Úvod > Aktuality > Léto v iQlandii nabídne Tsunami na 4D Globu i novou projekci ve 3D planetáriu
4D Globus, to je nejnovejší exponát v iQlandii
"> 4D Globus, to je nejnovejší exponát v iQlandii "> Experimenty Letní science show probíhají denne v 11 a 16 hodin "> Výstava
Zážitky

Léto v iQlandii nabídne Tsunami na 4D Globu i novou projekci ve 3D planetáriu

  • Vydáno28. června 2014
Léto v iQlandii je skutečně nabité! 4D Globus, interaktivní expozice "Mámo, táto, pojďme bydlet zdravě!" nebo zbrusu nová projekce ve 3D planetáriu Dobrodružství Victora a Garú – to jsou novinky, které na vás čekají v libereckém science centru. Navíc se můžete těšit na pořádné experimentování v laboratoři nebo na magickou Science show.

4D Globus, to je nejnovější exponát v iQlandii. Co dokáže? Na první pohled vypadá jako klasický rozsvícený globus. Jenže když k němu přijdete, reaguje na pohyb vaší ruky, globus si můžete jednoduše otáčet a cestovat po časové ose. Na 4D Globu se odehrávají posuny litosférických desek v řádech desítek milionů let nebo můžete sledovat šíření tsunami v roce 2004. Mezi další zajímavé funkce patří například letecký provoz na zeměkouli a prohlédnete si i další planety Sluneční soustavy.

Barevné výbuchy i umělý sníh

4D GlobusRádi experimentujete? Pro vás je tu denně v rámci programu Hurá do laboratoře připraven denně od 14 hodin workshop Kouzelná zkumavka (vyrobíte si zkumavku, která mění barvu, vypění, zasvítí nebo chrlí umělý sníh) či populární Science show v auditoriu. Vyzkoušíte si simulátor zemětřesení, projdete kosmonautickým výcvikem nebo se dotknete mlžného tornáda. Na vše dohlíží mluvící humanoidní robot Thespian.

Experimenty Letní science show probíhají denně v 11 a 16 hodin. Těšit se můžete na show plnou barev, ohňů a výbuchů – zkrátka experimenty, které vám doma neprojdou.

Bydlet zdravě – jde vážně hravě!

Expozice o zdravém bydleníTým iQlandie společně s Centrem pasivního domu si na 200 m2 připravil od 27. června pro děti, rodiče i učitele interaktivní expozici věnovanou energeticky šetrným stavbám pod názvem "Mámo, táto, pojďme bydlet zdravě!". Výstava zábavným způsobem ukazuje návštěvníkům, jak vzniká kvalitní dům, co je důležité při plánování, stavbě i samotném bydlení.

Lidé si třeba budou moci zkusit co nejrychleji zaizolovat dům nebo vyskládat rám okna. Interaktivní panely jsou doplněny pracovními listy pro děti i informačními letáky pro dospělé, takže zájemci o moderní stavební technologie si přijdou na své. Výstavu hostí iQlandia až do září.

Nový film pro nejmenší ve 3D planetáriu

Speciálně na léto je připravena nová projekce v 3D planetáriu. Film Dobrodružství Victora a Garú je určen hlavně pro předškoláky, ale na své si přijde i dospělý doprovod. Projekce je rozdělena na dvě části. V první se dozvíte zajímavé informace o tom, co právě v těchto dnech můžete vidět na obloze. Pak už přichází velké dobrodružství chlapce a čapí slečny. Victor a Garú se vydávají na cestu, při které poznají hory, moře ale především sílu přátelství, a to vždy v neděli od 9:30 hodin.

iQlandia Liberec – největší science centrum v ČR!

iQlandia Liberec – největší science centrum v ČR!

Unikátní vědecko-zábavní centrum s planetáriem. Čeká zde na vás 11 expozic, včetně letošní novinky MatematikUm, přes 400 interaktivních exponátů i planetárium s rozlišením 4K! V ceně vstupenky do expozic je i oblíbená science show a populární badatelské aktivity.

Další aktuality

28.9.
2022
Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Liberecký kraj | Příroda
22.9.
2022
České značky: areál Svijany a LIF Group

České značky: areál Svijany a LIF Group

Liberecký kraj | Životní styl