Úvod > Aktuality > Léto v Praze si užijete na 100 %!
Léto v Praze si užijete na 100 %!
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
Letní sporty

Léto v Praze si užijete na 100 %!

  • Vydáno19. července 2022
Proč odjíždět v létě k moři, když je v Praze v tomto období zrovna nejlépe? To si říká pravděpodobně jen malá část populace největšího a nejobydlenějšího města v České republice, a jen těžko k tomu přesvědčuje ty druhé. Léto v Praze však skutečně nabízí mnoho možností, jak si ho užít na 100 %, od koupání se v lomech, objevování lesoparků, potulování se po pražských uličkách a kavárnách, venkovních sportovních aktivit, až po akčnější zážitky.

Za koupáním na příjemná místa

Biotop LhotkaMyslíte si, že v hlavním městě nenajdete pěkná místa na koupání? Opak je pravdou. Relax u vody si užijete například u biotopu na Lhotce, který nabízí koupací jezero o rozloze 5 570 m² ve tvaru nepravidelného oválu s hloubkou v plavecké části až 3,25 m a v neplavecké části do 1 m. Pláže jsou příjemně travnaté a k dispozici jsou dále šatny, sprchy, WC, klubovna i stánek s občerstvením. Nejlépe se k biotopu dostanete autobusem ze zástávky Lhotka (linky 121, 139, 150, 157, 197) nebo Novodvorská (linky 106, 196, 197). Vstup do areálu je z ulice Nad koupadly. Z důvodu nízkého počtu parkovacích stání nedoporučujeme dopravu vlastním automobilem.

biotop radotínNa koupališti biotop Radotín najdete velké brouzdaliště a neplaveckou zónu. Koupací jezero má půdorysný tvar nepravidelného oválu připomínající ledvinu o rozměrech přibližně 62,0 x 75,0 m. Je umístěno ve střední části areálu. Koupací část má proměnlivou hloubku 0,40 m — 1,20 m (neplavecká část) a maximálně 3,25 m (plavecká část). Pár kroků od břehu je v budově zázemí občerstvení, půjčovna sportovních potřeb, umývárna, toalety a sprchy. Do všech prostor je bezbariérový přístup. Dětem slouží na souši několik atrakcí (kolotoč, houpačky, hopsadla), další jsou přímo v koupací části.

koupaliště petynkaTravnaté pláže, kvalitní voda a 50metrový vyhřívaný bazén – takové zázemí poskytuje koupaliště Petynka v pražských Střešovicích. Voda na Petynce nezavání chlórem, neboť k čištění vody byla zvolena novější technologie. Poležet si lze v celém areálu na upravované trávě. Kapacita koupaliště se rekonstrukcí provozní budovy zvýšila o její střechu, která je zatravněna a připravena k zalehnutí. Místa s větším soukromím jsou v horní části koupaliště vedle tobogánu. Alergici nemusí ležet přímo v trávě – u bazénu se však neleží na betonu, ale na jemně vyvýšené dřevěné terase. Otevřeno je od 7:00 do 21:00 hodin. Petynka také nabízí zdarma bezdrátový přístup na internet pomocí WiFi.
 

Osvěžení a vodní sporty na řece i přehradě

plavkyněTravnaté pláže v pražských Modřanech poskytují příjemné místo pro letní odpočinek u vody. Řeka Vltava je zde čistá, ale docela rychle teče, takže bývá opravdu hodně studená. Když jsou však ulice hlavního města rozpáleny, není příjemnějšího místa, kde se vykoupat. Mimo trávy zde rostou také stromy, takže dostatek stínu je zde zaručen. Místa na slunění i vstup do vody naleznete na tzv. Branické pláži nedaleko ulice U Kempinku, v blízkosti cyklistické a in-line dráhy u Areálu Hamr Braník.

žluté lázněZa koupáním přijďte do areálu Žlutých lázní, kde najdete dřevěný ponton, který umožnil všem vody chtivým Pražanům pohodlné a bezpečné koupání ve Vltavě. Strach z říční vody nikdo mít nemusí. Provozovatelé areálu nechávají dělat hygienické testy vody. Přestože je Vltava studenější, voda v ní je čistá a vhodná pro koupání. Kromě osvěžení v řece lze v areálu provozovat řadu vodních sportů, jako je například paddleboarding. K dispozici jsou i půjčovny šlapadel kajaků nebo člunů a k vypůjčení je také elektrický hydrofoil (eFoil), který umožní jezdci po nabrání dostatečné rychlosti zvednout se z vody a letět zhruba metr nad hladinou.
 

Vyrazte na plavbu lodí

plavba lodí z Prahy na SlapySkvělým jednodenním výletem může být plavba lodí z Prahy až na Slapy s Paroplavbou. Historický parník, který vás tam vezme, vyjíždí vždy v sobotu a neděli z Rašínova nábřeží. Cestou uvidíte nádhernou krajinu, proplujete částí vltavské kaskády a zastavíte se až pod Slapskou přehradou. Po celou dobu je zajištěné občerstvení i odborný výklad. Většinou se jede parníkem Vltava, občas vyjíždí i Cecílie.

