Úvod > Aktuality > V Jilemnici prožijete Krakonošovy letní podvečery
V Jilemnici prožijete Krakonošovy letní podvečery
"> "> "> Krakonošovy podvecery - foto Zdenek Horák
Zážitky

V Jilemnici prožijete Krakonošovy letní podvečery

  • Vydáno17. července 2019
Přijďte se pobavit a posedět si do Jilemnice na tradiční Krakonošovy večery. Uvidíte ukázky řemeslné výroby a můžete si i koupit výrobek, který se vám bude líbit. Pro všechny návštěvníky je zajištěno bohaté občerstvení a zázemí, když bude ošklivo. Tradiční Krakonošovy letní podvečery, tedy letní festival regionální kultury a tradice začíná již 17. července na Masarykově náměstí v Jilemnici, a potrvá až do soboty 20. července 2019.

JilemniceI v letošním roce je na třetí červencový týden od 17. do 20. 7. 2019 připraven v Jilemnici festival Krakonošovy letní podvečery, který nabídne bohatý program pro děti i dospělé. Čtyřdenní kulturní přehlídka je určena všem věkovým skupinám návštěvníků Jilemnice a okolí. Součástí kulturního programu je malá tržnice a aktivity pro děti.

Program se koná na Masarykovo náměstí a možná se objeví i pán hor, Krakonoš. Pro všechny návštěvníky je zajištěno bohaté občerstvení a zázemí proti nepřízni počasí.

Krakonošovy podvečerySlavnostní zahájení festivalu proběhne ve středu 17. července 2019 v 16 hodin na Masarykově náměstí. Na každý den je pak připravena odlišná nabídka akcí a ukázek řemeslné výroby. Každoročně je kulturní program také doplněn profesionálními hosty a rozšířen o projížďky po městě v kočáře či na žebřiňáku.

Těšit se můžete na vystoupení country, folkových a rockových kapel, pro děti jsou připravena na každý den dětská divadélka. Z tradičních pochutin nebudou chybět krkonošské sejkory.

Jilemnice – kolébka českého lyžování

Jilemnice – kolébka českého lyžování

V Jilemnici najdete nejstarší samostatný lyžařský spolek, který organizuje sportovní lyžování již od roku 1894. Navštívit zde můžete Krkonošské muzeum s expozicí počátků českého lyžování nebo Zvědavou uličku s domy posunutými vždy o jednu okenní osu blíž do ulice.

Zvědavá ulička v Jilemnici – lidová architektura Krkonoš

Zvědavá ulička v Jilemnici – lidová architektura Krkonoš

Ulička reprezentuje vynikající soubor lidové architektury, postavený většinou po velikém požáru města r. 1788. Název uličky vychází z faktu, že domy na západní straně jsou za sebou postaveny tak, aby každý další byl posunut o jednu okenní osu blíž do ulice.

Další aktuality