Úvod > Aktuality > Lichtenštejnský palác se 28. září otevře veřejnosti
Lichtenštejnský palác se 28. září otevře veřejnosti
"> "> "> ">
Památky

Lichtenštejnský palác se 28. září otevře veřejnosti

  • Vydáno27. září 2021
Lichtenštejnský palác, impozantní stavba ze 17. století na pražské Kampě, je v současnosti reprezentační budovou české vlády. Úřad vlády jej veřejnosti zpřístupňuje při výjimečných příležitostech.
Lichtenštejnský palácU příležitosti Dne české státnosti uspořádá Úřad vlády ČR 28. září 2021 den otevřených dveří v Lichtenštejnském paláci v Praze. Prohlídky Lichtenštejnského paláce budou probíhat v úterý 28. září v čase od 9.00 do 17.00 hodin. Zájemci se mohou těšit na interiér paláce, který v současnosti slouží k pořádání konferencí a také jako ubytovací prostory pro významné státníky. Při návštěvě České republiky pobývali v objektu například španělský král Juan Carlos s chotí Sofií, britská královna Alžběta II. či japonský císař Akihito s císařovnou Mičiko. V roce 2006 zde také pobýval ruský prezident Vladimír Putin.

Rezervace na prohlídku nejsou nutné, počítejte však s větším množstvím zájemců. Upozorňujeme návštěvníky, že vzhledem k nastaveným hygienickým pravidlům, bude vstup do Lichtenštejnského paláce podmíněn použitím respirátoru či obdobných prostředků využívaných k ochraně dýchacích cest naplňujících minimálně všechny technické podmínky a požadavky, včetně filtrační účinnosti alespoň 94 % dle příslušných norem. Limit počtu návštěvníků je stanoven na 20 osob pro jednu komentovanou prohlídku.
Den otevřených dveří v Lichtenštejnském paláci

28.10.
Den otevřených dveří v Lichtenštejnském paláci

Reprezentační prostory Lichtenštejnského paláce na pražské Kampě se opět otevřou veřejnosti. Komentované prohlídky každých 15 minut budou probíhat od 9 do 16 hodin ve skupinách po 20 osobách.

Lichtenštejnský palác v Praze

Lichtenštejnský palác v Praze

Barokní stavba podle projektu Giovanniho Battisty Alliprandiho se nachází na břehu Vltavy na Kampě. V současné době používá Lichtenštejnský palác česká vláda k reprezentačním účelům.

Malostranské náměstí v Praze

Malostranské náměstí v Praze

Malebné náměstí je odedávna centrem Malé Strany. Místo pro něj bylo vybráno v blízkosti brodů, mimo dosah častých záplav, kterými byla pověstná neregulovaná řeka Vltava. Náměstí je součástí Královské cesty – procházely tudy korunovační průvody a za Rakouska-Uherska tu sídlily nejvyšší zemské úřady.