Úvod > Aktuality > Letošní ples ve Státní opeře Praha nabídne exkluzivní hosty, hudbu i charitu
Zážitky

Letošní ples ve Státní opeře Praha nabídne exkluzivní hosty, hudbu i charitu

  • Vydáno3. února 2015
Ples oficiálně zahájí 7. února ve 20:00 Le Roi Danse — J.B. Lully: Suite Idylle le paix. Nedílnou součástí Plesu v Opeře je charita. Možnost pomáhat prostřednictvím Nadace Terezy Maxové dětem mladým lidem z dětských domovů k vytouženému studiu vysoké školy je pro nás důležitou součástí Savoir vivre. Hvězdným hostem Plesu v Opeře bude letos jezdec formule 1 Mika Häkkinen.
První podobný ples v historické budově Státní opery se v Praze uskutečnil v roce 1948. Další se pak konaly v první polovině 90. let. Mimo jiných se na plese objevili podnikatel Tomáš Baťa, herci Alain Delon nebo Peter Ustinov. O hudbu se postarají zejména Prague Philharmonic Orchestra, Orchestr Plesu v Opeře a Big Band Gustava Broma.

Nadcházející ročník Plesu v Opeře si dal do podtitulu francouské heslo Savoir Vivre. A to hned z několika důvodů – Savoir Vivre v překladu znamená Umění žít, což Ples svou zábavnou i charitativní složkou dokonale naplňuje. Navíc koresponduje i s cateringem a nápoji ve francouzském stylu.
Státní opera Praha – přední pražská operní scéna

Státní opera Praha – přední pražská operní scéna

Státní opera Praha, divadlo s operním a baletním souborem, patří k nejvýznamnějším hudebním scénám v Evropě. Hlavní událostí operní sezony 2020 bylo znovuotevření Státní opery po její několikaleté generální rekonstrukci.