!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Lipenská Stezka korunami stromů se otevře návštěvníkům
Lipenská Stezka korunami stromů se otevře návštěvníkům
"> "> ">
Zážitky

Lipenská Stezka korunami stromů se otevře návštěvníkům

Vydáno 9. dubna 2021
Nad lipenskou přehradou začíná jarní sezóna, a to včetně otevření oblíbené Stezky korunami stromů. Majestátní věž s bezbariérovou cestou k vrcholkům šumavského lesa bude od pondělí 12. dubna 2021 oficiálně otevřena. Ke vstupu, který se nachází v nadmořské výšce 901 metrů nad mořem, vyveze návštěvníky zatím jen Stezkabus, zato v prvních dnech zcela zdarma.
Po dlouhých týdnech, kdy byly dveře lipenské Stezky zamčené, se opět otevírají a tentokrát už snad pro letošní rok napořád. Stezka bude otevřená denně od 10 do 18 hodin, navíc od pondělí 12. do pátku 16. dubna bude všechny návštěvníky vozit Stezkabus zdarma. Vstupenky bude možné zakoupit přímo v pokladně Stezky nebo pohodlně a vždy bez fronty v e-shopu lipnocard.cz.
 
Od soboty 17. dubna bude již probíhat standardní, a tedy zpoplatněný provoz Stezkabusu a vstupenky budou k zakoupení nejen online, ale také v prodejně Intersort u centrálního parkoviště. Tam sice nyní probíhají stavební práce, ale jeho provoz je zachován.
 
Stezka korunami stromů bude prvním otevřeným subjektem po vládních restrikcích nad lipenskou přehradou, ale jistě ne na dlouho. Provozovatelé věří, že začátkem května se k ní přidá velké lesní hřiště Království lesa a postupně i Lanový park, půjčovny kol a koloběžek i lanovky Bikeparku. Na všech provozech, stejně tak jako na Stezce korunami stromů budou platit aktuální epidemická opatření, jako je nošení roušek, používání dezinfekce a dodržování rozestupů.
 
Stezka korunami stromů s tobogánem u Lipna

Stezka korunami stromů s tobogánem u Lipna

První stezka korunami stromů v České republice je otevřená celoročně. Stezka v délce 372 m z dřevěné konstrukce je citlivě zasazena do smíšeného lesa a při maximálním stoupání 2 - 6% se dostanete až do 24 metrové výšky. Stezka je zakončena 40metrovou vyhlídkovou věží.

Království lesa na Lipně

Království lesa na Lipně

Nový zážitkový park Království lesa je určen pro rodiče s dětmi. Především těm nejmenším má příjemným způsobem přiblížit to, co se odehrává v mechu a mlází, v lesních houštinách nebo mezi mladými stromky či v mraveništi.

Specialized Bikepark Lipno - rodinná zábava na kole, jak ji ještě neznáte

Specialized Bikepark Lipno - rodinná zábava na kole, jak ji ještě neznáte

Na Jezerní sjezdovce Skiareálu Lipno vyrostla zábavná sjezdová trať pro cyklisty Fun Ride Trail, která je vhodná pro rodiny s dětmi a začínající jezdce.