Úvod > Aktuality > Léto, láska, Ládví a beachvolejbal: sportovní komedie Přes prsty láká na hřiště

Léto, láska, Ládví a beachvolejbal: sportovní komedie Přes prsty láká na hřiště

Vydáno 24. srpna 2019 Zážitky
Petr Kolečko, scénárista letošního televizního fenoménu Most! si vyzkoušel filmovou režii: od 29. srpna uvidíte v kinech letní komedii Přes prsty. Zajděte si do kina na příběh z beachvolejbalových hřišť a pak si přijďte zahrát tam, kde se film natáčel, třeba do Beachklubu v pražském Ládví nebo do Ostravy.
Romantická komedie vypráví o tom, že člověk dělá hodně chyb, ale přesto od života vždy dostane novou šanci. Linda (Petra Hřebíčková) a Pavla (Denisa Nesvačilová) jsou holky, které beachvolejbalu obětují skoro všechno. Mladší Pavle začínají tak trochu tikat biologické hodiny a s přítelem Hynkem (Vojta Dyk) chce co nejdřív založit rodinu. Starší, svobodná a bezdětná Linda to nechápe, zvlášť když konečně mají šanci bojovat o vytoužený pohár mistra Evropy. Všechno nakonec ještě víc zamotá svérázný správce hřiště se zajímavou minulostí Jíra (Jiří Langmajer), který dostane holky na starost. Zamotané byly i začátky filmu: Petr Kolečko k novému filmu napsal scénář, a když původní režisér na poslední chvíli couvl, poněkud neplánovaně usedl i do režisérského křesla.
 

Mistrovský písek v Ládví

Se sportem má Petr Kolečko bohaté zkušenosti. Tentokrát se po scénářích seriálů a filmů Okresní přebor, Vyšehrad, Lajna a Zakázané uvolnění přesunul od fotbalu a hokeje k beachvolejbalu. Navíc se natáčelo se v místech, kde si můžete plážový volejbal sami zahrát: v Beachklubu Ládví, největším areálu na plážové sporty v Praze i v celém Česku. Najdete tu celkem osmnáct letních a devět krytých kurtů, stoly na venkovní pingpong, obří trampolínu, lanové centrum, dětské hřiště, klubovou restauraci a další sportovní atrakce. Klub je otevřený pro veřejnost, zahrát si tu mohou začátečníci i pokročilí. Vstříc tu vycházejí i maminkám, které si oblíbily dopolední tréninky spojené s hlídáním dětí.

Mimochodem, na všech kurtech si zahrajete na jemném písku, na kterém před vámi běhaly největší světové hvězdy plážového volejbalu. Přivezli ho totiž ze Štvanice, kde se hrála světová série plážového volejbalu Swatch FIVB. Poslední letní týdny můžete využít také k návštěvě blízkého koupaliště anebo se vydejte na procházku do Ďáblického háje; víte, že vrch Ládví s nadmořskou výškou 359 metrů je vůbec nejvyšším bodem Prahy?
 

Beachvolejbalový ráj Dolní Vítkovice

Ve filmový beachvolejbalový ráj se proměnil i industriální areál Dolních Vítkovic: letos se tu konal světový pohár Ostrava Beach Open a filmový štáb komedie Přes prsty využil ostravské klání k natočení závěrečných scén. Právě proto proběhne exkluzivní předpremiéra filmu v kinosále Velkého světa techniky v Dolních Vítkovicíchv pondělí 26. srpna od 17.30 hodin.

Kromě Ostravy a beachvolejbalového areálu v Ládví se natáčelo také v Klánovicích, u Hostivařské přehrady nebo v Čelákovicích. A mimochodem díky spolupráci s profesionálním beachvolejbalistou Janem Chalupou může film na své facebookové stránce slibovat nejenom to, že na plátně „…uvidíte samé záviděníhodné zadky…“, ale také že všechny sportovní scény vypadají věrohodně a nejsou v nich zásadní chyby. I když jak se v příběhu ukáže, sport není nakonec to nejdůležitější.
 

Ládví: místo odkud uvidíte půlku Čech

Ďáblickém háji lákají k procházkám pohodlné stezky, najdete tu i areál zdraví s dětskými hřišti, rokle s jezírky a několik altánů a odpočívadel. Skutečnou raritou je skalnatý výběžek na východním okraji lesoparku u Ďáblické hvězdárny. Otvírá se odtud totiž výhled téměř na polovinu Čech; vidět bývá například Říp (30 km), Bezděz (47 km), Milešovku a České středohoří (60 km), Ještěd (75 km), Klínovec v Krušných horách či Sněžku (obě hory vzdálené přibližně 115 km). Už v roce 1835 tento výhled obdivoval Karel Hynek Mácha.
 
Piknik nebo grilování uprostřed metropole

Piknik nebo grilování uprostřed metropole

Zajít si na piknik s grilováním nebo opékáním špekáčků do pražských lesů už není problém. V rámci Projektu čisté a zelené Prahy, Pro zdravé město, začaly v lesích hlavního města Prahy vznikat pikniková místa a místa pro grilování.

Ďáblický háj s tajemným vrchem Ládví

Ďáblický háj s tajemným vrchem Ládví

Nejvyhledávanější místo pro relaxaci a procházky v přírodě je na Praze 8 Ďáblický háj. Často zde probíhají akce pro děti, naučné stezky, nebo sportovní klání. Najdete zde několik dětských hřišť a prolézaček a nachází se zde také místo zvané Areál zdraví.

Plavecký bazén Ládví

Plavecký bazén Ládví

Plavecký bazén se po dlouhých letech a náročné rekonstrukci opět otevřel veřejnosti. Na plavce tu čeká třicetimetrový bazén, pro děti je připraveno brouzdaliště a všichni si mohou zahrát pétanque, nebo se občerstvit v restauraci.

Beachklub Ládví - plážový volejbal

Beachklub Ládví - plážový volejbal

Největší areál na plážové sporty v Čechách najdete v Praze v Ládví. Nabízí celkem 18 kurtů v létě, v zimě 9 krytých, 2 stoly na venkovní pingpong, obří trampolínu 9x11 metrů, nízké lanové centrum, dětské hřiště a další.