Úvod > Aktuality > Letní prázdniny v Plzni nabízejí rozmanitý program

Letní prázdniny v Plzni nabízejí rozmanitý program

Vydáno 12. července 2019 Zážitky
Letní pohoda v Plzni nabízí rozmanité aktivity. Vybírat můžete z letního kina, koncertů, letních divadelních představení, tematických prohlídek centra, letních festivalů a výstav. Každou sobotu si na farmářském trhu nakoupíte vynikající čerstvé produkty, v pivovaru Pilsner Urquell vás naučí správně čepovat pivo a přímo v historickém centru vás pobaví festival Živá ulice!
PlzeňMultižánrový festival Živá ulice každoročně v průběhu léta nabízí pestrý hudební a divadelní program na několika scénách přímo v historickém centru Plzně. Jeho první částí je festival pouličního divadla Za dveřmi je divadlo, který se koná už 15. - 17. července 2019. Pod širým nebem vystoupí sedm divadelních souborů, každý den můžete vyrazit na dvě až tři představení. Vstup na festival je zdarma.

Každý prázdninový pátek se na nádvoří pivovaru u zahradního pavilonu Formanka pod širým nebem promítat filmy všech žánrů. Těšit se můžete na klasiky jako Postřižiny, muzikál Mamma Mia, ale také zahraniční filmy nebo úplné novinky, například filmový hit Bohemian Rhapsody. Filmy začínají ve 21:30, vstupné je 100 Kč. V ceně vstupného je i žeton na jeden drink. Kdy se jaký film promítá, naleznete na webových stránkách Plzeňského Prazdroje.

I v červenci a srpnu se můžete do pivovaru Pilsner Urquell na výčepní školu. Dozvíte se, co to znamená hladinka, čochtan, šnyt nebo mlíko, stanete se odborníky na čepování plzeňského piva. Domů si dokonce odnesete originální půllitr se svým jménem. Na školu čepování je nutné se předem zaregistrovat. Termíny jsou 26. července, 2. a 23. srpna 2019.
 

Retro procházky, plzeňské osobnosti a život bez internetu

Pověsti PlzeňJak se postupně měnily názvy některých ulic, kde bylo kino Moskva nebo co všechno jste mohli pořídit ve františkánském klášteře? To vše se dovíte 13. a 20. července, 31. srpna na večerních Retro procházkách Plzní. Vstupenky můžete zakoupit v Turistickém informačním centru na náměstí Republiky nebo v předprodeji online.

O tom, že je plzeňská síť podzemních chodeb pod historickým centrem tajemným místem, které stojí za návštěvu, není pochyb. A co teprve když je to úplně potmě, jen za svitu baterek. Prohlídky se konají 22. - 31. července a 26. srpna - 1. září od 17 hodin a vstupenky doporučujeme koupit předem.

Plzeň prohlídkyVíte, jak se bavili lidé bez televize a internetu? V Plzni existoval zajímavý a bohatý spolkový život. Při prohlídce 27. července a 10. srpna půjdete po stopách českých, německých i židovských spolků a kromě toho se dozvíte spoustu zajímavostí o životě v Plzni do roku 1945

S Plzeňskými osobnostmi vás v dobových kostýmech seznámí 3. a 24. srpna hned dvě průvodkyně. Obě znají z doslechu celou řadu velice zajímavých příběhů, dalo by se říct někdy až drbů. Nicméně jak se říká -na každém šprochu pravdy trochu. Středověký mudrc vám během prohlídky 17. srpna ukáže Plzeň bájí a pověstí. Dozvíte se, komu se podobá Plzeňská madona, proč se z plzeňské věže vyvolávalo jen na tři strany nebo kde jsou po Plzni ukryté vzácné poklady. Tento prohlídkový okruh je uzpůsoben především dětem, pro které je během prohlídky připraven i malý kvíz.
 

Skvosty s vůní benzínu, Loosovy interiéry a Filla s Kubištou

Loos PlzeňKulturní centrum DEPO2015 bude i letos v rámci Skvostů s vůní benzínu hostit od 19. do 21. července originální přehlídku nablýskaných automobilových veteránů. Obdivovat budete moct pestrou sbírku historických a luxusních automobilů od sporťáků, limuzín, formulí a jeepů, až po legendární závodní či užitkové vozy. Letos navíc organizátoři přivezou cestovatelské unikáty včetně Tatry Hanzelky a Zikmunda.

Máte rádi moderní architekturu? Pak se vydejte na prohlídky architektonicky jedinečných interiérů, navržených Adolfem Loosem. Vybrat si můžete Brummelův dům nebo byty KrausovýchVoglových. Prohlídky se konají každý pátek, sobotu a neděli.

FillaVe výstavní síni Masné krámy můžete až do 29. září 2019 navštívit unikátní výstavu dvou předních českých umělců a představitelů kubismu Bohumila Kubišty a Emila Filly. Nápadité grafické pojetí výstavy, které ke každé etapě děl obou autorů přisuzuje konkrétní vztahy v uměleckých komunitách, vás přímo vtáhne do uměleckého dialogu těchto dvou rozdílných osobností.
Depo2015 - plzeňská kreativní zóna

Depo2015 - plzeňská kreativní zóna

Plzeňská kreativní zóna, kde spojujeme inovativní myšlení, nové i tradiční technologie, kreativního ducha a lásku ke kultuře. DEPO2015 vzniklo v roce 2015, když byla Plzeň Evropským hlavním městem kultury.

Zoo Plzeň – docela jiný svět

Zoo Plzeň – docela jiný svět

Pozornost si zaslouží zejména pavilon Tajemný svět africké noci, výběhy šimpanzů a lvů, kolekce plazů či ostrov lemurů. Součástí ZOO je statek Lüfnerka s kolekcí domácích zvířat, africká restaurace Kiboko a také jedinečný Dinopark s modely pravěkých zvířat v životní velikosti.

Loosovy interiéry v Plzni - cenné bohatství evropské architektury 20. století

Loosovy interiéry v Plzni - cenné bohatství evropské architektury 20. století

Adolf Loos (1870 - 1933) je považován za nejvýznamnějšího středoevropského architekta první třetiny 20. století. Na přelomu 20. a 30. let Adolf Loos v Plzni často pobýval. V Plzni Adolf Loos realizoval přestavbu tzv. Brummelova domu (Husova 58) a 13 bytových interiérů.

Škola čepování piva Pilsner Urquell

Škola čepování piva Pilsner Urquell

Chcete se naučit zábavnou formou správné zásady čepování a dozvědět se o pivu Pilsner Urquell úplně vše? Pokud vás není více jak 15 osob, abyste si mohli zarezervovat soukromou školu čepování, pak jsme pro vás připravili tyto termíny, na které můžete přijít i sami či jen s pár přáteli.

Další aktuality

20.2.
2020
Kam vzít děti v Plzni, aby se nenudily?

Kam vzít děti v Plzni, aby se nenudily?

Plzeňsko a Český les | Zážitky
14.2.
2020
Kam v Plzni o valentýnském víkendu?

Kam v Plzni o valentýnském víkendu?

Plzeňsko a Český les | Zážitky
3.2.
2020
Pivovar Plzeňský Prazdroj zve na Zabijačku, jak se patří

Pivovar Plzeňský Prazdroj zve na Zabijačku, jak se patří

Plzeňsko a Český les | Zážitky
2.1.
2020
Jak si užít výlet do Plzně mimo hlavní turistickou sezonu

Jak si užít výlet do Plzně mimo hlavní turistickou sezonu

Plzeňsko a Český les | Zážitky