Úvod > Aktuality > Letní Letná je tady!

Letní Letná je tady!

Vydáno 17. srpna 2017 Kultura
Pestrobarevná šapitó zaplní od poloviny srpna pražský park Letenské sady, kde bude od 17. srpna do 3. září probíhat Mezinárodní festival nového cirkusu a divadla. Od Letní Letné ale neočekávejte kouzelníky či tančící slony. Nový cirkus je druh dramatického umění, jehož základem je mísení jednotlivých žánrů. Najdete zde akrobatické kousky, vizuálně zpracované příběhy, tanec či zpěv.

CirkusMezinárodní festival Letní Letná zve návštěvníky i letos do neuvěřitelného fantaskního světa nového cirkusu. Organizátoři hrdě tvrdí, že ačkoli se festivalu podařilo každý rok přitáhnout desítky tisíc diváků, přesto si uchovává příjemně letní a starosvětskou cirkusovou atmosféru, kterou nenarušuje komerční vlezlost a masovost.


CirkusZakoupit vstupenky můžete na zahraniční hvězdy festivalu a je na co se těšit: kanadský Cirque Alfonse s představením Barbu opanuje secesní dřevěný Spiegeltent - secesní dřevěné šapitó Magic Mirror (oblíbený prostor loňského festivalu), belgický soubor Colectiff Malunés vezme návštěvníky na jedinečnou výpravu do světa, kde se realita současnosti prolíná s dobře známými motivy pohádek našeho dětství, po několikaleté odmlce se do Letenských sadů vrátí věhlasný francouzský soubor, který se nesmazatelně zapsal do historie Letní LetnéAtelier Lefeuvre& André a žádnou neznámou není pro návštěvníky festivalu ani renomovaný katalánský soubor Escarlata Circus.

Festival se koná v prostoru mezi Kramářovou vilou a Hanavským pavilonem.

Hanavský pavilon na Letné v Praze

Hanavský pavilon na Letné v Praze

Restaurant Hanavský pavilon s letní terasou láká do luxusního výjimečného interiéru půvabné stavby v pseudobarokním stylu, kde nabízí nejen vše z gastronomického umění, ale i jedinečný nezapomenutelný pohled na pověstné pražské mosty a věže z ptačí perspektivy, v celé jejich historické kráse.

Cirk La Putyka - nový cirkus vás bude bavit

Cirk La Putyka - nový cirkus vás bude bavit

Cirk La Putyka je soubor, který se profesionálně věnuje žánru "nový cirkus". Snaží se překračovat hranice mezi akrobacií, moderním tancem, loutkovým divadlem, koncertem a sportem. Vytváří vlastní specifickou poetiku a svůj pohled na tento žánr.

Letenské sady v Praze

Letenské sady v Praze

Park na Letné je druhým největším parkem v Praze 7. Veřejný park zde byl založen ve druhé polovině 19. století podle projektu B. Wünschera a J. Braula. Název je odvozen slova Leteň, což znamená Sluneční vrch.