Úvod > Aktuality > Letní sezona nabídne v Krkonoších nové cyklotrasy
Letní sezona nabídne v Krkonoších nové cyklotrasy
">
Letní sporty

Letní sezona nabídne v Krkonoších nové cyklotrasy

  • Vydáno24. května 2011
Nadcházející letní sezóna přináší další novinky. Například v podobě nových cyklotras po území Krkonošského národního parku. Jejich pozvolné rozšiřování je společným počinem Správy KRNAP a Svazku měst a obcí Krkonoše.
Před letošní letní sezonou byly vyhrazeny tyto nové cyklotrasy:
  • okolo Kraví hory (Dolní Malá Úpa), označení číslem 24 A;
  • Malá Úpa, odbočka na Žacléřské Boudy – Niklův vrch – Lví Důl – Spálený Mlýn – Emmina cesta – Pod Starou horou (Horní Malá Úpa, Horní Lysečiny, Temný Důl); označení číslem 25  
  • okruh Haida (Horní Malá Úpa);
  • Rýchorský kříž – Černomostecká cesta – U Černého mostu – rozcestí pod Ozonem – Zámecká spojka – Žacléř, nad zámkem (Rýchory, Žacléř), označení číslem 26 D;
  • Pomezní Boudy – Žlutá cesta – Jelenka (Horní Malá Úpa).

Jedná se většinou o cesty se zpevněným povrchem, vhodným pro cykloturistiku. Tvoří buď samostatné okruhy, nebo jsou logickým propojením již stávajících cyklotras. Pohyb cyklistů po uvedených cestách nebude mít rušivý vliv na přírodní prostředí národního parku.

Poslední jmenovaná trasa Pomezní Boudy – Žlutá cesta – Jelenka končí na hranici I. zóny národního parku. Vzhledem k této skutečnosti a z důvodu velké návštěvnosti dané lokality na ní bude platit zvláštní režim, obdobně jako u dalších cyklotras ve vrcholových partiích Krkonoš (k Luční, Labské a Vosecké boudě). Vyhrazení cyklotrasy je časově omezeno na zkušební období jednoho roku (do 1. července 2011 do 30. června 2012) a lze ji využívat pouze v období bez sněhové pokrývky. Další vyhrazení této trasy bude projednáno po vyhodnocení zkušebního provozu.

Slavnostní otevření všech nových cyklotras v oblasti Malé Úpy připravuje obec Malá Úpa a Svazek obcí Východní Krkonoše na sobotu 11. června.

Na cyklistickou akci se můžete těšit i v sobotu 28. května, kdy poprvé letos vyjedou oblíbené cyklobusy. Akci k začátku cyklobusové sezony připravuje Svazek měst a obcí Krkonoše spolu se Správou KRNAP. Pojede se cyklobusem z Vrchlabí do Janských Lázní, odtud lanovkou na Černou horu a na kole zpátky do Vrchlabí.