Úvod > Aktuality > Prožijte magický a na dlouhou dobu poslední Ples v Opeře
Letošní rocník plesu je poctou mistrum valcíku, dynastii Straussu
"> Letošní rocník plesu je poctou mistrum valcíku, dynastii Straussu "> Všichni úcinkující vystoupí za symbolický honorár
Kultura

Prožijte magický a na dlouhou dobu poslední Ples v Opeře

  • Vydáno3. února 2016
Jednou z českých společenských událostí roku je Ples v Opeře. Ten letošní se uskuteční již v sobotu 6. února 2016 v neorokokovém interiéru budovy Státní opery Praha, která se téměř přes noc přemění v taneční sál. Praha bude hostit na dlouhou dobu poslední tradiční Ples v Opeře. Budova Státní opery bude totiž od roku 2016 procházet náročnou rekonstrukcí.
Ples v Opeře baletI když Ples v Opeře nemá takovou tradici jako jeho světově proslulý protějšek ve Vídni, zařadil se mezi vysoce očekávané akce s mezinárodní účastí a výrazným charitativním podtextem. Každý, kdo chce být vidět, se převlékne do gala a stráví večer plný hudby, tance, skvělého jídla a pití s pocitem novodobých aristokratů. Na ples přicházejí páni nejen jako muži, ale jako kavalíři. Doprovází své partnerky na slavnost, která v koloběhu všedního roku má zcela magický charakter.
 

Monarchie, jako symbol aristokratické společnosti

Ples v OpeřeLetošní ročník plesu je poctou Velké Británii. Monarchie, jako symbol aristokratické společnosti se prolne cateringem Zátiší catering group, pojetím scény na téměř 1000 metrech čtverečních a samozřejmě hlavně uměleckým programem.

Za ústřední motiv pořadatelé plasu zvolili ženu — královnu. Na scéně se hosté mohou těšit tedy především na dámy, které kralují svému oboru.

Pro úvodní operní vystoupení se podařilo získat přední českou operní sólistku Pavlu Vykopalovou, která přednese árii Henryho Purcela. V baletních vystoupeních se můžete těšit na první sólistku baletu Národního divadla Andreu Kramešovou. Pouze pro Ples v Opeře si speciální vystoupení inspirované Jamesem Bondem připravuje violoncellistka Terezie Kovalová a zpěvačka Tonya Graves. Nad všemi královnami bude po celý večer pevnou rukou vládnout moderátor Marek Eben.

Ve Státní opeře v Praze se můžete těšit noc plnou noblesy, haute couture a nejvyšší etikety a také charitativní dražbu, díky jejímuž výtěžku Ples v Opeře podporuje vybrané projekty již šestým rokem.
Národní divadlo v Praze – Zlatá kaplička

Národní divadlo v Praze – Zlatá kaplička

Pokud patříte mezi milovníky kulturního dění, rozhodně byste neměli vynechat návštěvu některého z divadelních představení Národního divadla v Praze, které tvoří tři umělecké soubory – opera, činohra a balet. Vybrat si můžete z lákavé nabídky programů.

Státní opera Praha – přední pražská operní scéna

Státní opera Praha – přední pražská operní scéna

Státní opera Praha, divadlo s operním a baletním souborem, patří k nejvýznamnějším hudebním scénám v Evropě. Hlavní událostí operní sezony 2020 bylo znovuotevření Státní opery po její několikaleté generální rekonstrukci.