Úvod > Aktuality

Aktuality Olomoucký kraj

Letní sporty nabízí širokou paletu vyžití pro každého. Letní adrenalinové aktivity nadchnou i velmi aktivní sportovce, cykloturistika zase potěší ty, co si rádi vyjedou na výlet na kole. Pro ty, co mají rádi pohyb je tu in-line, méně tradiční golf nebo oblíbené vodní sporty a koupání, při kterém zabavíte celou rodinu. Můžete vyzkoušet také jezdectví a prohlédnout si krajinu z koňského hřbetu. Vůbec nejoblíbenější volnočasovou aktivitou je ale pěší turistika a nordic walking, na které nepotřebujete téměř žádné speciální vybavení. Náš portál vám přináší novinky a moderní trendy pro vaše zdraví a dobrou fyzickou kondici.
Zajímá vás aktuální dění v regionu Olomoucký kraj? Na portálu Kudyznudy.cz najdete tisíce novinek a tipů kam zrovna vyrazit. Prohlédněte si, co se právě odehrává ve světe kultury, památek, zážitků a turistiky. Stačí si jen vybrat z nepřeberného množství aktualit.

Víte, co je Josefkol? V Čechách pod Kosířem proběhne sraz mistrů řemesla kolářského a kočárnického

V zámeckém parku v Čechách pod Kosířem se již pravidelně jednou za rok koná setkání nejlepších řemeslníků z celé České republiky. O víkendu 22. a 23. července 2023 v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem uvidíte stavitele kočárů, mistry opratí, sokolnické umění anebo kaskadérský program "Koně vody a nebe".
Olomoucký kraj | Letní sporty

Nejlepší koupání: tipy, kde se vykoupat v Olomouckém kraji

Léto zve ke koupání a pokud je vaší domovinou Olomoucký kraj anebo se jste sem zavítali jaké turisté, určitě přivítáte v horkých dnech zajímavé tipy na místa, kde se dá skvěle vykoupat. Kudy z nudy má pro vás tipy na koupaliště, akvaparky ale i na osvěžující vodu v zatopených lomech. Užijte si příjemný den u vody!
Olomoucký kraj | Letní sporty

Vojenský prostor Libavá se otevře veřejnosti

Místa vojenského prostoru Libavá se alespoň na chvilku otevřou zájemcům, kteří tak beztrestně mohou prozkoumat některé části, kde probíhá současný výcvik našich nebo zahraničních vojsk, pamětníci mohou navštívit místa, která dříve buď oni nebo jejich předci obývali a milovníci přírody mají možnost se aspoň částečně seznámit s touto jinak nedostupnou částí Oderských vrchů. Tradiční možnost vstupu do vojenského prostoru Bílý kámen se letos koná v sobotu 17. června.
Olomoucký kraj | Letní sporty

Horský areál Králičák zahájí léto otevřením nové bobovky!

Horský areál Kraličák je pohádkové místo, které najdete na úpatí masivu Králického Sněžníku, dvě hodiny cesty z Brna a dvě a půl z Prahy mezi třemi vesnicemi Hynčice pod Sušinou, Stříbrnice a Štěpánov. Je plné turistických cest, luk, rybníků, pohody a zábavy v létě i v zimě. Od 1. června 2022 se tu spustí provoz nové bobové dráhy, která jako jediná v ČR nabízí průjezd dvěma otočkami o 360° a dojezd v tunelu.
Olomoucký kraj | Letní sporty

Vydejte se zlatými horami po stopách zlatokopů

Okolí Zlatých Hor ukrývá kouzlo panenské přírody i tajemství středověkých štol. Zlatohorská hornická naučná stezka prochází nejvýznamnějšími hornickými památkami u Zlatých Hor, z nichž bylo deset vyhlášeno za kulturní památky. Za dobrodružstvím dávných zlatokopů se vydejte také do skanzenu zlatorudných mlýnů. Vám bude předvedeno drcení zlaté rudy a při troše štěstí si kousíček zlata můžete odnést domů.
Olomoucký kraj | Letní sporty

První letošní Horská výzva se poběží v Jeseníkách

Konečně! Milovníci horských běhů se dočkali. Už tento víkend 7. a 8. srpna se poběží první letošní Horská výzva. Podle původního kalendáře ji pořadatelé zasadili do Jeseníků. Jesenická zastávka je tomto roce jednou ze dvou plánovaných. Další se má odehrát příští měsíc v Beskydech a v obou případech je možná registrace i na místě.
Olomoucký kraj | Letní sporty

#světovéČesko, Balaton, Jadran a 160 kilometrů dlouhá jízda na kole po březích Bečvy

Závidíte rakouským cyklistům báječně dlouhé cyklistické stezky podél řek a jezer? Nemusíte, rovinaté dálkové cyklotrasy pro pohodáře se spoustou zajímavých míst v okolí máme i v Česku. Stačí se vypravit třeba na Východní Moravu na cyklostezku Bečva.
Olomoucký kraj | Letní sporty

Projeďte se po cyklostezce Bečva

Cyklostezka Bečva vede úchvatnou krajinou od pramenů Rožnovské a Vsetínské Bečvy až po soutok s Moravou. Na 160 kilometrech nabízí k obdivu přírodní krásy, pamětihodnosti, ale i stylové restaurace oblastí Valašska, Moravské brány a Hané. Letošní novinkou jsou tzv. "cyklobody", které pomáhají zlepšovat služby pro cyklisty.
Olomoucký kraj | Letní sporty

Cyklobus Bouzov vyjíždí v neděli na svou trasu

Cyklobus Bouzov vyjede letos poprvé na svou trasu v neděli 30. června 2019. Tato prázdninová cyklo-linka zavítá i letos také do Litovelského Pomoraví a na hrad Bouzov. Přes hlavní prázdniny bude denně také jezdit cyklobus Bečva, který začne svou prázdninovou pouť v sobotu 6. července 2019.
Olomoucký kraj | Letní sporty

Historická Olomouc se mění na město pohybu a sportu díky maratonu

Devátý ročník Mattoni 1/2Maratonu Olomouc se poběží už tuto sobotu, tedy 23. června 2018. Hanácká metropole se na jeden den opět stane centrem světového vytrvalostního běhu, čemuž odpovídá tradičně nabitá startovní listina.
Olomoucký kraj | Letní sporty

Běžíme na hrad pokračuje na pohádkovém hradu Bouzov

Po sluncem zalité letošní premiéře na hradě Točník, bude opět dějištěm druhého dílu seriálu Běžíme na hrad romantický hrad Bouzov, oblíbená destinace filmařů, známý zejména z pohádky O princezně Jasněnce a létajícím ševci. V sobotu 2. června na hrad nebudou létat ševci, ale běžci s jejich dětmi. Registrovaní účastníci mohou mimo jiné využít i zlevněného vstupu na atraktivní hrad. Hrad Bouzov leží v Olomouckém kraji mezi krajskou metropolí Olomouc a městem Mohelnice.
Olomoucký kraj | Letní sporty

Cesta u Švýcárny v Jeseníkách se opravuje

Cestu kolem chaty Švýcárna směrem na Červenohorské sedlo a Kouty nad Desnou v Jeseníkách rekonstruují Lesy ČR. Práce dočasně omezují turisty i cyklisty. Kvůli krátkému vegetačnímu období je však třeba cestu opravit během turistické sezóny.
Olomoucký kraj | Letní sporty