Úvod > Aktuality > Prožijte Svatojánskou noc na zámku Hrádek u Nechanic
Prožijte Svatojánskou noc na zámku Hrádek u Nechanic
">
Památky

Prožijte Svatojánskou noc na zámku Hrádek u Nechanic

  • Vydáno23. června 2017
V sobotu 24. června budou na státním zámku Hrádek u Nechanic vítat léto prostřednictvím speciálních nočních prohlídek. Návštěvníci se mohou těšit na Svatojánskou noc – večerní a noční prohlídku zámku a také budou moci vystoupat na Hodinovou věž.
Svatojánská noc na zámku Hrádek u Nechanic bude 24. června zahrnovat nejen přivítání léta v kouzelném večerním a nočním zámeckém prostředí za doprovodu hraběcí rodiny a služebnictva, ale i večerní a noční prohlídky zámku s průvodci v dobových kostýmech.

V podání herců ochotnických divadel a hostů od 18 do 22 hodin uslyšíte a uvidíte tajemný příběh svatojánské noci. Doba prohlídky zámku asi 1 a ¼ hodiny. Rezervace vstupenek není nutná, ale kvůli zvýšené poptávce vám ji rozhodně doporučujeme. Rezervovat si vstupenku můžete denně od 10:00 do 15:00 hodin na čísle 495 441 244 nebo 602 185 554. Vstupné na prohlídku stojí pro dospělé 100 Kč a pro děti 70 korun.
Zámek Hrádek u Nechanic – kousek Anglie ve východních Čechách

Zámek Hrádek u Nechanic – kousek Anglie ve východních Čechách

Zámek Hrádek u Nechanic je jednou z nejvýznamnějších romantických staveb na území České republiky. Zámek vznikl v letech 1839-1857 ve stylu windsorské gotiky, jako reprezentační sídlo šlechtického rodu Harrachů. Zámecké interiéry mají převážně novorenesanční vzhled.