Úvod > Aktuality > Letošní lyžařská sezóna přináší řadu novinek také pro děti
Zimní sporty

Letošní lyžařská sezóna přináší řadu novinek také pro děti

  • Vydáno12. února 2016
Užijte si společně s dětmi den plný lyžování! Zatímco budete v mezičase mezi perfektní lyžovačkou odpočívat u kávy a dortíku, vaše ratolesti se budou maximálně bavit a dokonce se u toho i naučí lyžovat!

Školní sjezdovka ve Skiareálu Lipno

Ski LipnoLuxusní lyžařské středisko na Lipně, ideální pro rodiny s dětmi, nabízí kromě kvalitně upravených sjezdovek také například jízdu ve skicross dráze či slalom. Pokud nejste zrovna nadšeni z lyžování nebo si chcete lyžařský den obohatit, můžete navštívit stezku korunami stromů nebo se projít kolem lipenského jezera, na kterém při hodně mrazivém počasí lidé i bruslí.

Pro děti je tu připraveno několik novinek. Lyžařská škola Skischool Lipno má nově k dispozici vlastní, oddělenou sjezdovku zvanou Školní určenou pouze pro ty, kteří se na lyžích teprve učí. Ti nejmenší se mohou těšit na lišáka Foxe ve Fox a Bambini parku. Lišák se kromě výuky postará i o zábavu a rodiče si zatím mohou odpočinout v teple a pohodlí některé z příjemných kaváren.
 

Lyžování s Mamutíkem na Dolní Moravě

Dolní MoravaVe ski areálu na Dolní Moravě, nedaleko čtyřhvězdičkového hotelu Vista, také nezahálí a vytváří ideální podmínky pro nadšené lyžaře a především pro ty nejmenší, kterým je věnována speciální pozornost.

Pro děti je vyhrazena část sjezdovky s příznivějším sklonem a je dvakrát tak široká. Od loňské sezony přibyla také dětská poma a lyžařská školka rozšířila své lekce. Zaujmout vás může také speciální kurz pro děti, Mamutíkova skupinová výuka, probíhající v Dětském ski parku Amálka.
 

Na Božím Daru mohou lyžovat děti již od 2 let

Ski NovakoLyžařský areál Novako na Božím Daru je hlavně určen pro začátečníky, rodiny s dětmi a senioryAreál se nachází v centru obce Boží Dar. Součástí lyžařského areálu je moderní vlek Doppelmayr, na kterém zvládnou jízdu i velmi malé děti. Každý den je v lyžařském areálu Novako provozováno večerní lyžování za umělého osvětlení. Velikou a oblíbenou atrakcí je snowtubing – jízda na nafukovacích duších, na kterou jezdí lidé z širokého okolí.

Novinkou pro letošní zimu je pohyblivý koberec pro nejmenší. Jezdí na něm děti už od 2 let. V areálu je také místnost s krbem, kde se můžete ohřát a samozřejmostí je nové sociální zařízení.
 

Ski Aldrov ve Vítkovicích má speciální dětský park

Skiareal AldrovNa rodinné sjezdovce ve Ski areálu Aldrov ve VítkovicíchKrkonoších čeká nejen děti několik vylepšení. Mimo to, že si lze nakoupit jízdenku přes webové stránky, můžete se svou chip kartou sledovat počet svých odlyžovaných kilometrů a vystoupaných výškových metrů.

Od letošní sezóny je v areálu Aldrov k dispozici dětský park pro nejmenší. Jeho soušástí je u dětský vlek a kolotoč, který ski areál provozuje  ve spolupráci s lyžařskou školou pro děti. Celý park je umístěn blízko parkoviště mimo hlavní sjezdové tratě.
Fox park a Bambini park Lipno

Fox park a Bambini park Lipno

Největší výukovou plochu v České republice najdete u Lipna. Foxpark kapitána Lipánka a Skischool Lipno Park ve Skiareálu Lipno využívá moderní technologie, které jsou osvědčené v alpských střediscích, a proto je velmi oblíbeným místem zimních radovánek především pro rodiny s dětmi.

Lyžařský areál Novako Boží Dar

Lyžařský areál Novako Boží Dar

Lyžařský areál Novako na Božím Daru je hlavně určen pro začátečníky, rodiny s dětmi a seniory. Ski areál Novako se nachází v centru obce Boží Dar v Krušných horách.

Skiareál Lipno

Skiareál Lipno

Skiareál Lipno je moderní lyžařské středisko zaměřené především na rodiny s dětmi, začátečníky a školní lyžařské kurzy. Skiareál nabízí bezpečné a kvalitně zasněžené sjezdovky o celkové délce více jak 13 km, bobovací kopec nebo výukové hřiště. Pohodlnou přepravu zajišťují čtyřsedačkové lanovky.

Skiareál Aldrov – Vítkovice

Skiareál Aldrov – Vítkovice

Vítkovice v Krkonoších leží na rozhraní Libereckého a Královéhradeckého kraje v průměrné nadmořské výšce 683 m n. m. Dominantou obce je hora Kotel (1435 m n. m.). Skiareál Aldrov Vítkovice nabízí výborné sněhové podmínky pro sjezdové i běžecké lyžování.

