Úvod > Aktuality > Liberecká výšina se po mnoha letech otevřela turistům
Liberecká výšina se po mnoha letech otevrela turistum
"> Liberecká výšina se po mnoha letech otevrela turistum "> Díky rekonstrukci se stavbe podarilo její historický ráz "> Opravená je 25 metru vysoká vyhlídková vež "> Obnovou prošel také umelý vodní príkop s mostem
Příroda

Liberecká výšina se po mnoha letech otevřela turistům

  • Vydáno6. února 2013
Patnáct let zavřená Liberecká výšina znovu otevírá své brány. Vyhlídková stavba s restaurací připomínající středověký hrad leží v lesích na Lidovými sady. Po několika letech chátrání se unikátní stavbu z počátku 20. století podařilo zachránit.
Libereckou výšinu nechal postavit jako výletní hostinec s vyhlídkovou věží textilní továrník Heinrich Liebieg v roce 1901. Projekt vypracoval norimberský stavitel, který při stavbě použil některé původní materiály ze zbouraných středověkých domů v Norimberku. Díky rozsáhlé rekonstrukci se stavbě podařilo její historický ráz, zejména ze strany viditelné od Liberce.

Opravená je 25 metrů vysoká vyhlídková věž i restaurace. Hosté budou moci využít služby restaurace, ubytování a wellness služby, které budou dostupné v polovině února. Interiér restaurace zdobí fotografie a texty z historie. Obnovou prošly také sklepy, umělý vodní příkop s mostem, nechybí ani původní umělé jezírko, které se podařilo objevit pod obrovskou skládkou. K výšině lze stejně jako v minulostí dojít pěšky, na běžkách, v létě na kole a po cestě mohou přijet automobilem také motoristé.

Liberecká výšina – dominanta města Liberec

Liberecká výšina – dominanta města Liberec

Rozhledna s restaurací schovaná v lesích na Lidovými sady vás uhrane jistou démoničností. Více než 111 let stará budova je totiž postavena ve stylu středověkého hradu. Výhled si zde můžete vychutnat z 25 metrů vysoké pětiboké věže.

Další aktuality