Úvod > Aktuality > Letní prázdniny v Plzni nabízejí rozmanitý program
Letní prázdniny v Plzni nabízejí rozmanitý program
"> "> "> "> ">
Zážitky

Letní prázdniny v Plzni nabízejí rozmanitý program

  • Vydáno21. července 2020
Letní pohoda v Plzni nabízí rozmanité aktivity. Vybírat můžete z letního kina, koncertů, letních divadelních představení, tematických prohlídek centra, letních festivalů a výstav. Každou sobotu si na farmářském trhu nakoupíte vynikající čerstvé produkty a v pivovaru Pilsner Urquell vás naučí správně čepovat pivo!
PlzeňKaždý prázdninový čtvrtek je na nádvoří pivovaru Prazdroj ve znamení hudebních koncertů. Koncerty se konají za každého počasí a vstup je již tradičně zdarma. Každý koncert je zaměřen na jiný hudební styl. Od 7. srpna bude každý pátek, až do konce měsíce, probíhat i letní kino. Těšit se můžete na filmy Vlastníci, Tenkrát v Hollywoodu, Přes prsty a Zrodila se hvězda. Filmy začínají ve 21:30, vstupné je 50 Kč. V ceně vstupného je i žeton na jeden drink. Kdy se jaký film promítá, naleznete na webových stránkách Plzeňského Prazdroje.

Divadelní léto pod plzeňským nebemI v červenci a srpnu se můžete do pivovaru Pilsner Urquell na výčepní školu. Dozvíte se, co to znamená hladinka, čochtan, šnyt nebo mlíko, stanete se odborníky na čepování plzeňského piva. Domů si dokonce odnesete originální půllitr se svým jménem. Na školu čepování je nutné se předem zaregistrovat. Termíny jsou 23., 26., 30. července, 1., 6., 14., 16. a 21. srpna 2020.

13. ročník Divadelního léta je po koronavirové pauze jednou z prvních divadelních akcí v Plzeňském kraji. Festival se sice musel uskromnit a provést změny, na programu ale zůstává úspěšná komedie Švanda dudák v režii Marka Němce. Probíhá od 8. do 31. července.
 

Infocentrum přichystalo dvě nové prohlídky městem

Pověsti PlzeňBěhem letní sezony pořádá Turistické informační centrum pravidelně tematické prohlídky historického centra. Pro letošek připravilo hned dvě novinkové trasy. Na první se účastníci spolu s průvodcem vydají za tajemstvím výzdoby plzeňských historických domů. Návštěvníci si tak s původcem prohlédnou proslulá sgrafita od Mikoláše Alše, která v Plzni zdobí řadu domů v širším centru města. Během prohlídky se zaměří také na domovní znamení a další výzdobu nejen na fasádách. Dozvědí se, kde se nachází domy U Božího oka, Černého orla, Zlatého růžence, Bílého jednorožce nebo Dvou klíčů.

Druhá z nich je pozve na procházku židovskou Plzní. Její součástí bude návštěva Staré synagogy a Loosova interiéru na Klatovské 12. Účastníci se seznámí s osudy židovských obyvatel Plzně i významnou rolí, kterou místní židovská komunita hrála při rozvoji města. V nabídce zůstávají dětmi oblíbené Báje a pověsti plzeňské.
 

Industry Open, Loosovy interiéry a prohlídka hangáru

Loos PlzeňFestival Industry Open potěší všechny milovníky technických a industriálních památek i tento víkend 24. – 26. 7. 2020. V sobotu a v neděli se můžete historickým autobusem vydat na výlet po stopách těžby uhlí. Zavede vás do krajiny kolem Nýřan, kde s průvodcem objevíte skryté krásy rázovitého hornického řemesla. Pokud dáváte přednost vlakům vyražte v neděli na komentovanáou prohlídku Muzea dvoutaktů v Lobzích, kde je k vidění mimo jiné trabant kabriolet východoněmecké pohraniční stráže. Pokračuje také program v regionu. V sobotu se můžete vypravit na komentovanou prohlídku do sklárny a sklářského muzea v Anníně u Sušice.

Máte rádi moderní architekturu? Pak se vydejte na prohlídky architektonicky jedinečných interiérů, navržených Adolfem Loosem. Vybrat si můžete Brummelův dům nebo byty KrausovýchVoglových. Prohlídky se konají každý pátek, sobotu a neděli.

plzeň hangárPo delší pauze se návštěvníkům v sobotu 25. 7. 2020 otevře letecké muzeum Hangár 3 na letišti v Líních. Základ jeho sbírek tvoří letuschopné letouny Boeing B75 Stearman, North American Harvard Mk.IIa, Pilatus P2-05, Stinson AT 19B / Reliant Mk.III, Sokol M1D, Zlín Z526M, Fairchild F 24 – UC 61K Argus III a přes letní sezonu i legendární Spitfire Mk.XVI a Bü 133C Jungmeister. Můžete se těšit na 3D expozice věnované plzeňskému a československému letectví, událostem letecké války na Plzeňsku v letech 1943-1945 či letcům z Plzeňska bojujícím v řadách britské RAF. Otevřeno bude od 11 do 16:30 hodin. Vstupné činí 50 korun, děti do 12 let mají vstup zdarma.
Plzeňské farmářské trhy 2022

19.3.
17.12.
Plzeňské farmářské trhy 2022

Na Plzeňských farmářských trzích můžete ochutnat a zakoupit velmi kvalitní, autentické, místní (tuzemské) potraviny pěstované a zpracovávané s láskou a respektem k zákazníkům, kterým jsou určeny. Plzeňské farmářské trhy se konají vždy v sobotu od 8 do 12 hodin.

Prohlídky historického centra Plzně s průvodcem

Prohlídky historického centra Plzně s průvodcem

V centru Plzně se zorientujete snadno i díky tomu, že Plzeňská věž převyšuje kopce, jak se zpívá ve známé písničce. Pokud byste se ale chtěli o jednotlivých památkách a nádherných historických domech dozvědět víc, máte každou sobotu možnost se zúčastnit komentované prohlídky centra.

Loosovy interiéry v Plzni – cenné bohatství evropské architektury 20. století

Loosovy interiéry v Plzni – cenné bohatství evropské architektury 20. století

Adolf Loos (1870 – 1933) je považován za nejvýznamnějšího středoevropského architekta první třetiny 20. století. Na přelomu 20. a 30. let Adolf Loos v Plzni často pobýval. V Plzni Adolf Loos realizoval přestavbu tzv. Brummelova domu (Husova 58) a 13 bytových interiérů.

Zoo Plzeň – docela jiný svět

Zoo Plzeň – docela jiný svět

Pozornost si zaslouží zejména pavilon Tajemný svět africké noci, výběhy šimpanzů a lvů, kolekce plazů či ostrov lemurů. Součástí zoo je statek Lüfnerka s kolekcí domácích zvířat, africká restaurace Kiboko a také jedinečný DinoPark s modely pravěkých zvířat v životní velikosti.