Úvod > Aktuality > Letošní ročník Čertových proudů – Devils Extreme Race navštíví světová kajakářská špička
Letošní rocník Devils Extreme Race navštíví svetová kajakárská špicka
"> Letošní rocník Devils Extreme Race navštíví svetová kajakárská špicka "> Certovy proudy patrí mezi nejnárocnejší prírodní úseky nejen v Ceské republice, ale i v Evrope "> I letos na závody zavítají jména kajakárské elity
Letní sporty

Letošní ročník Čertových proudů – Devils Extreme Race navštíví světová kajakářská špička

  • Vydáno28. srpna 2014
Devils extreme race se nesmazatelně zapisuje jak do povědomí veřejnosti, tak především do povědomí komunity extrémních kajakářů po celém světě jako nedílná součást světových AWP závodů a zároveň drží post Mistrovství Evropy.

Kajak v proudechNa letošní 8. ročník Devils Extreme Race zavítá 80 závodníků z domova i zahraničí. Hlavní hvězdou závodů je Sam Sutton z Nového Zélandu, trojnásobný mistr světa. Svojí účast potvrdil i český olympionik Vavřinec Hradílek, který je stříbrným medailistou z LOH 2012 v Londýně a mistrem světa z roku 2013. Mezi hlavní hvězdy domácí scény bude letos patřit neméně známý Jan "Zajíc" Lásko. Sam dvakrát závodil na Devils extreme race, ale nikdy se mu zde nepovedlo zabodovat, tak ho přijďte podpořit a podívat se tak na nejlepšího extrémního kajakáře světa, který se letos nachází ve výjimečné formě.

Čertovy proudy patří mezi nejnáročnější přírodní úseky nejen v České republice, ale i v Evropě. Nacházejí se na řece Vltavě mezi městy Loučovice a Vyšší Brod. I letos na závody zavítají jména kajakářské elity. Hlavní sobotní závod bude začínat sprintem z rampy na úseku 2,5 km. 32 nejlepších závodníků se probojuje do následného kola Head to head (jeden proti jednomu na trati dlouhé 300 m – vítěz postupuje do dalšího kola). V neděli se pak můžeme těšit na divácky atraktivní Team race přes celé Čertovy proudy. V sobotní večer se představí kapela Mydy Rabycad, která rozproudí divokou Evil party.

Cisterciácký klášter Vyšší Brod

Cisterciácký klášter Vyšší Brod

Cisterciácký klášter byl založen Rožmberky v roce 1259 a dávno už není určen jen pro mnichy žijící podle řehole sv. Benedikta. Návštěvníkům je přístupný klášterní kostel Nanebevzetí Panny Marie, mnišský chór, hlavní oltář, kaple, filosofický či teologický sál.

Čertova stěna – Kamenné moře v jižních Čechách

Čertova stěna – Kamenné moře v jižních Čechách

Čertova stěna je jednou z nejznámějších a nejnavštěvovanějších skalních lokalit v jižních Čechách. Na rozloze přibližně 10 ha se nad hlubokým údolím Vltavy prostírá divoký skalní sráz posetý chaoticky nakupenými žulovými balvany.

Vltava – česká vodácká klasika

Vltava – česká vodácká klasika

Česká vodácká klasika, nejnavštěvovanější řeka splavná pod Lipnem po celý rok. Řeka příjemně teče krajinou a zkouší zručnost kormidelníků v četných peřejkách, které však nepřekročí obtížnost WW I. Na jezech jsou vorové propusti, které zaručují sjízdnost a oživují plavbu.