Úvod > Aktuality

Aktuality Moravskoslezský kraj

Vydejte se na kole do města i do přírody. Cykloturistika se dá provozovat prakticky kdekoliv, od upravených cyklostezek, přes lesní stezky až po náročné horské terény, speciálně upravené bikeparky a adrenalinové sjezdy. Uspokojí proto jak rekreační výletníky, tak zkušené jezdce. V naší široké nabídce najdete aktuální tipy, kde si kolo užijete do sytosti. Na mnoha místech v České republice si můžete kolo také zapůjčit a pokud plánujete dálkový či vícedenní výlet, pak vám přijdou vhod cyklobusy a cyklovlaky. Cykloturistika je aktivní způsob trávení volného času v přírodě, který zlepší vaši fyzickou kondici a můžete ho spojit s návštěvou kulturních památek a poznáváním naší historie.
Zajímá vás aktuální dění v regionu Moravskoslezský kraj? Na portálu Kudyznudy.cz najdete tisíce novinek a tipů kam zrovna vyrazit. Prohlédněte si, co se právě odehrává ve světe kultury, památek, zážitků a turistiky. Stačí si jen vybrat z nepřeberného množství aktualit.

10 tipů, kam na cyklotoulky v regionu Opavské Slezsko

Opavské Slezsko je svou polohou ideální pro cykloturistiku. Najdete zde spoustu nenáročných tras, které jsou vhodné pro rodiny s dětmi nebo rekreační vyjížďky. Pokud si ale budete chtít dát do těla, i takové trasy zde naleznete. Výhodou je, že po cestě natrefíte na mnoho zajímavých turistických cílů, které vám každou cestu zpestří. Kam se na kole pustit vám poradí Kudy z nudy.
Moravskoslezský kraj | Letní sporty

10 tipů, kam na cyklovýlet s dětmi v Beskydech

Beskydy nabízejí spoustu možností, jak s celou rodinou strávit příjemnou dovolenou na kole, anebo jen třeba jednodenní výlet. A nemusíte zdolávat zrovna nejvyšší hřebeny hor – s dětmi bude lepší vydat se za osvědčenými tipy na místa, kam se i nejmenší cyklisté budou těšit. Kde takové cíle najdete vám poradí portál Kudy z nudy.
Moravskoslezský kraj | Letní sporty

Do Jeseníků i Beskyd vás pohodlně dopraví cyklobusy

Chystáte se na víkend nebo na horský výlet do Jeseníků či Beskyd? Pak by vás mohly zajímat letošní cyklobusy, které vás pohodlně a bez komplikací s parkováním dovezou na výchozí turistická místa. Většinou se jedná o víkendové linky, které jedou ráno tam a večer zpět. Vyrazit s nimi můžete například na Bumbálku, Pustevny či Salajku v Beskydech, do Jeseníků jede letos jediný spoj z Ostravy přes Bruntál.
Moravskoslezský kraj | Letní sporty

Bohumín myslí na cyklisty, láká je na nové trasy

Nově označené trasy v Bohumíně a okolí mohou teď v době koronavirové naplno využívat cyklisté, a navíc bez roušky. Projet se na Karvinsku mohou bobří nebo industriální stezkou. V plánu mají Bohumínští i označení zcela nových úseků.
Moravskoslezský kraj | Letní sporty

Den plný sportu a zdravého životního stylu čeká v sobotu Frýdek-Místek

Již tuto sobotu 19. května se postaví na start všichni nadšenci cyklistiky na dalším ročníku akce Frýdek≈Místek na kole. Ten se uskuteční již popáté v areálu autokempu na Olešné a letos v kompletně novém kabátě.
Moravskoslezský kraj | Letní sporty

Beskydy projedete na kole nově s pohanským bohem Radegastem

Turistická oblast Beskydy – Valašsko má nově sedm cyklotras s názvem Radegastovy okruhy. Jde o značené trasy různých náročností v celkové délce přes 210 kilometrů. Se jménem známého pohanského boha Radegasta jsou okruhy svázány, protože propojují nejatraktivnější místa jeho domovských hor Beskyd – tedy od Horeček přes Pustevny, přes obce mikroregionu Frenštátsko až po Hukvaldy na Frýdeckomístecku.
Moravskoslezský kraj | Letní sporty