Úvod > Aktuality > Letošní lyžařská sezóna přináší řadu novinek také pro děti
Letošní lyžařská sezóna přináší řadu novinek také pro děti
"> "> ">
Zimní sporty

Letošní lyžařská sezóna přináší řadu novinek také pro děti

  • Vydáno12. února 2016
Užijte si společně s dětmi den plný lyžování! Zatímco budete v mezičase mezi perfektní lyžovačkou odpočívat u kávy a dortíku, vaše ratolesti se budou maximálně bavit a dokonce se u toho i naučí lyžovat!

Školní sjezdovka ve Skiareálu Lipno

Ski LipnoLuxusní lyžařské středisko na Lipně, ideální pro rodiny s dětmi, nabízí kromě kvalitně upravených sjezdovek také například jízdu ve skicross dráze či slalom. Pokud nejste zrovna nadšeni z lyžování nebo si chcete lyžařský den obohatit, můžete navštívit stezku korunami stromů nebo se projít kolem lipenského jezera, na kterém při hodně mrazivém počasí lidé i bruslí.

Pro děti je tu připraveno několik novinek. Lyžařská škola Skischool Lipno má nově k dispozici vlastní, oddělenou sjezdovku zvanou Školní určenou pouze pro ty, kteří se na lyžích teprve učí. Ti nejmenší se mohou těšit na lišáka Foxe ve Fox a Bambini parku. Lišák se kromě výuky postará i o zábavu a rodiče si zatím mohou odpočinout v teple a pohodlí některé z příjemných kaváren.
 

Lyžování s Mamutíkem na Dolní Moravě

Dolní MoravaVe ski areálu na Dolní Moravě, nedaleko čtyřhvězdičkového hotelu Vista, také nezahálí a vytváří ideální podmínky pro nadšené lyžaře a především pro ty nejmenší, kterým je věnována speciální pozornost.

Pro děti je vyhrazena část sjezdovky s příznivějším sklonem a je dvakrát tak široká. Od loňské sezony přibyla také dětská poma a lyžařská školka rozšířila své lekce. Zaujmout vás může také speciální kurz pro děti, Mamutíkova skupinová výuka, probíhající v Dětském ski parku Amálka.
 

Na Božím Daru mohou lyžovat děti již od 2 let

Ski NovakoLyžařský areál Novako na Božím Daru je hlavně určen pro začátečníky, rodiny s dětmi a senioryAreál se nachází v centru obce Boží Dar. Součástí lyžařského areálu je moderní vlek Doppelmayr, na kterém zvládnou jízdu i velmi malé děti. Každý den je v lyžařském areálu Novako provozováno večerní lyžování za umělého osvětlení. Velikou a oblíbenou atrakcí je snowtubing – jízda na nafukovacích duších, na kterou jezdí lidé z širokého okolí.

Novinkou pro letošní zimu je pohyblivý koberec pro nejmenší. Jezdí na něm děti už od 2 let. V areálu je také místnost s krbem, kde se můžete ohřát a samozřejmostí je nové sociální zařízení.
 

Ski Aldrov ve Vítkovicích má speciální dětský park

Skiareal AldrovNa rodinné sjezdovce ve Ski areálu Aldrov ve VítkovicíchKrkonoších čeká nejen děti několik vylepšení. Mimo to, že si lze nakoupit jízdenku přes webové stránky, můžete se svou chip kartou sledovat počet svých odlyžovaných kilometrů a vystoupaných výškových metrů.

Od letošní sezóny je v areálu Aldrov k dispozici dětský park pro nejmenší. Jeho soušástí je u dětský vlek a kolotoč, který ski areál provozuje  ve spolupráci s lyžařskou školou pro děti. Celý park je umístěn blízko parkoviště mimo hlavní sjezdové tratě.
Fox park a Bambini park Lipno

Fox park a Bambini park Lipno

Největší výukovou plochu v České republice najdete u Lipna. Foxpark kapitána Lipánka a Skischool Lipno Park ve Skiareálu Lipno využívá moderní technologie, které jsou osvědčené v alpských střediscích, a proto je velmi oblíbeným místem zimních radovánek především pro rodiny s dětmi.

Lyžařský areál Novako Boží Dar

Lyžařský areál Novako Boží Dar

Lyžařský areál Novako na Božím Daru je hlavně určen pro začátečníky, rodiny s dětmi a seniory. Ski areál Novako se nachází v centru obce Boží Dar v Krušných horách.

Skiareál Lipno – nejpohodlnější rodinné lyžování v Čechách

Skiareál Lipno – nejpohodlnější rodinné lyžování v Čechách

Skiareál Lipno je moderní, pětihvězdičkové lyžařské středisko zaměřené především na rodiny s dětmi, začátečníky a školní lyžařské kurzy. Skiareál nabízí bezpečné a kvalitně zasněžené sjezdovky o celkové délce 11,6 km. Pohodlnou přepravu zajišťují tři čtyřsedačkové lanovky.

Skiareál Aldrov – Vítkovice

Skiareál Aldrov – Vítkovice

Vítkovice v Krkonoších leží na rozhraní Libereckého a Královéhradeckého kraje v průměrné nadmořské výšce 683 m n. m. Dominantou obce je hora Kotel (1435 m n. m.). Skiareál Aldrov Vítkovice nabízí výborné sněhové podmínky pro sjezdové i běžecké lyžování.

Skiareál Dolní Morava – 8 sjezdovek všech stupňů obtížnosti

Skiareál Dolní Morava – 8 sjezdovek všech stupňů obtížnosti

Lyžařský areál Dolní Morava leží v údolí obce Dolní Morava nedaleko od vrcholu Králického Sněžníku (1 424 m n. m.). Zdejší sjezdové tratě patří k tomu nejlepšímu, co může lyžař v České republice najít. Obsluhovány jsou 2 lanovkami a 3 vleky.

Stezka korunami stromů s tobogánem u Lipna

Stezka korunami stromů s tobogánem u Lipna

První stezka korunami stromů v České republice je otevřená celoročně. Stezka v délce 372 m z dřevěné konstrukce je citlivě zasazena do smíšeného lesa a při maximálním stoupání 2 – 6% se dostanete až do 24 metrové výšky. Stezka je zakončena 40metrovou vyhlídkovou věží.