Úvod > Aktuality > Linhartovský zámek nabídne v sobotu noční prohlídky ve světě klaunů

Linhartovský zámek nabídne v sobotu noční prohlídky ve světě klaunů

Vydáno 16. srpna 2019 Památky
V sobotu 17. srpna od 20 hodin ozáří 10 000 svíček prostory linhartovského zámku. Pouze tento večer bude zpřístupněno pro návštěvníky zámecké sklepení. Po loňské expozici "Úžasný svět pohádek a večerníčků" přichází letos kastelán s tématem "Úžasný svět klaunů".
LinhartovyZámek Linhartovy naleznete na půli cesty mezi Krnovem a Městem Albrechticemi. Byl vybudován v druhé polovině 16. století přestavbou linhartovské tvrze na renesanční sídlo. Za dobu svojí existence několikrát zchátral, aby byl v současnosti postupně rekonstruován.

Na všechny, kteří si nenechají utéct příležitost projít se poněkud ztemnělým zámkem, osvětleným jen mihotavými plamínky 10 000 svíček (což je asi nejen v ČR rekordní počet). Výzdoba zámeckého sklepení však bude také rekordní - takový počet klaunů v jeden den a na jednom místě na žádném zámku ani hradu v republice nikdy nebyl a není a mohlo by to stát za pokus o zápis, když ne do Guinessovy knihy rekordů.

KlauniKastelán je začal tvořit se svými nejbližšími pomocníky ještě před Velikonočním jarmarkem, na konci měsíce března 2019. Stačilo malé rýpnutí, že deset klaunů, to je do rozsáhlého „podzemí“ málo. „Vytvořím jich dvacet“ hlásil Jarda Hrubý. Nakonec se nechal známý recesista vyhecovat potřetí. Bude jich třicet. Jenže klauni, to je cirkus. A cirkus bez zvířat? Tak začaly přibývat pestrobarevně oděná zvířátka s roztomilými a veselými pohledy, stejnými kukuči, které mají všichni klaunové.

Sklepní klauniáda je tahákem především pro děti. Určitě však potěší i všechny dospělé. Kdo by neměl rád cirkus a především klauny! Ti na zámku jsou každý jiný, kde jen kastelán ty nápady bere? Počítal je. Prý je jich 37 a k tomu 15 krásných zvířat. Než odstartuje tradiční velký ohňostroj ve 22:45, nebude chybět možnost občerstvení v zámeckém parku. Pořadatelé slibují, že na prodejních pultech budou k dispozici steaky, hranolky ani klobásky či jiné pochutiny.
Zámek v Linhartovech

Zámek v Linhartovech

Linhartovský zámek byl vybudován v druhé polovině 16. století přestavbou linhartovské tvrze na renesanční sídlo a za dobu svojí existence několikrát zchátral.

Další aktuality

15.1.
2020
Zámek Fryštát v zimě nespí

Zámek Fryštát v zimě nespí

Severní Morava a Slezsko | Památky
6.1.
2020
V Chotěbuzi se v sobotu otevřou bunkry z roku 1937

V Chotěbuzi se v sobotu otevřou bunkry z roku 1937

Severní Morava a Slezsko | Památky
31.12.
2019
Zapovězená halda Ema uvítá návštěvníky i na Nový rok

Zapovězená halda Ema uvítá návštěvníky i na Nový rok

Severní Morava a Slezsko | Památky