ÚvodAktualityLéto láká děti do přírodního parku Šťastná země v Radvánovicích u Turnova
Zážitky

Léto láká děti do přírodního parku Šťastná země v Radvánovicích u Turnova

  • 5. července 2024
Znáte přírodní zábavní park Šťastná země nedaleko Turnova? Dětem se tu určitě bude líbit! Najdou zde velké množství atrakcí, které jsou navíc šetrné k přírodě a životnímu prostředí. Je zde například trpasličí vesnička, ke hrám vybízející dřevěný hrad, oblíbené trampolíny a všelijaké prolézačky. Děti se navíc mohou těšit na originální programy a doprovodné aktivity.
Šťastná zeměVe Šťastné zemi v Radvánovicích u Turnova, uprostřed Českého ráje, najdete největší přírodní zábavní park u nás, místo doslova dětem zaslíbené. Jedním z lákadel je replika hradu Trosky (ten reálný se nachází vzdušnou čarou asi 3 km od Radvánovic), která je vyrobena z akátového dřeva v měřítku 1:5. Zobrazuje však hrad předtím, než se z něj stala zřícenina. Trosky ve Šťastné zemi mají šest věží včetně slavné Panny a Baby, cimbuří, vstupní brány, ochoz a vyhlídku, odkud skutečné Trosky uvidíte jako na dlani. Uprostřed dřevěného hradu je pro děti bludiště a prolézačky. Z vyhlídkových věží se zpátky na zem mohou vrátit tobogány. Stavba byla v roce 2016 oceněna jako „Dřevěná stavba roku“ v kategorii velká dětská hřiště.

šťastná zeměDalší dobrodružnou atrakcí Šťastné země je Geopark, který malé návštěvníky hravou a zároveň naučnou formou provede po stezce s celou řadou interaktivních prvků. Kromě zajímavých informací o přírodě a geologii Českého ráje si děti vyzkouší, jak se v řece proplavuje jemný písek nebo jak vypadá meandrující koryto řeky Jizery. Dobrodružná bude cesta přes adrenalinové závěsné lávky, které vedou skrz mokřady a bažiny.

Šťastné země je malým návštěvníkům otevřená od června do září denně od 10:00 do 18:00.
Český ráj dětem: výletní tipy pro děti v kraji skal a pohádek

Český ráj dětem: výletní tipy pro děti v kraji skal a pohádek

Chystáte se na výlet do Českého ráje a hledáte tipy na místa, kde by se líbilo jak dětem, tak i dospělým? Pak se nechte inspirovat našimi tipy, které jsou pro děti jako stvořené – zavedou vás do míst, kde se natáčela řada pohádek i filmů, do labyrintů skalních měst a na pohádkové stezky.

Aktivní dovolená 2024: skalní města, kde nepotkáte davy lidí a nebudete platit vstupné

Aktivní dovolená 2024: skalní města, kde nepotkáte davy lidí a nebudete platit vstupné

Adršpach, Prachovské skály nebo Hruboskalské skalní město znáte jako své boty a chcete navštívit jiná skalní města? Místa podobně krásná, ale často téměř neobjevená, kde se nemusí platit vstupné? Jeďte jinam, skalních měst je u nás habaděj. Neslibujeme, že v nich budete sami, ale rozhodně v nich nečekejte fronty a davy dalších návštěvníků.

Šťastná země v Radvánovicích u Turnova Zážitky

Šťastná země v Radvánovicích u Turnova

Přírodní areál s množstvím atrakcí (trpasličí vesnička, dřevěný hrad, trampolíny, prolézačky), které jsou přátelské vůči životnímu prostředí. Přijeďte s dětmi strávit den v krásném prostředí Českého ráje.

