ÚvodAktualityLetňanské výstaviště ožije hračkami a vtáhne vás do světa her
Zážitky

Letňanské výstaviště ožije hračkami a vtáhne vás do světa her

  • 19. října 2021
Kdo si hraje, nezlobí. I tak by mohlo znít motto veletrhu hraček For Toys v pražských Letňanech. Pokud se i vy zajímáte o aktuální trendy a novinky na trhu s dětskými produkty nebo hledáte inspiraci na originální a kreativní hračky pro vaše děti navštivte veletrh hraček a her For Toys, veletrh potřeb pro děti a kojence For Babies a veletrh videoher a interaktivní zábavy For Games 2021 na výstavišti PVA Expo Praha v Letňanech, od 21. do 24. října 2021.
For babiesOd 21. do 24. října 2021 bude areál PVA Expo Praha patřit oblíbenému veletrhu Veletrh For Toys, jehož součástí jsou další sekce veletrhu s názvy For Babies a For Games. Veletrh For Babies představí kojenecké potřeby, kočárky, autosedačky, dětský textil a obuv, potřeby pro denní hygienu a dětský nábytek. Veletrh For Games se zase zaměří na rozmanité hry, herní konzole a počítače.

V Letňanech tak v dostatečném předstihu získáte mnoho tipů na žhavé novinky, které letos určitě nebudou chybět na seznamu vánočních dárků vašich ratolestí. Zábava čeká na každého člena rodiny: stávající i nastávající maminky se ztratí v záplavě hraček, her a potřeb pro děti a miminka. Tatínci s většími dětmi pak ocení nejnovější herní pecky, které si budou moci vyzkoušet na všech herních platformách současnosti ! Chybět nebudou tematické přednášky, soutěže, závody, kreativní dílny nebo NERF akademie.

For gameNa svůj stánek vás zve Dino z Mnichova Hradiště, kde se můžete  seznámit s novinkami pro letošní podzim a dále nakoupit vánoční dárky, protože bude probíhat i veliký výprodej jako každý rok dospělých i dětských puzzlí a her za opravdu neskutečně nízkou cenu až 70%. Dále zde bude velká hrací zóna, kde si návštěvníci mohou samotné hry zahrát, menší si mohou složit puzzle nebo se zabavit u skládání obrázkových kostek. Prostě celá rodina si tu najde určitě program na dlouhou dobu.

Na veletrhu For Toys budou prezentovány hračky z rozmanitých materiálů, panenky, didaktické hračky a hry, stavebnice, hlavolamy, párty hračky nebo outdoorové aktivity.

Další aktuality

Kalendář 2026: Filmové festivaly a pestrý svět přehlídek filmového umění všeho druhu

Rok 2026 bude od začátku do konce plný skvělých filmových festivalů všech žánrů a pro všechny věkové kategorie. Čeká nás hvězdný Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava, i festival s lidskoprávním zaměřením Jeden svět. Celé Česko objede cestovatelský festival Expediční kamera. Festival AFO zabrousí do vědy, Zlín Film Festival je tu pro všechny. Zahraniční produkci přinese Das Filmfest nebo Scandi. A něco úplně bláznivého? Zkuste Festival otrlého diváka!
12. leden 2026 13:55
Kultura, Praha

Skleník Fata Morgana v Troji odkrývá své poklady i v lednu

Milovníci tropické flóry si i v lednu, únoru i březnu přijdou v trojské botanické zahradě na své. Ve skleníku Fata Morgana návštěvníci zhlédnou barevnou přehlídku květů, ti pozornější si všimnou i drobných plodů tropických rostlin. Děti zase mohou hledat malé živočichy. V zeleni se ukrývají drobné felsumy a na konstrukci nad jezírkem lze zahlédnout chameleony. Netradiční zážitek si mohou užít ti, kteří přijdou na večerní komentované prohlídky, nazvané Džungle, která nespí. Konají se od ledna až do poloviny března 2026.
12. leden 2026 13:34
Příroda, Praha