Další pravidelnou linkou je linka do Zoo Praha. Pražská paroplavební společnost pluje do zoo od května do konce srpna denně, a to v 10:30, 13:30 a 17:15, z přístavišť na Rašínově nábřeží a od Čechova mostu. Stejně tak si můžete užít i cestu domů, nalodit se opět v přístavišti na Císařském ostrově a doplout lodí zpět do centra Prahy buď k Čechovu mostu nebo na Rašínovo nábřeží. Plavba trvá asi hodinu.

půjčovna lodí smíchovZa dobrodružstvím na řeku se můžete vydat i sami – každý den od 11:00 do večera je otevřena půjčovně šlapadel Slovanka na Slovanském ostrově (naproti Národnímu divadlu). Nabízí zapůjčení lodiček, šlapadel a malých motorových člunů.

Smíchovská půjčovna na Císařské louce nabízí nejširší paletu plavidel a nejdelší plavební trasy, neboť od jezu k jezu je to celých 8 km. Kromě pramic si zde můžete půjčit motorové čluny nebo výletní vor s grilem. Otevřeno je zde denně od 10:00 do 22:00 hodin. Lodičky s motorem může řídit každý od 15 let, bez zvláštních oprávnění. Na lodičku se vejde až pět osob, a je tedy vhodná jak pro výlet ve dvou, tak pro rodinný, popřípadě skupinový výlet.
 

Pozorování mořských živočichů

meduzaNa střeše OC Arkády Pankrác v Praze 4 objevíte ojedinělou expozici ze světa mořských živočichů – je jí medúzárium Svět Medúz, kde naleznete více než 10 tisíc medúz různých druhů, tvarů i velikostí v 38 akváriích. Svět medúz je doplněn audiovizuálnímí efekty a pro děti je připraveno interaktivní akvárium i dětský koutek. Ohromí vás největší akvárium ve tvaru koule, které se uchází o zápis do Guinnesovy knihy rekordů. Pojme 2 tisíce litrů vody, to největší "běžné" akvárium pak 5 tisíc litrů vody a dohromady je ve všech akváriích až 12 500 litrů vody.

Zoo Mořský světZoo Mořský svět na pražském Výstavišti je stálá expozice mořských, ale i sladkovodních ryb a jiných živočichů o celkovém počtu 360 druhů. Návštěvníci mohou prohlédnout i 25 metrů dlouhou korálovou jeskyni s akvárii zabudovanými přímo do skály a řadu dalších akvárií osídlených mořskými, ale i sladkovodními rybami a jinými živočichy. V expozici najdete také obří, unikátní průhledovou nádrž o objemu 27 000 litrů sladké vody. V nádrži nalezli domov živočichové převážně z Jižní Ameriky – dva druhy arowan, vrubozubci, plodožravé piraně, tři druhy vodních želv a mnoho dalších druhů živočichů.


Trocha adrenalinu a zábavy

Pokud byste chtěli něco více adrenalinového, určitě běžte vyzkoušet bobovou dráhu Prosek, kde se budete moci řítit po dráze rychlostí až 62 km/h. Taky zde najdete lanové centrum, které je známé nejdelší lanovou skluzavkou v ČR.

Dalším skvělým tipem je jízda na motokárách. V Praze Horních Počernicích naleznete výjimečný motokárový areál Praga Arena, který je jedním z nejmodernějších kart areálů v České republice. Jen zde se stanete opravdovým závodníkem! Praga Arena je vybavena moderním zázemím a restaurací s letní zahrádkou. Můžete zde vyzkoušet 4 různé typy tratí.

Mají vaše ratolesti rádi dinosaury? Pak je vezměte na střechu OC Harfa! Dinopark Harfa je seznámí zábavnou a atraktivní formou s informacemi o vývoji života na Zemi, jednotlivými druhy živočichů a děti si mohou zahrát na paleontology. Čekají na vás malí T-Rexové, hraví Allosauři a další drobotina.
Žluté lázně v Praze

Žluté lázně v Praze

Žluté lázně v Praze u řeky Vltavy a slouží jako relaxační místo pro lidi všech věkových kategorií. V provozu jsou vybraná sportoviště, jako je beach volejbal, stolní tenis nebo oblíbená venkovní posilovna Yellow Gym. Žluté lázně podle CNN patří mezi 10 nejlepších městských pláží Evropy.

Přírodní koupání v pražských Modřanech

Přírodní koupání v pražských Modřanech

Pokud patříte k milovníkům koupání v přírodě, určitě vyzkoušejte příjemné travnaté plážičky v těsné blízkosti Vltavské cyklostezky v Praze 4 Modřanech.

