Úvod > Aktuality > Léto láká děti do přírodního parku Šťastná země v Radvánovicích u Turnova
Léto láká děti do přírodního parku Šťastná země v Radvánovicích u Turnova
"> "> "> "> "> "> ">
Zážitky

Léto láká děti do přírodního parku Šťastná země v Radvánovicích u Turnova

  • Vydáno4. srpna 2022
Znáte přírodní zábavní park Šťastná země nedaleko Turnova? Dětem se tu určitě bude líbit! Najdou zde velké množství atrakcí, které jsou navíc šetrné k přírodě a životnímu prostředí. Je zde například trpasličí vesnička, ke hrám vybízející dřevěný hrad, oblíbené trampolíny a všelijaké prolézačky. Děti se navíc mohou těšit na originální programy a doprovodné aktivity, které se konají vždy o víkendu.
Šťastná zeměVe Šťastné zemi v Radvánovicích u Turnova, uprostřed Českého ráje, najdete největší přírodní zábavní park u nás, místo doslova dětem zaslíbené. Jedním z lákadel je replika hradu Trosky (ten reálný se nachází vzdušnou čarou asi 3 km od Radvánovic), která je vyrobena z akátového dřeva v měřítku 1:5. Zobrazuje však hrad předtím, než se z něj stala zřícenina. Trosky ve Šťastné zemi mají šest věží včetně slavné Panny a Baby, cimbuří, vstupní brány, ochoz a vyhlídku, odkud skutečné Trosky uvidíte jako na dlani. Uprostřed dřevěného hradu je pro děti bludiště a prolézačky. Z vyhlídkových věží se zpátky na zem mohou vrátit tobogány. Stavba byla v roce 2016 oceněna jako „Dřevěná stavba roku“ v kategorii velká dětská hřiště. V roce 2021 pak prošel park velkou rekonstrukcí.

šťastná zeměDalší dobrodružnou atrakcí Šťastné země je Geopark, který malé návštěvníky hravou a zároveň naučnou formou provede po stezce s celou řadou interaktivních prvků. Kromě zajímavých informací o přírodě a geologii Českého ráje si děti vyzkouší, jak se v řece proplavuje jemný písek nebo jak vypadá meandrující koryto řeky Jizery. Dobrodružná bude cesta přes adrenalinové závěsné lávky, které vedou skrz mokřady a bažiny.

Každý prázdninový víkend se v přírodním herním areálu děje něco zajímavého! Na děti tu čeká například Pohádková show, Transformers, ukázky zvířat a podobné programy. Podrobnosti najdete na Facebooku provozovatele. Šťastné země je malým návštěvníkům otevřená od června do září, a to přes týden od 10:00 do 18:00 a o víkendech od 9:00 do 19:00 hodin. Vstupné stojí pro dospělé 180 korun, pro dítě je vstupenka za 100 korun. Počítejte s tím, že se v parku zdržíte asi 4 hodiny.
Šťastná země v Radvánovicích u Turnova

Šťastná země v Radvánovicích u Turnova

Přírodní areál s množstvím atrakcí (trpasličí vesnička, dřevěný hrad, trampolíny, prolézačky), které jsou přátelské vůči životnímu prostředí. Přijeďte s dětmi strávit den v krásném prostředí Českého ráje.

Další aktuality

28.9.
2022
Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Liberecký kraj | Příroda
22.9.
2022
České značky: areál Svijany a LIF Group

České značky: areál Svijany a LIF Group

Liberecký kraj | Životní styl