Úvod > Aktuality > Lipno nabízí přes sedm kilometrů sjezdovek
Lyžari mají k dispozici pres 7 kilometru sjezdovek
"> Lyžari mají k dispozici pres 7 kilometru sjezdovek "> Na sjezdovkách leží od 40 do 60 centimetru snehu "> Tento týden se zde navíc otevre zdejší nejtežší sjezdovka Strecha
Zimní sporty

Lipno nabízí přes sedm kilometrů sjezdovek

  • Vydáno3. února 2015
Především na ideální sněhové podmínky láká lyžaře Skiareál Lipno. Návštěvníci mohou vyrazit na více než sedm kilometrů tratí, pokrytých místy až 60 centimetry sněhu. Tento týden se zde navíc otevře zdejší nejtěžší sjezdovka Střecha a také měřený slalom.
Ski LipnoV současné době panují ve Skiareálu Lipno nejlepší podmínky k lyžování v letošní sezóně. Na sjezdovkách leží od 40 do 60 centimetrů sněhu, ty jsou skvěle upraveny a lyžování je jedna velká paráda. Lyžaři mají k dispozici přes 7 kilometrů sjezdovek. Na své si na Lipně přijdou i běžkaři. Upraveno je zde aktuálně přes 30 km běžeckých tras.

Pro dokonalý odpočinek můžete spojit lyžování s relaxem ve vodním ráji Aquaworld Lipno. Užijete si tu perličky, protiproud, vířivku nebo saunu. Můžete se u toho navíc kochat pohledem na postupně zamrzající lipenské jezero. Bruslařská dráha zde zatím otevřena nebyla, síla ledu se pohybuje pouze okolo 4 cm.
Skiareál Lipno – nejpohodlnější rodinné lyžování v Čechách

Skiareál Lipno – nejpohodlnější rodinné lyžování v Čechách

Skiareál Lipno je moderní, pětihvězdičkové lyžařské středisko zaměřené především na rodiny s dětmi, začátečníky a školní lyžařské kurzy. Skiareál nabízí bezpečné a kvalitně zasněžené sjezdovky o celkové délce 11,6 km. Pohodlnou přepravu zajišťují tři čtyřsedačkové lanovky.

Vodní nádrž Lipno – jihočeské moře

Vodní nádrž Lipno – jihočeské moře

Vodní nádrž Lipno je největší umělé jezero České republiky. Voda z přehrady je vedena k podzemní elektrárně. Jezero, které vzniklo za hrází, je právem nazýváno "jihočeským mořem". Dosahuje délky 44 km a v místě největší šířky (u Černé v Pošumaví) činí vzdálenost obou břehů 10 km.

Aquaworld Lipno – centrum vodních radovánek pro děti i dospělé

Aquaworld Lipno – centrum vodních radovánek pro děti i dospělé

V Aquaworldu Lipno, největším vodním ráji na Lipensku zažijete ty opravdové vodní hrátky, odpočinete si po náročném dni stráveném lyžováním, zaženete chmury způsobené zamračenou oblohou během letní dovolené.