Úvod > Aktuality > Lipno konečně zamrzlo – projeďte se po zamrzlé přehradě!
Lipno konečně zamrzlo - projeďte se po zamrzlé přehradě!
">
Zimní sporty

Lipno konečně zamrzlo – projeďte se po zamrzlé přehradě!

  • Vydáno24. ledna 2017
Milovníci bruslení mohou konečně zajásat! Síla ledu na Lipně dosáhla požadované tloušťky a dobrovolníci, kteří se o dráhu starají, zprovoznili bruslařský úsek dlouhý 12 až 15 kilometrů mezi Frymburkem, Přední Výtoní a Lipnem nad Vltavou. Dráha mezi Horní Planou a Černou v Pošumaví však stále není v provozu.
Lipno plážBruslení na zamrzlém Lipenském jezeře je nepochybně velkým zážitkem, a to nejen pro samotnou aktivitu, ale i z důvodu krásné scenérie Lipna a možnosti vychutnání si svěžího podhorského vzduchu. V těchto dnech Lipno láká bruslaře, kteří mohou na zamrzlé hladině kroužit po více než dvanáctikilometrové dráze.

Ledová dráha aktuálně spojuje Frymburk, Přední Výtoň a Lipno nad Vltavou. Celková délka se odhaduje na 12 – 15 km včetně oválů. Bruslaře by nemělo překvapit, že zdejší přírodní led je hrbolatý. Dále upozorňujeme na nutnost nástupu na trasu na vyznačených místech – u břehů je vstup na led nebezpečný.

Ledová magistrálaNástupní místo ledové magistrály v Lipně najdete přímo na obecní pláži pod Aquaworldem Lipno u přístaviště Marina Lipno. Nástupní místo ledové magistrály u Loděnice Lipno najdete přímo na pláži. Nástupní místo ledové magistrály ve Frymburku najdete na konci náměstí pod kostelem – přístaviště přívozu. Nástupní místo ledové magistrály v Přední Výtoni najdete na obecní pláži, pod Penzionem Na Pláži. Na místě nástupu se nacházejí stánky s nápoji a občerstvením. Je zde také možnost úschovy vašich bot.

O dráhu pečují dobrovolníci, odhrnují sníh a zametají led kartáčem. Pravidelně také měří sílu ledu. Aktuální stav ledu je na pláži ve Frymburku 17 cm a u kostela 17 – 19 cm. Lipno loděnice hlásí 20 cm a Přední Výtoň 17 cm, pod dráty 16 cm. Horní Planá naopak pouze 8 cm.
Bruslařská magistrála na Lipně – nejdelší dráha na přírodní bruslení

Bruslařská magistrála na Lipně – nejdelší dráha na přírodní bruslení

Pokud rádi bruslíte, využijte krásných 12 km bruslařské dráhy na zamrzlé lipenské přehradě. Bruslení na Lipně je českým unikátem, který láká o slunečných víkendech až pět tisíc lidí denně. Za příznivých pozmínek bývá dráha prodloužena až na rekordních 38 km z Lipna nad Vltavou až do Perneku!