Úvod > Aktuality > Letní shakespearovské slavnosti začínají dnes v Ostravě
Letní shakespearovské slavnosti začínají dnes v Ostravě
"> "> ">
Kultura

Letní shakespearovské slavnosti začínají dnes v Ostravě

  • Vydáno23. července 2018
Nejstarší a největší divadelní přehlídka pod širým nebem v Evropě zaměřena na uvádění děl Williama Shakespeara se letos se uskuteční opět také v Ostravě. V pořadí již jedenáctý ročník festivalu letos zahájí nová premiéra komedie Dobrý konec všechno spraví.
Letní shakespearovské slavnosti nabídnou v Ostravě v repríze snad nejlegračnější z komedií – Komedie omylů v ostravské produkci. Dále uvidíte Večer tříkrálový anebo cokoli chcete a po několika letech se vrací také Sen noci svatojánské , který spolu s úspěšnou inscenací Hamlet, uvede festival letos naposledy.

Festival moravskoslezské metropoli začíná dnes a potrvá do 12. srpna. Diváci zhlédnou pět inscenací v osmnácti večerech na Slezskoostravském hradě.Zdroj: https://moravskoslezsky.denik.cz/kultura_region/ostravska-cast-letnich-shakespearovskych-slavnosti-zacina20180723.html
Slezskoostravský hrad v Ostravě

Slezskoostravský hrad v Ostravě

Hrad leží při soutoku řek Ostravice a Lučiny. Díky své poloze na průsečíku oblíbených cyklostezek je předurčen k tomu, aby se stal vyhledávaným výletním místem nabízející návštěvníkům nejen odpočinek, ale také pohled do ostravské historie.