Úvod > Aktuality > Léto ve Šťastné zemi v Radvánovicích u Turnova baví především děti
Léto ve Šťastné zemi v Radvánovicích u Turnova baví především děti
"> ">
Zážitky

Léto ve Šťastné zemi v Radvánovicích u Turnova baví především děti

Vydáno 19. srpna 2016
V přírodním zábavním areálu Šťastná země jsou pro návštěvníky přichystány opět originální programy podpořené množstvím doprovodných aktivit. Nechte se inspirovat a přijeďte s dětmi strávit nezapomenutelný den v krásném prostředí Českého ráje v přírodním areálu Šťastná země.
Šťastná zeměVe Šťastné zemi v Radvánovicích u Turnova najdete repliku hradu Trosky. Skutečný hrad Trosky, kamenný a mohutný symbol Českého ráje, je vzdušnou čarou vzdálený přibližně 3 km, Trosky v Radvánovicích jsou ze dřeva a vypadají spíš jako hrad předtím, než se z něj stala zřícenina. Mají šest věží včetně slavné Panny a Baby, cimbuří, vstupní brány, ochoz a vyhlídku, odkud skutečné Trosky uvidíte jako na dlani. Z vyhlídkových věží se zpátky na zem mohou děti vrátit tobogány. Přes léto jsou dřevěné Torsky dějištěm nejen dětských radovánek, ale také kulturních akcí. Stavba byla oceněna v prestižní soutěži jako „Dřevěná stavba roku 2016“ v kategorii velká dětská hřiště.

Letos se ve Šťastné zemi buduje nová a mnohem větší zoo, v které se budete moct na zvířátka nejen dívat. Těšit se můžete na malá prasátka, králíčky, muflony, kozy i slepice. Dobrodružnou, hravou i poučnou stezku s interaktivními prvky nabízí zdejší Geopark. Kromě informací o Českém ráji, přírodě a geologii si děti vyzkouší, jak se proplavuje písek, uvidí meandrující koryto Jizery a přejdou i adrenalinové závěsné lávky a přechody bažinou.

Na konec srpna si Šťastná země připravila zajímavé akce - v sobotu 20.8. budou mít děti možnost naučit se několik drobných kouzel ve škole kouzel Pavla Dolejšky. O týden později 28.8. areál roztančí Taneční a pohybová škola Ilma z Turnova, která provádí výuku tance pro nejmenší. Ten pravý rozruch si děti užijí o prvním zářijovém víkendu - v sobotu i neděli 3.9. a 4.9. od 17:00 do 20:00 hodin bude ve Šťastné zemi probíhat laser game a dobývání dřevěných Trosek! Večerní vstupné do parku bude za 50 Kč pro osobu.

Šťastná země je otevřená denně až do 31. října od 9.00 do 19.00 hodin, o prázdninách až do 20.00 hodin. Cena vstupného pro děti je 150 Kč, dospělí zaplatí 50 Kč. Doplňkové služby (jízdy na koni, aquazorbing, dětské bagroviště, minigof a laser game) se platí zvlášť.
Šťastná země - spousta atrakcí na jednom místě

Šťastná země - spousta atrakcí na jednom místě

Areál s obrovským množstvím atrakcí (trpasličí vesnička, dřevěný hrad, trampolíny, prolézačky...), které jsou však citlivé vůči životnímu prostředí. Nechte se inspirovat a přijeďte s dětmi strávit nezapomenutelný den v krásném prostředí Českého ráje.