Úvod > Aktuality > Lipno má nejvíce sněhu na jihu Čech
Hlavní novinkou sezóny 2012/13 je osvetlené výukové hrište Foxpark kapitána Lipánka
"> Hlavní novinkou sezóny 2012/13 je osvetlené výukové hrište Foxpark kapitána Lipánka "> Na své si zde prijdou také milovníci bežeckého lyžování "> Lipno nabízí nejpohodlnejší rodinné lyžování v Cechách
Zimní sporty

Lipno má nejvíce sněhu na jihu Čech

  • Vydáno3. ledna 2014
Nejvíce kilometrů sjezdovek v jihočeské části Šumavy nabízí Skiareál Lipno všem lyžařům a snowboardistům. Ti mohou sjíždět tratě o délce téměř šesti kilometrů. Otevřeny jsou sjezdovky Školní, Promenádní, Dámská, Pánská a Jezerní. Leží na nich 40 – 60 cm technického sněhu. Panují zde nejlepší podmínky k lyžování na Šumavě.

Nejlepší podmínky k lyžování na Šumavě

Středisko Skiareál Lipno je otevřené denně od 8.30 do 16 hodin a večer od 18 do 21 hodin. Foxpark kapitána Lipánka je otevřený večer od 18 do 20 hodin.Ve Foxparku se o víkendu uskuteční pravidelné odpolední dětské aprés ski. Pro děti jsou připraveny různé soutěže a výhry – například jízda rolbou po svahu po skončení lyžování.
 
Aktuálně je otevřeno 5,5 km sjezdovek, výška sněhu 40 – 60 cm i plná přepravní kapacita střediska láká na víkend na lyžích. Lyžaři mají k dispozici sjezdovky Jezerní, Dámská, Pánská, Školní, Promenádní a lyžařské výukové hřiště Foxpark kapitána Lipánka. Fungují tři lanové dráhy a tři pojízdné koberce ve Foxparku kapitána Lipánka.

Tip pro zpestření víkendu

Využijte nekonečné nabídky Lipna nad Vltavou a spojte lyžování například s návštěvou Hopsária, které se nachází ve vodním ráji Aquaworldu Lipno. Pro děti to bude zcela jistě odměna za celodenní lyžování. Čekají je zde prolézačky, nafukovací klokanice, trampolína a další atrakce.
Hopsárium Lipno – svět rodinné zábavy

Hopsárium Lipno – svět rodinné zábavy

Jedná se o první a jediné rodinné hřiště v oblasti Lipenska. Hopsárium se nachází v budově Aquaworldu v Lipně nad Vltavou. Za každého počasí na Lipně najdete pro děti prostor pro aktivní zábavu.

Fox park a Bambini park Lipno

Fox park a Bambini park Lipno

Největší výukovou plochu v České republice najdete u Lipna. Foxpark kapitána Lipánka a Skischool Lipno Park ve Skiareálu Lipno využívá moderní technologie, které jsou osvědčené v alpských střediscích, a proto je velmi oblíbeným místem zimních radovánek především pro rodiny s dětmi.

Skiareál Lipno – nejpohodlnější rodinné lyžování v Čechách

Skiareál Lipno – nejpohodlnější rodinné lyžování v Čechách

Skiareál Lipno je moderní, pětihvězdičkové lyžařské středisko zaměřené především na rodiny s dětmi, začátečníky a školní lyžařské kurzy. Skiareál nabízí bezpečné a kvalitně zasněžené sjezdovky o celkové délce 11,6 km. Pohodlnou přepravu zajišťují tři čtyřsedačkové lanovky.

Aquaworld Lipno – centrum vodních radovánek pro děti i dospělé

Aquaworld Lipno – centrum vodních radovánek pro děti i dospělé

V Aquaworldu Lipno, největším vodním ráji na Lipensku zažijete ty opravdové vodní hrátky, odpočinete si po náročném dni stráveném lyžováním, zaženete chmury způsobené zamračenou oblohou během letní dovolené.