Skiareál Dolní Morava – přes 10 km sjezdovek všech stupňů obtížnosti

Skiareál Dolní Morava – přes 10 km sjezdovek všech stupňů obtížnosti

Horský resort Dolní Morava leží v údolí obce Dolní Morava nedaleko od vrcholu Králického Sněžníku (1 424 m n. m.).

Stezka korunami stromů s tobogánem u Lipna

Stezka korunami stromů s tobogánem u Lipna

První stezka korunami stromů v České republice je otevřená celoročně. Stezka v délce 372 m z dřevěné konstrukce je citlivě zasazena do smíšeného lesa a při maximálním stoupání 2 – 6% se dostanete až do 24 metrové výšky. Stezka je zakončena 40metrovou vyhlídkovou věží.

Další aktuality

Aktivní dovolená 2024: zima na běžkách a sjezdovkách

Čistý vzduch, nad hlavou nebe, kolem dokola příroda, upravené sjezdovky a bílé stopy: to je zima jak má být. Lyžování ostatně patří mezi oblíbené české kratochvíle: zimní dovolenou na horách si dopřeje asi polovina Čechů, sjezdové a běžecké lyžování i snowboarding se řadí mezi nejoblíbenější rekreační sporty. Co myslíte, platilo to i před sto lety?
Zimní sporty

Lyže, kite, psí spřežení: přehled adrenalinových tipů, kam za zimními sporty

Česká republika se pyšní špičkově vybavenými horskými středisky nabízejícími kvalitní sjezdovky, běžecké tratě, bobové dráhy i kvalitní technické zázemí. Na své si přijdou všichni milovníci zimních sportů od začátečníků po pokročilé, od lyžařů přes snowboardisty a běžkaře, až po vyznavače méně tradičních disciplín jako jsou například snowtubing, snowkiting, skijöring, jízda se psím spřežením nebo chůze na sněžnicích.
Zimní sporty

Kde si zaběžkovat po setmění? Využijte osvětlené okruhy!

Patříte k milovníkům jízdy v bílé stopě, ale ve všední den se svému koníčku nemůžete věnovat? Žádný problém – na mnoha místech najdete osvětlené okruhy, kam můžete po práci přijít trénovat, právě tehdy, když se brzy stmívá. Osvětlené okruhy naleznete nedaleko středisek zimních sportů, ale také třeba na golfových hřištích, která se v zimě mění na ráj běžkařů.
Zimní sporty

Zima ve stylu retro: lyžníci, Krakonoš a pašeráci

Zažijte zimu jako z filmu Krakonoš a lyžníci! Prvopočátky lyžování v Česku připomíná řada veselých zimních retro-recesistických závodů, kterých se může účastnit kdokoliv. Stačí jen na půdě vyhrabat nějaké to ošacení po prapředcích, sehnat staré lyže či sáňky a hurá na svah. Závodí se ve všelijakých disciplínách, častou soutěžní kategorií je také "nejlepší historický kostým". K nejoblíbenějším akcím patří Lyžníci ve Smržovce anebo pašeráckej vejkend.
Zimní sporty

Aktivní dovolená 2024: biatlon a zima na běžkách a s malorážkou

Biatlon je zimní sport, který sice má poměrně krátkou historii, ale v jedenadvacátém století se z něj stal jeden z divácky nejpopulárnějších zimních sportů v Evropě. S Kudy z nudy se podíváme, jak vypadaly začátky biatlonu, kde se v Česku odehrávají biatlonové závody a kam a kdy můžete přijít fandit našim závodníkům.
Zimní sporty

Užijte si nejkrásnější trasy Česka v bílé stopě

Letošní zima ukazuje milovníkům bílé stopy vlídnější tvář, než ta předchozí. Sněhová nadílka posledních dnů přinesla dobré podmínky pro běžkaře v Krkonoších, Jizerských horách, Orlických horách, na Šumavě i v Jeseníkách. Portál Kudy z nudy vám přináší ty nejkrásnější tipy na běžky, které vás provedou nejkrásnějšími trasami, kde se budete muset spolehnout jen sami na sebe a vaše lyže.
Zimní sporty

30 tipů na běžky i v nižších polohách

Když zima běžkařům přeje a nadělí dostatek sněhu, není nutné vyrážet na vrcholky nejvyšších hor. Pěkný výlet v bílé stopě si lze užít i v níže položených oblastech anebo i tam, kde se běžně neběžkuje. Máme pro vás tipy z okolí velkých měst z celé České republiky, ze kterých si určitě vyberete!
Zimní sporty

Láká vás lezení ledopádů? Vyzkoušejte ledové stěny!

Ledová stěna je uměle vytvořený ledopád, sloužící k nácviku ledového lezení. Když je zima příznivá a teploty se drží pod bodem mrazu, vznikají umělé ledopády například ve Víru na Vysočině nebo v Liberci. Za přírodním ledem se vypravte do Krkonoš a jako pěší turisté můžete obdivovat krásu barevných ledopádů v Českém Švýcarsku nebo v Javorníkách.
Zimní sporty