Pravidelná lodní linka do zoologické zahrady a zpět

Pravidelná lodní linka do zoologické zahrady a zpět

Udělejte radost sobě i dětem a vychutnejte si volný den naplno. Na palubě lodi můžete rozebrat zážitky ze ZOO a zároveň se pokochat netradičním pohledem na Prahu. Cesta přes celé město ještě nikdy nebyla tak pohodlná a příjemná.

Koupací biotop v Radotíně

Koupací biotop v Radotíně

Biotopové koupaliště v Radotíně tvoří umělá vodní nádrž s přírodním vzhledem, která se čistí biologicky – bez chemie, pouze pomocí rostlin a ekosystémů ve filtračních lagunách. Koupání je vhodné nejen pro rodiny s malými dětmi, ale i pro alergiky, kterým by chlór v klasickém koupališti vadil.

Koupaliště Petynka na Praze 6

Koupaliště Petynka na Praze 6

Travnaté pláže, kvalitní voda a 50metrový vyhřívaný bazén – takové zázemí poskytuje koupaliště Petynka v pražských Střešovicích. Voda na Petynce nezavání chlórem, neboť k čištění vody byla zvolena novější technologie.

Koupací biotop Lhotka

Koupací biotop Lhotka

Biotop Lhotka nabízí návštěvníkům koupací jezero o rozloze 5 570 m² ve tvaru nepravidelného oválu s hloubkou v plavecké části až 3,25 m a v neplavecké části do 1 m. Dále jsou návštěvníkům k dispozici šatny, sprchy, WC, klubovna, stánek s občerstvením.

Půjčovna lodiček a šlapadel Slovanka na Slovanském ostrově

Půjčovna lodiček a šlapadel Slovanka na Slovanském ostrově

Přijďte si půjčit lodičku nebo šlapadlo na nezapomenutelnou plavbu po Vltavě historickým centrem Prahy. Nabízí se i romantické noční plavby s lampičkou.V půjčovně Slovanka naleznete také šlapací labutě, autíčka i malé motorové čluny. K dispozici je i posezení na vyhlídkové terase nad Vltavou.

Plavby parníky a loděmi v Praze po Vltavě

Plavby parníky a loděmi v Praze po Vltavě

Zažijte den na palubě parníku! Nabízíme vyhlídkové a okružní plavby po Vltavě, výlety parníkem z Prahy do zoo a restaurační lodě. Plavba historickým kolesovým parníkem k soutoku dvou největších řek u nás v Mělníce nebo na Slapy je překrásným zážitkem.

Půjčovna šlapadel a lodiček v Praze na Starém Městě

Půjčovna šlapadel a lodiček v Praze na Starém Městě

Ve staroměstské zdrži se můžete pokochat pohledy na Karlův most a Karlovy lázně, Kampu, Střelecký ostrov nebo Žofín. Půjčovnu lodiček najdete na Smetanově nábřeží mezi Karlovým mostem a Národním divadlem dole u vody.

Svět Medúz Arkády Pankrác – největší medúzárium v Evropě

Svět Medúz Arkády Pankrác – největší medúzárium v Evropě

Na střeše OC Arkády Pankrác v Praze 4 objevíte ojedinělou expozici ze světa mořských živočichů – je jí medúzárium Svět Medúz, kde naleznete více než 10 tisíc medúz různých druhů, tvarů i velikostí v 38 akváriích.

Zoo Mořský svět – největší mořské akvárium v České republice

Zoo Mořský svět – největší mořské akvárium v České republice

Zoo Mořský svět na pražském Výstavišti je stálá expozice mořských, ale i sladkovodních ryb a jiných živočichů o celkovém počtu 360 druhů. Od roku 2006 má expozice statut zoologické zahrady.

DinoPark Harfa Praha – zábava na střeše

DinoPark Harfa Praha – zábava na střeše

DinoPark najdete na střeše obchodního centra Galerie Harfa v Praze poblíž O2 arény. Seznámíme vás zábavnou a atraktivní formou s informacemi o vývoji života na Zemi, jednotlivými druhy živočichů a děti si mohou zahrát na paleontology. Čekají na vás malí T-Rexové, hraví Allosauři a další drobotina.

Půjčovna lodiček na Smíchově

Půjčovna lodiček na Smíchově

Na Smíchově si kromě tradičních pramic můžete půjčit třeba motorový člun nebo výletní vor i s grilem.

Motokáry Praga Arena

Motokáry Praga Arena

V Praze Horních Počernicích naleznete výjimečný motokárový areál Praga Arena, který je jedním z nejmodernějších kart areálů v České republice. Jen zde se stanete opravdovým závodníkem!

Bobová dráha Prosek – 1. bobová dráha v Praze

Bobová dráha Prosek – 1. bobová dráha v Praze

Bobová dráha na Proseku nabízí zábavu po celý rok! Zkuste se v nerezové dráze řítit rychlostí až 62 km/h nebo se pouze plížit "vyhlídkovým" tempem. Regulaci rychlosti vám umožní brzdová páka, takže zvolené tempo je pouze na vás.