Tipy na víkend v Praze a okolí

Kudy z nudy přináší aktuální tipy na víkend (17.1. – 18.1.) v Praze a jejím okolí. Čeká na vás romantika, sport, výlety do přírody, výstavy, koncerty i adrenalinové zážitky, programy pro rodiny s dětmi a další aktivity: Nova festival chutí 2026 – největší zimní food festival v Česku, Živá Exotika – mezinárodní teraristická akce v Praze, Aprés-ski live DJ párty ve Špindlerově Mlýně, Albert Einstein – Člověk a genius, Pět let zpět. Vyberte si zajímavé akce a naplánujte s námi program na víkend!
12. leden 2026 6:00
Zážitky, Praha

Muzeum městské hromadné dopravy v Praze je otevřeno i v zimním období

Muzeum MHD je součástí Dopravního podniku hlavního města Prahy. Stálá expozice byla ve vozovně Střešovice otevřena v květnu 1993. Návštěvníci si tam mohou prohlédnout nejenom historická vozidla, ale například i modely, fotografie, historické dokumenty, jízdenky a plány. Městské hromadné dopravy (MHD) u zastávky Vozovna Střešovice. Od soboty 10. do neděle 18. ledna můžete navíc zavítat do muzea i ve večerních hodinách. Show Muzeum MHD v jiném světle je každý den od 17:00 do 22:00 projektovaná mezi historickými vozy dopravního podniku z 19. a 20. století. Světelná show láká nejen zájemce o nevšední fotografie, ale i ty, kteří chtějí atmosféru expozice navnímat všemi smysly. Opět v provozu je i historická okružní linka 42, která jede denně od 9:00 do 17:00 hodin.
11. leden 2026 10:29
Zážitky, Praha

Věda a historie není nuda: znáte lanovky v našich městech? Audio

Lanovky ve městech nejsou jen turistická atrakce, ale chytré dopravní řešení, které šetří čas, místo i nervy. Od historických pozemních drah přes kabinové lanovky až po odvážné projekty, které nikdy nevznikly: vydejte se s Kudy z nudy na krasojízdu českými městy z ptačí perspektivy a objevte místa, odkud je svět najednou o kus hezčí. Nastupujeme!
10. leden 2026 12:06
Památky, Praha

Když v Praze napadne sníh: tipy, kde si zabobovat, i kde nasadit běžky

Nestává se často, aby v Praze napadl sníh. Respektive tolik sněhu, který by vydržel pár dnů a bylo ho skutečně hodně! Letos však arktické vzdušné proudy i k nám poslaly sněhovou nadílku, kterou ocení děti na bobech a dospěláci na běžkách. Sníh v Praze není jen meteorologický jev, ale spouštěč emocí, vzpomínek a radosti. Kam se za sněhovými radovánkami vydat?
9. leden 2026 18:12
Zimní sporty, Praha

Bavte se a ohřejte se se zvířaty v zoo Praha!

Doma můžete vypnout topení a vyrazit do tropů. Zoo Praha nabízí v zimě vylidněný areál a hned 14 vnitřních pavilonů. V jejich vyhřívaných prostorech je k vidění přes 250 druhů zvířat, což je více než třetina všech zde chovaných druhů. V Indonéské džungli se lidé projdou mezi volně žijícími ptáky a želvami, z pohodlných laviček v Pavilonu šelem a plazů lze pozorovat tygry či anakondy a v Rezervaci Dja si během nekonečných her gorilích mláďat odpočinou v prostorném hledišti a třeba dobijí své telefony. Někde je navíc možné spatřit zvířata z bezprostřední blízkosti právě jen v zimě, například ustájené zebry a žirafy v Africkém domě.
9. leden 2026 17:26
Příroda, Praha

Kalendář 2026: Maratony, půlmaratony, ultra běhy a běžecké závody

Když běhat, tak pořádně, řekli jsme si na Kudy z nudy. Všem z rozrůstající se rodiny běžců a běžkyň proto nabízíme přehledný kalendář běžeckých akcí – malých i velkých, kratších i delších, všeobecně známých anebo takových, které možná zatím neznáte. Takže zkontrolujte si vybavení, dokupte co chybí a hurá na první závod!
9. leden 2026 16:15
Životní styl, Praha