Úvod > Aktuality > Letní Letná nabídne to nejlepší z nového cirkusu

Letní Letná nabídne to nejlepší z nového cirkusu

Vydáno 9. srpna 2019 Životní styl
Již ve středu 14. srpna 2019 bude slavnostně zahájen 16. ročník festivalu Letní Letná, a to vystoupením provazochodkyně, která přejde nad Vltavou po nataženém laně. Festival bude pokračovat do 1. září a nabídne cirkusový muzikál, tanec s ohněm anebo třeba, co se děje s duší zraněného na operačním sále. Těšit se můžete na špičkové zahraniční soubory, největší přehlídku české divadelní scény, celou řadu premiér, workshopy a diskuze či open-air představení.
BogongaFestival nového cirkusu Letní Letná zahájí ve středu 14. srpna francouzská provazochodkyně Tatiana-Mosio Bongongaová, která se ve výšce 35 metrů na 350 metrů dlouhém laně projde od právnické fakulty na Dvořákově nábřeží přes Vltavu až do Letenských sadů za doprovodu živé hudby. Napínavé vystoupení začne v 18 hodin a program pak bude pokračovat na Letné, kde se uskuteční open-air představení i koncert argentinsko-španělské kapely La Orquesta Informal ve festivalovém baru. Vstup na představení je zdarma.

Letní LetnáFestival nabídne zahraniční i domácí soubory nového cirkusu, pohybového divadla či klaunerie, dětská představení i posezení v příjemné kavárně, která se každý večer změní v pulzující bar. Letos na Letné uvidíte čtyři zahraniční soubory. Kanaďané Cirque Alfonso letos přicházejí s premiérou novocirkusového muzikálu Tabernak, který zasadili do prostředí malého vesnického kostela, který je centrem vesnické komunity, odkud pocházejí.

Akrobaté Theatre d'Un Jour předvedou spolu se sopranistku Julii Calbetovou představení Strach. Těšit se také můžete na Projet.PDF, což je unikátní seskupení 17 umělkyň z Francie (soubor Portés de Femmes), které ve svých performancích kombinují akrobacii s divadelními prvky. Cirque Aïtal ukáže divákům spojení tradičního a nového cirkusu v představení Cirkusová sezóna (Saison du Cirque).

Unikátem mezi vystupujícími bude Toni Ronald který si připravil dvouminutové představení De Stijle, Want. Jde o první představení, které je vhodné pro všechny věkové skupiny. Nikdo ho nikdy ještě neviděl. Zažijte tento nedostižný strhující přerod cirkusu, jaký cirkus má být.
 

Losers Cirque Company, Vosto5 a další hvězdy českého cirkusu

Letní LetnáČeští Losers Cirque Company zvou na premiéru představení Hrdinové. Jedná se o unikátní spojení pantomimy a nového cirkusu. Představení zkoumá hlubiny člověka ve chvíli, kdy leží po autonehodě v kritickém stavu na operačním sále. Duše se dívá na tělo a přemýšlí, jestli se do něj má vrátit nebo ne.

Dalš stálicí české scény je divadelní soubor Vosto5, které v loutkohereckém představení Slzy ošlehaných mužů odvypráví příběh lyžařů Bohumila Hanče a Václava Vrbaty.

Nový cirkusDále se můžete těšit na LaPutyku, Holektiv, Bratři v tricku, Squadra Sua a další. Ani letos nebudou chybět tematické večery Cirk session a Žonglérská galashow.

Mezinárodní festival Letní Letná potrvá až do 1. září a vedle představení českých a zahraničních hvězd uvede širokou paletu umělců několika generací. Můžete se těšit na celou řadu premiér a poznáte pestré domácí podhoubí žánru, jehož tvůrce spojuje schopnost vyjádřit pohybem, tancem, akrobacií ale i hudbou a světlem překvapivé pohledy na svět okolo nás i do našeho vlastního nitra.
Letenské sady v Praze

Letenské sady v Praze

Park na Letné je druhým největším parkem v Praze 7. Veřejný park zde byl založen ve druhé polovině 19. století podle projektu B. Wünschera a J. Braula. Název je odvozen slova Leteň, což znamená Sluneční vrch.

Cirk La Putyka - nový cirkus vás bude bavit

Cirk La Putyka - nový cirkus vás bude bavit

Cirk La Putyka je soubor, který se profesionálně věnuje žánru "nový cirkus". Snaží se překračovat hranice mezi akrobacií, moderním tancem, loutkovým divadlem, koncertem a sportem. Vytváří vlastní specifickou poetiku a svůj pohled na tento žánr.

Divadlo Vosto5 - pražské generační divadlo

Divadlo Vosto5 - pražské generační divadlo

Pražské divadlo Vosto5 je generačním divadlem spojujícím v sobě poetiku moderního kabaretu vyrůstajícího na text-appealových kořenech, satirických postřezích a především schopnosti tvorby autorských představení založených na nadsázce, improvizaci a mystifikaci.