutrejl. Do začátku letních prázdnin zatím pouze o svátcích a víkendech, od července pak každý den.
 

Bezpečnostní opatření

lipnoLetošní letní sezónu zahájí Lipno za dodržování všech bezpečnostních opatření. Na pokladnách jsou lidem k dispozici desinfekce. Půjčované věci jsou vydesinfikované a vždy po vrácení projdou další desinfekcí. Desinfikují se také madla lanovky a vždy po ukončení provozu dojde k desinfekci všech sedaček. Zavřeny zůstávají nadále bazén Aquaworld Lipno a kemp Modřín.
Stezka korunami stromů s tobogánem u Lipna

Stezka korunami stromů s tobogánem u Lipna

První stezka korunami stromů v České republice je otevřená celoročně. Stezka v délce 372 m z dřevěné konstrukce je citlivě zasazena do smíšeného lesa a při maximálním stoupání 2 - 6% se dostanete až do 24 metrové výšky. Stezka je zakončena 40metrovou vyhlídkovou věží.

Království lesa na Lipně

Království lesa na Lipně

Nový zážitkový park Království lesa je určen pro rodiče s dětmi. Především těm nejmenším má příjemným způsobem přiblížit to, co se odehrává v mechu a mlází, v lesních houštinách nebo mezi mladými stromky či v mraveništi.

Specialized Bikepark Lipno - rodinná zábava na kole, jak ji ještě neznáte

Specialized Bikepark Lipno - rodinná zábava na kole, jak ji ještě neznáte

Na Jezerní sjezdovce Skiareálu Lipno vyrostla zábavná sjezdová trať pro cyklisty Fun Ride Trail, která je vhodná pro rodiny s dětmi a začínající jezdce.

Letní lanová dráha Lipno

Letní lanová dráha Lipno

Poznejte Lipenská panoramata! Letní lanová dráha Bikeparku Lipno je v létě v provozu i pro pěší turisty a houbaře. Vyvezte se pohodlně lanovkou na vrchol Kramolín (902 m n.m.) a pokochejte se krásným výhledem na Lipno, Šumavu a Novohradské hory.

Jezerní cyklo-inline stezka na Lipně

Jezerní cyklo-inline stezka na Lipně

Jezerní cyklo-inline stezka s perfektním povrchem ideálním pro inline bruslení a cykloturistiku vede z Lipna nad Vltavou až do Frymburka. Trasa dlouhá 11,5 km kopíruje levý břeh Lipna a nabízí nádherné výhledy na jezero, ale hlavně pestré houpačky, zatáčky, krátká stoupání a bezpečné malé sjezdy.

Vodní nádrž Lipno - jihočeské moře

Vodní nádrž Lipno - jihočeské moře

Vodní nádrž Lipno je největší umělé jezero České republiky. Voda z přehrady je vedena k podzemní elektrárně. Jezero, které vzniklo za hrází, je právem nazýváno "jihočeským mořem". Dosahuje délky 44 km a v místě největší šířky (u Černé v Pošumaví) činí vzdálenost obou břehů 10 km.

Floutrejl na Lipně - rodinná terénní cyklotrasa

Floutrejl na Lipně - rodinná terénní cyklotrasa

Pokud jste se na asfaltových cyklostezkách najezdili již dosyta, zkuste něco nového, něco lepšího. Na Lipně se můžete projet floutrejlovou trasou o délce 5 km, která vede lesem. Pro rodinu s dětmi je to úplně nový zážitek z jízdy na kole.

Další aktuality

6.8.
2020
Jazzové léto a podzim v Česku

Jazzové léto a podzim v Česku

Jižní Čechy | Kultura
28.7.
2020
10 tipů, kde si užít horské koloběžky

10 tipů, kde si užít horské koloběžky

Jižní Čechy | Letní sporty