Další aktuality

V Kryštofově Údolí se chystá tradiční Údolská pouť

V malebné vesničce Kryštofovo Údolí se o víkendu 27. až 28. července 2024 bude konat tradiční Údolská pouť. Vesnička pod Ještědem vás zve na stánky s tradičními řemesly, gastronomické lahůdky, bohatý duchovní i kulturní program s doprovodným tržištěm.
25. červenec 2024 11:00
Kultura, Liberecký kraj

Zámek Frýdlant nabízí dětem speciální dětské prohlídky

Pokud se chcete dozvědět zajímavé informace o životě na hradě nebo o bojích v době 30leté války navštivte frýdlantský hrad a zámek. Prohlídka je tu přizpůsobena i pro ty nejmenší. Na státním hradu a zámku ve Frýdlantě nabízí celoročně speciální okruh – několik místností, kde mohou děti vidět, jak se dříve žilo a hospodařilo. Potkají se s nevšedním domácím mazlíčkem dcer posledních majitelů, projdou se po slavnostním schodišti a navštíví soukromé části, které obývala poslední majitelka panství. Prohlídku zakončí v dětském pokoji, kde si prohlédnou hračky zámeckých dětí. Prohlídku není nutné rezervovat.
25. červenec 2024 8:00
Památky, Liberecký kraj

Co dělat, když prší: 10 tipů z regionu Český ráj

V Českém ráji zažijete vždy dny bez nudy! Region umí skvěle zabavit návštěvníky, i když prší. Můžete navštívit hned několik krásných zámků, zajímavých muzeí, nebo hradů. Ideálním tipem pro deštivé dny v Českém ráji jsou pak Bozkovské dolomitové jeskyně.
23. červenec 2024 18:00
Zážitky, Liberecký kraj

Benátská noc se letos opět chystá v Liberci!

Benátská! je každoroční festival rockové hudby s mnoha doplňkovými sportovními a zábavnými akcemi. Festival se od 25. do 28. července 2024 uskuteční ve sportovním areálu v libereckém Vesci. Na třech pódiích se vám představí ti nejlepší z české a slovenské hudební scény, i známí zahraniční interpreti a kapely.
23. červenec 2024 12:00
Kultura, Liberecký kraj

Vyrazte vlakem na nostalgickou dovolenou u Máchova jezera

Už víte, kam letos pojedete na dovolenou? Jestliže ještě nemáte pevné plány, pojďte se s portálem Kudy z nudy podívat, na místo, kam dnešní rodiče jezdili jako děti a dodnes na ně s láskou vzpomínají: k Máchovu jezeru. Užijete si zde nejen báječné koupání, ale také vodní atrakce nebo jízdy na lodi.
23. červenec 2024 10:00
Letní sporty, Liberecký kraj

U Chrastavy se bude dobývat Wothanburg

Každoročně v druhé polovině července se na dvorci Curia Vitkov v Horním Vítkově u Chrastavy můžete zúčastnit akce nazvané tradičně Dobývání. I letos během dvoudenního programu 20. a 21. 7. 2024 spatříte a vyzkoušíte si historická řemesla raného středověku, projdete ležení, ve kterém poznáte, jak bydleli na taženích naši předci. Během lučištnického turnaje můžete fandit vybranému střelci a samozřejmě po oba dva dny zažijete rekonstrukci bitvy – obléhání opevnění z 12. století na pozadí chmurného závěru životního příběhu Selského knížete Soběslava II.
20. červenec 2024 9:56
Zážitky, Liberecký kraj

Dny lidové architektury lákají do Libereckého kraje

Již podvanácté budou moci lidé o víkendu 20. a 21. července 2024 navštívit ve Dnech lidové architektury celkem 15 objektů spojených s tradičními řemesly a výrobou. Letošní ročník vás zavede do často veřejnosti nepřístupných objektů, které můžete zdarma navštívit jen v tomto víkendu. Těšit se můžete na divadelní a folklorní vystoupení či výstavy a tematické přednášky, to vše v originálním prostředí roubených chalup, mlýnů, statků, hostinců nebo papírny.
16. červenec 2024 16:00
Památky, Liberecký kraj

Pivní slavnosti nabídnou pivo, hudbu a skvělou zábavu nejen v Harrachově

Kdo má rád pivo, ten si o prázdninách může vybrat hned z několika festivalů a slavností. Na všech vás čeká hudba, pivní soutěže, zábava a hlavně ochutnávky zajímavých piv z mnoha desítek malých i velkých pivovarů.
15. červenec 2024 15:23
Gurmánská turistika, Liberecký kraj