Úvod > Aktuality > Léto v mělnickém muzeu patří hračkám
Letošní prázdninový cas patrí v melnickém muzeu hrackám a modelum
"> Letošní prázdninový cas patrí v melnickém muzeu hrackám a modelum "> Plyšoví medvídci ze sbírky Evy Šímové zažijí léto v malém sále muzea "> Obe výstavy doplnují interaktivní prvky, které zaujmou a zabaví všechny vekové skupiny
Kultura

Léto v mělnickém muzeu patří hračkám

  • Vydáno30. června 2014
Letošní prázdninový čas patří v mělnickém muzeu hračkám a modelům. První výstava s názvem "Když si chlapi hrajou" předvede zajímavé modely ze všech možných materiálů. V malém sále muzea pak můžete obdivovat heboučké plyšové medvídky ze sbírky Evy Šímové. Obě výstavy vhodné pro všechny věkové skupiny na vás v Regionálním mueum Mělník budou čekat až do poloviny srpna.

MedvídekLetošní prázdninový čas patří v mělnickém muzeu hračkám a modelům. První výstava představí statické i pohyblivé modely letadel, vrtulníků, aut, lodí, vojenské techniky, architektury či sci-fi objektů z plastu, papíru, kovu, dřeva, polystyrenu a sádry. Slavnostní otevření výstavy "Když si chlapi hrajou" proběhne ve čtvrtek 10. června v 17 hodin. Ovšem zpřístupněna bude již od 15 hodiny, kdy hraví modeláři předvedou zájemcům ukázky své činnosti, povypráví o postupech při jejich sestavování a zprovozní funkční modely.

Plyšoví medvídci ze sbírky Evy Šímové zažijí léto v malém sále muzea. Měkoučcí plyšáčci si zapůjčí na hraní kočárky, houpadla a autíčka z muzejního depozitáře a přes prázdniny se jistě nudit nebudou. A nudu v muzeu nezažijí ani návštěvníci. Slavnostní zahájení výstavy v sobotu 12. června doprovodí od 15:15 hodin pohádka O třech medvědech v podání členek Rodinného centra Kašpárek. Hned po pohádce je připravena tvořivá dílnička.

Jak se žije medvídkům v muzeu, to zjistíte od 13. července do 23. srpna. Obě výstavy doplňují interaktivní prvky, které zaujmou a zabaví všechny věkové skupiny.

Regionální muzeum Mělník – historické kočárky, vláčky a regionální historie

Regionální muzeum Mělník – historické kočárky, vláčky a regionální historie

Expozice mělnického muzea se snaží zachytit široké spektrum života v mělnickém regionu jak v minulosti, tak i v současnosti. Muzeum se specializuje na historii výroby kočárků v Čechách a dokumentaci českého vinařství. Mělnické muzeum pořádá řadu akcí a výstav po celý rok.

Další aktuality

25.9.
2022
Objevujte královská města Čech

Objevujte královská města Čech

Středočeský kraj | Památky
22.9.
2022
Stromem roku 2022 je Uranová hruška z Drásova

Stromem roku 2022 je Uranová hruška z Drásova

Středočeský kraj | Příroda
21.9.
2022
Za vínem se vydejte tento víkend na Karlštejn

Za vínem se vydejte tento víkend na Karlštejn

Středočeský kraj | Gurmánská turistika